Skocz do zawartości

Hiby - funclub


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, marek_m Czyli wedlug twojej odpowiedzi(nic nie pomogla) odpuscic sobie lepiej hiby r3 pro? (a zamierzam kupic)Roznica w tej specyfikacji czyli pasmie przenoszenia pomiedzy tymi odtwarzaczami mp3 jest duza wiec mysle ze to ma wplyw ? ( wszystkie odtwarzacze mialy by 20hz-80khz bo po co inaczej?)Oczywiscie moge sie mylic dlatego tutaj sie pytam. I nie padaj bo i tak juz nie jest ciekawie ze zdrowiem i populacja w Polsce, Zyj.
P.s.
Jestem laikiem w tych sprawach i czasami tacy na forum sie zdarzaja ,no chyba ze tu tylko zaawansowani fachowcy moga zadawac pytania. Na pewno nie chcialem urazic nikogo tak amatorskim pytaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sentyment Obecnie produkowane urządzenia audio mają znacznie szersze pasmo przenoszenia, niż ludzkie ucho - te dane mają tylko charakter informacyjny, nie skupiaj się zanadto na nich. Tak jak pisze @Palpatine - patrz się przede wszystkim na funkcjonalność. A o końcowym efekcie - dźwięku - i tak głównie słuchawki decydują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Sentyment napisał(a):

Dobry wieczor. Hiby r3 pro ma pasmo przenoszenia wyjsciowe 20hz-90khz. Mam fiio m3 pro ktore ma jak pamietam 5hz-90khz. Czy bedzie duza roznica w odsluchu? Oczywiscie nie wchodzi w rachube balans 2,5. Sluchawki mam rozne od 8 do 30000hz

Różnica w odsłuchu na pewno będzie, ale nie w związku z podanymi różnicami w paśmie przenoszenia. Te dane to często radosne impresje producentów utworzone w oderwaniu od warunków pomiaru, a dla słuchacza i tak nieistotne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za odpowiedz i pomoc. Jezeli chodzi o sluch o szczegoly, odsluch itp ( sa stronki na ktorych mozna sprawdzic to i owo z wlasnym sluchem 🙂 ) Zwracam uwage na wlasnie takie szczegoly jak korektor, sluchawki , moc wyjsciowa, scena itd, itd, itd. Hiby r3pro mnie zainteresowal i jest w miare dobrej cenie ( na moj portfel). Dlatego tutaj ze wzgledu na to ze jestescie dobrzy w te klocki zawitalem na to forum. Jeszcze raz dziekuje za pomoc.

P.s. Mam dwa odtwarzacze - jeden do metal rock ,drugi do pop i elektronika oraz wszystko co lzejsze od mocnej muzyki ,ale chyba chce jeszcze czegos wiecej ,malo mi 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mój R2 II chyba się przestraszył perspektywą bycia odesłanym do Chin, bo od momentu, gdy ostatnio zgłosiłem Wam problemy z baterią, tak ani razu się nie powtórzyły.

Być może OS dopiero uczył się dokonywać odczytu napięć albo co..

 

Nic nie zmieniłem w sposobie, w jaki go używam; nie grzebałem w żadnych ustawieniach; nie wymieniłem kabla lub ładowarki; karta pamięci też cały czas ta sama.

Ot, uspokoił się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

https://store.hiby.com/blogs/news/some-information-before-the-release-of-hiby-r3-ii

 

Dwa ES9219C, wyjścia 3.5 mm SE oraz 4.4 BAL oraz max 380 mw mocy.

HiBy OS, a więc podstawowe wsparcie Tidala i Qobuza. Bluetooth 5.1, AirPlay

 

Cena poniżej 200$, więc zapewne 199$.

 

 

Sprzętowo nie można HiBy dużo zarzucić, ale pod względem firmware'u można by jeszcze trochę poprawić - zwłaszcza, że poszczególne bugi powtarzane są między różnymi modelami (jak np. nieuzasadnione rozładowywanie baterii, głośny pisk po odpauzowaniu plików MQA zatrzymanych na dłużej niż 10 s).

Mimo regularnego ich zgłaszania na łamach forum, Facebooka, maili do supportu - aktualizacji ich naprawiających brak.

 

Niestety, to nie wsparcie na poziomie (dawnego) Fiio.

 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Siema.
Szybkie pytanie do osób bardziej rozeznanych w temacie.
Na początek dane techniczne:

-HiBy R3 Pro Saber (nie2022)

-najnowszy FW v.2.2

-SD Samsung 512 ProPlus (A2, Klasa 10, UHS-I / U3, V30 160/120MB/s)

   zajęte 276GB, wolne 200GB (10149 utworów)

-słuchawki na kablu


Przykładowy spec pliku audio:
Size: 65.92MB

Format: MQA / flac

ORFS: 96: KHz

Bit depth: 24bits

Bitrate: 1851kbps

Channels: 2


Notorycznie na początku każdego utworu przycina odtwarzanie, 2-3 razy (na ok. 1-2sec), a później już jest git i utwór leci do końca. Problem powtarza się za każdy razem, gdy startuje nowy utwór.

Jakieś rady jak temu zaradzić?

Edytowane przez FloWirus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności