Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki wokółuszne, ~400


Chemik89

Pytanie

Szukam tym razem słuchawek nieco wyższej klasy,

przeznaczone głównie pod muzyke klasyczną, instrumentalną, elektroniczną (ala dubstep/minimal etc), jazz, praktycznie bez wokalu. Poza tym filmy i trochę gry.

posiadam nadal wcześniej polecone na tym forum:

  • koss KSC75   -   Mimo wszystko nadal mój faworyt, genialna scena, grają bardzo szczegółowo ale i bass ładnie schodzi, niestety mają skopaną konstrukcję i cierpią na fatalny kontakt z uchem - marny docisk/szczelność, już 2x wymieniałem przewody a i w jednym kanale po wielokrotnym przedmuchiwaniu wciągniętych przezeń włosów chyba nieco naderwała się membrana. Mimo wszystko nadal świetnie spisują się przy audiobookach i filmach.
  • superlux 668b   -   Nabyte jako stacjonarna wersja kossów, niestety scena wypada tu sporo gorzej, całość dobiega niemal z jednego kierunku. Ogólnie jednak z racji wokółuszej konstrukcji lepiej wypadają niskie tony i separacja względem otoczenia, więcej dźwięku trafia w ucho. Jest poprawnie choć nie są zbyt wygodne, pady twarde jak kamień.
  • takstar HD2000    -    zamknięte, typowo do roboty. Bardzo lekkie i wygodne, można nosić 24/7. dobry bass, reszta się niestety nieco zlewa, najgorsza scena/detale z powyższych.

 

Jest coś godnego polecenia na rynku, z dobą sceną/detalami i akceptowalnymi niskimi ? ogólnie coś jak ksc75 tylko wokółuszne, otwarte/półotwarte. 

 

PS: Słuchawki używane będą głównie z zewnętrznym dac-x6 od FX-Audio (china :)). Bardzo fajny sprzęcik - polecam, 0 szumów, dobre wzmocnienie.

Edytowane przez Chemik89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeżeli outdoor, to 990tki nie są moim zdaniem ikoną mobilności i chyba dobrze pamiętam, że są otwarte. Jeżeli indoor - brałbym w ciemno.

Z lekko bardziej mobilnych na pewno spróbowałbym na Twoim miejscu posłuchać jeszcze ATH M50 - lepszy seal od 990, i moim zdaniem bas brzmi miejscami płasko ale ich góra ładnie to rekompensuje. Chyba, że szukasz słuchawek do użytku przez kilka godzin, bo w tych padach szybko można się zapocić + czasem robi się z nich imadło na głowie. :mellow:

Edytowane przez magnet13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

typowo indoor. Prawdopodobnie nigdy nie opuszczą domu. Używanie szacuję na jakieś 2-4h dziennie.

Na zewnątrz przerobie sobie ksc75 na zamknięte (mam fajne obudowy po Panasonicach nausznych), zobaczę co z tego wyjdzie. Od biedy mam tez hd2000.

 

Jeżeli te dt990 pro tak wyróżniają się na tle konkurencji to mogę i dać 600 za nowe. W zasadzie koszty nie są problemem, po prostu nie lubię przepłacać za ledwie zauważalny efekt.

Czy w takim wypadku do 600zł byłoby coś jeszcze godnego polecenia ?

 

edit: tak po przejrzeniu recenzji wydają się zachwalone. Po opiniach userów często przewija się brak sceny, wycofanie/oddalenie od źródła. Będę je gdzieś musiał chyba dorwać do odsłuchu, bo coś takiego by mi nie pasowało. Scena, separacja instrumentów, detale - to dla mnie priorytet jeżeli chodzi o dźwięk.

Edytowane przez Chemik89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli możesz dać więcej to polecam przesłuchać Audio Technica AD500X, rozrywkowe brzmienie, powinny pobić Twoje słuchawki w przestrzeni i detalach, oraz w innych aspektach dźwięku. Niestety ich cena ciągle rośnie. :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli możesz dać więcej to polecam przesłuchać Audio Technica AD500X, rozrywkowe brzmienie, powinny pobić Twoje słuchawki w przestrzeni i detalach, oraz w innych aspektach dźwięku. Niestety ich cena ciągle rośnie. :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Twoja uwaga co do Superluxów jest trochę podejrzana. One powinny grać bardzo przestrzennie. Moje grały :) Pady można zmienić dość tanio. No ale jak chcesz poprawy, to polecam Somic V2. Są na prawdę rewelacyjne i pasują do Twojego opisu. Mają cudownie uporządkowany dźwięk. i Zastąpią KSC75 godnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

może troche przesadziłem w opisie z tym znacznie, ale brakuje mi w nich odgłosów z frontu, jakbym stał tyłem do sceny. W Kossach stoje w samym środku. Reszta jest ok, choć są mniej szczegółowe, ale to pewnie z racji mniejszej otwartości konstrukcji.

Edytowane przez Chemik89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności