Skocz do zawartości

Iriver Vs Se Walkman


tonikm

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli chodzi o jakosc dzwieku to napewno na korzysc iRiviera a juz napewno seria iFP lub T10.

Grac tez napewno beda dluzej iRiviery, T10 na jednym AA gra 40-50 h.

 

SE Walkman to jednak telefon a mp3 player to dodatek do niego, pozatym odtwarzacze mp3 sony nie ciesza sie wielka popularnoscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wychodzą odtwarzacze mp3 iriver w porównaniu z telefonami sony ericsson walkman ??

 

Zależy jaki konkretnie telefon z jakim konkretnie playerkiem porównujesz.

Poza ewidentnymi różnicami, typu pojemność pamięci, bateria, wymiary, ciężar, czas grania pozostaje jeszcze jakość dźwięku i funkcjonalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie jakiejkolwiek obecnie produkowanej komórki SE z jakimkolwiek iRiverem wypadnie zawsze na korzyść iRivera (chyba, że zrobimy test typu "Komputer Świat" i przyznamy telefonowi dodatkowe punkty za książkę telefoniczną, pisanie SMSów i możliwość dzwonienia ;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie spotkałem się z opinią że wraz ze zmienionymi słuchawki potrafią zagrać lepiej niż iriver z podstawowymi. Ta osoba słyszała obydwa zestawy, jednak ta opinia jest narazie odosobniona dlatego chciałbym jakieś potwierdzenia. ;)

 

co do mp3 z nokii...słyszałem muzyke z 3250 (bagatela 1000zł) i nie umywa sie do SE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem K750 a obecnie SE W300i, oraz iRivera T10 wiec moge sie wypowiedziec:)

Wiec tak pod wzgledem jakosci dzwieku tutaj iRiver zdecydowanie wypada lepiej.

SE gra cicho, ma cienką górę, wysokie bassy tłumiące wszystko (tryb MegaBass), przy kawalkach o duzej liczbie dzwiekow potrafia byc znieksztalcenia. Wolalbym mimo wszystko SE z serii Walkman niz iRivera na standardowych sluchawkach, gdyz walkman ma sluchawki cos ala EP-630 ktore znacznie podwyzszaja komfort sluchania i jakosc dzwieku. Pozatym nie lubie sluchawek wypadajacych z uszu.

Ale jak do iRivera dolozysz ep-630 to wtedy SE nie ma miejsca jest to tylko telefon z mozliwoscia odtwarzania muzy, Kupujac iRivera dostajesz:

-zdecydowanie lepsza jakosc dzwieku (ale dopiero zauwazalna przy zmianie sluchawek)

-bassik zdecydowanie slabszy niz w przypadku trybu MegaBass w SE lecz znacznie miekszy i lepiej brzmiacy:)

-wieksze mozliwosci dostosowania playera to wlasnych preferencji

-SRS daje kopa

-glosniej gra niz SE przy czym brak znieksztalcen i efektow "pierdzenia" ktore maja miejsce przy SE

-lepsze radio (jak wymbierzesz wersje z radiem)

-no i iRiver dluzej gra na baterii, SE ponoc wytrzymuja kolo 12 godzin, ale nie testowalem

 

To tyle jak cos jeszcze mi wpadnie do glowy to dopisze, ale ja uwazam ze telefon sluzy do rozmowy, a odtwarzacz mp3 to tylko mily dodatek. Iriver + ep-630 ROX:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walkman ma sony mdr ex51 więc na starcie już ma dobre słuchawki, moim zdaniem lepsze od epek.

 

co do walkmana w sony ericssonie to mi najbardziej przeszkadzał tak głupi fakt, jak za mała skala głośności - zmiana była moim zdaniem zbyt skokowa i nie pozwalala ustawic odpowiedniego poziomu, do tego dochodzi kiepsko sprawujacy sie eq, a t30 z srs wow grał znacznie lepiej, w miescie sie sprawował świetnie i w chwili obecnej jest moim ulubionym grajkiem do bardziej basowej muzyki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec zdecydowałem i kupiłem EP-635 do mojego K750i. Gra znacznie lepiej. Te w zestawie były dosyć badziewne ;). Mogłem też potestować Epki na kolegi T30. Oczywiście T30 gra ładniej, to nie podlega żadnej dyskusji.

Co do W300i i K750i - pod względem dzwieku są one identyczne (tak samo zreszta jak cała seria W). Różnią się słuchawkami w zestawie.

Funkcja Mega Bass w SE to imo jakieś nieporozumienie :)

Zresztą dla duetu K750 i Epki musiałem w eq zmiejszyć ilość basów żeby to ładnie grało.

HD202 które posiadam pół roku imo wysiadają przy tych epkach.

Generalnie po zmianie słuchawek z dźwieku jestem naprawde zadowolony.

Jakbym posiadał Irivera byłbym jeszcze bardziej ;) Kiedyś sie pomyśli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cóż, sprawa jasna: mam K750i i H10 (wcześniej T30). Faktycznie, słuchając SE z ep-630 można ulec złudzeniu, że gra dobrze... Ale tak nie jest.

Kumpel kiedyś wychwalał swojego d750i z dokanałówkami. iRivery zamknęły mu usta na długo ;]

Masz SE, możesz z niego korzystać w nagłych przypadkach. Ale nie ciągle, od tego są koreańce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności