Skocz do zawartości

DAC do Grundiga V7000 GAT


Rekomendowane odpowiedzi

Słucham sobie od wielu lat wzmacniacza Grundig V7000 modyfikowanego przez Gregaudio. Do tej pory używałem też CD Grundiga CD 7550 by GAT, Philipsa 304 GAT i okazjonalnie do puszczania muzyki z komputera DACa Audinsta Hud Mini. Obecnie jednak co raz rzadziej zdarza mi się włączać płytę i najczęściej puszczam muzykę z Tidala. Niestety, ale Audinsta od wspomnianych CD-ków dzieli przepaść. Czas więc na zmiany. W związku z tym pytanie, jaki DAC godnie zastąpi odtwarzacze, da zadowolenie i przede wszystkim będzie współgrał ze wzmacniaczem? Nie wiem w ogóle, jaki pułap cenowy założyć, ale nie chcę popadać w absurdy, wydaje mi się, że do 1 tys. zł. coś przyzwoitego się znajdzie.

Edytowane przez Patato
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kojarzę tylko jedną osobę na tym forum, która korzystała ze sprzętu modyfikowanego przez GAT, żeby wiedziała jak to gra i z czym takie urządzenie sparować. Do modyfikowanego sprzętu najprędzej może doradzić ktoś, kto te modyfikacje popełnił, albo inny użytkownik najlepiej tego samego, przerabianego modelu. Do 1000zł zostaje sama chińszczyzna, najwyżej lekko podrasowana przez kogoś. Ja bym szedł w takie coś + drobne grzebanie, jak zostanie kasy https://www.aliexpress.com/item/PCM1794-AK4118-OPA2604-digital-turn-analog-audio-decoder-DAC-USB-coaxial-optical-fiber-turn-RCA-Audio/32316868958.html?spm=2114.search0104.3.180.281d2575Jjn4mJ&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2_10152_10151_10065_10344_10068_5722815_10342_10343_10340_5722915_10341_5722615_10696_10084_10083_10618_10304_10307_10301_5722715_10059_10534_100031_10103_441_10624_10623_10622_5722515_10621_10620,searchweb201603_2,ppcSwitch_5&algo_expid=1ec33800-33ed-48b6-a5c2-cb9a70eebcfd-27&algo_pvid=1ec33800-33ed-48b6-a5c2-cb9a70eebcfd&priceBeautifyAB=0

Są też czarne. Opcja droższa dotyczy wersji z USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Przyjrzałem się temu Chińczykowi i zaciekawił mnie. Problem jedynie w tym, że nie tykam lutownicy:) Mam jednak nadzieję, że ktoś to ogarnie. Przyszło mi też do głowy, by ewentualnie nabyć używanego Arcama rDac, opinie ma entuzjastyczne, ale nie mam bladego pojęcia, jak się będzie miał do tego DACa z Aliexpress. Może ktoś podpowie? Co do sprzętu Gregaudio, to w sąsiednim wątku ktoś polecał zakup dla początkującego, pomyślałem więc, że skoro polecają, to pewnie mają albo słyszeli, więc coś podpowiedzą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem. Ale pełne Gat. Wydaje mi się że z ifi nano LE powinno się zgrać i ja mam zamiar tak sparować swój zestaw. Niestety tylko zgaduję jak to się zgra. Dlatego nie poleciłem tego połączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz właśnie w tym, że pełne GAT to świetna synergia każdego z elementów. Gdy podłączam coś spoza zestawu, to zawsze coś mi nie gra, tyle że są to zazwyczaj jakieś budżetowe zabawki. Tego iFi kiedyś już rozważałem, więc może rzeczywiście wrócę do pomysłu. Nie mam możliwości wcześniejszego odsłuchu, ale cena kusząca, zakładam, że i tak będzie grał lepiej niż obecny Audinst, można by więc w ciemno zaryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez internet mamy chyba 14 dni na zwrot bez podania przyczyny. Więc ryzyko nie jest duże. 

Natomiast barwowo wydaje mi się to najlepszym strzałem. Myślałem jeszcze o chord mojo, ale tu chyba zbyt polukrowane to wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam sztywno założonej ceny. Te 1 tys. zł. tak rzuciłem, bo nie chciałbym, aby ewentualne walory DACa zostały ograniczone przez wzmacniacz i resztę sprzętu. Grundig GAT to wybitna rzecz, ale jako konkurencja dla sprzętu budżetowego. Choć muszę przyznać, że jakiś czas temu w ślepych testach zdarzyło się, że Grundig zdeklasował sprzęt za naprawdę grubą kasę - ale to zupełnie inna historia :) Jeśli rDAC z dodatkowym zasilaczem zagra dużo lepiej niż ten iFi, to wolałbym rDACa. Dodatkowym atutem jest tu obsługa bezprzewodowa. Jeśli różnica będzie niewielka, to nie ma co przepłacać. Niestety, nie mam możliwości wcześniejszego odsłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Właśnie mi przyszło do głowy fiio d03. Byłem zaskoczony poziomem brzmienia tego pierdka. Mnie już się podoba z zasilaczem z pudełka, a dużo ludzi się zarzeka, że z poprawionym zasilaniem jest tylko lepiej. Wadą jest brak wejścia USB. Ja podłączyłem go do smarttv i to stamtąd leci muzyka po optyku. Z presonus Eris e8 bawię się przednio.

A przyszedł mi do głowy, bo on gra tak "retro" właśnie. Z chromecast audio masz już pełne audio do głośników, bo i streaming zadziała, i z dysku się zagra. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności