Skocz do zawartości
  • 0

IEMy podobne do Etymotic HF


roger987

Pytanie

Rzućcie proszę,  parę  propozycji IEMów mających podobną sygnaturę do HFów, ważne żeby miały ograniczony efekt mikrofonowy i były w miarę praktyczne, w miarę łatwa aplikacja, dobry seal.

Cena dowolna, tzn do 1000 PLN.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jak dynamik to ety mc5 - ale zamieniał stryjek siekierkę na kijek :)

Nieco tłustsze ale dość blisko dla mnie były GR07 classic, ale te znowu nie tłumią jak GR01 (te tłumią fajnie), no i jednak brzmenie nieco dosadniejsze od HF3.

Innych chudych dynamików nie kojarzę w zasadzie, może poza niedosterowanymi P1 :D

Level-iny też były podobnie subtelne, ale ta tulejka nieaplikowalna dla mnie - wolę gwałt etymoticami niż granat w uchu w postaci level-inów. 

Natomiast co do mikrofonowania -mi HF3 prawie nie mikrofonują - noszę pod bluzą i jest ok. Opracowałem ten patent na ER4S, które ubytki w basie nadrabiają przypadkowym rytmem wybijanym z kabla -> wali to jak subwoofer :)  Ale wypuszczone spod bluzy jest lepiej niż znoście, a w HF jest bajka na tym miękkim kablu.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie no, HF w porównaniu z er4s to rewelacja jeśli chodzi o mikrofonowanie. Tam to zawału można było dostać jak czasami coś zadudniło. Z tym że zawsze chce się żeby było lepiej.

 

Myślałem o P1, ale za trudne do napędzenia. Gr07 muszę posłuchać, ale jak kiedyś je sprawdzałem, to nie podeszły - za bardzo miśki dla mnie. (cóź, jestę hardkorem, wychowany na grado).

 

Dzięki wielkie za sugestie.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

O, kolejny resercz  i jest kolejny kandydat w dobrej cenie, wcześniej nie brany pod uwagę - Rose Mini 2. Ktoś tego słuchał?

Edytowane przez roger987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja. Po jaśniejszej stronie, bardzo fajna średnica - lekka i zwiewna, świetnie wypadają kobiece wokale i spora część żywych instrumentów. Góra jest ok, choć spodziewałbym się czegoś bardziej dźwięcznego, a tu czasami jest delikatnie matowo. Niestety problemem jest bas. Nie tylko jest chudy, jest po prostu wybrakowany z dużym spadkiem na dole, przez co taka stopa perkusji brzmi jak jakieś pierdnięcia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zależy do czego. Jak liczy się dół, to bym je odpuścił i brał np. używane Audeo (tyle że one też nie grają jak Ety). Do muzyki opartej na średnicy warte zastanowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zapomniałem: Dunu DN1000 - lubiłem je na przemian z er4s. Armaturowa sygnatura z lekkim akcentem na basie, ale nie nazwałbym tego dociążeniem. 

Niestety prawie nie do dostania (ja dorwałem kolegi, przywiezione z delegacji z Azji). 

Minusy: nie wiem czy wogóle odsprzedawalne, a przez ten akcent na dole mogą minimalnie soę minąć z Twoimi potrzebami. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności