Jump to content
siara1975

Pioneer XDP-100R

Recommended Posts

10 minut temu, Karmazynowy napisał:

No i muszę wam powiedzieć, że zgodzę się z Manu i Pionek gra bardzo fajnie z Oppo PM-3, na tyle, że ściągnąłem aukcję z allegro. I mocowo IMO też daje radę, nie słyszę ubytków względem Mojo czy iFi. Z Mojo się za kluchowato robi trochę, z iFi też jest bardzo fajnie, rozjaśnia je i dodaje im dynamiki, nie są tak ospałe. 

Testowałeś może z HA-2.

Ciekawe czy dedykowany strojony wzmacniacz będzie lepiej niż z Pionkiem.

Porównując do Mojo to iFi rozjaśnia. Nie jakoś bardzo, ale jednak jest sporo jaśniejszy, gra z werwą, przestrzenniej, ale nie jest wyjałowiony totalnie z muzykalności. Na pewno ostrożnie bym podchodził z jasnymi słuchawkami tego nie widzę, ale do takich Oppo, NH, jak najbardziej. Z Denonami jest na granicy, taki dźwięk może już zmęczyć po czasie. HA-2 nie znam. Powinno być lepiej, większy zapas mocy, jak to planary, nie pogardzą, można je kręcić mocno bez zniekształceń dźwięku. Czy Pionek wyciąga maks z PM3? Pewnie nie, po prostu przyjemnie się tego słucha. Na pewno zgrywają się lepiej niż Listen.

Edited by Karmazynowy
  • Like 1

Jak wyzerować pionka do ustawien fabrycznych? Jest cos takiego jak reset?

Jak wyzerować pionka do ustawien fabrycznych? Jest cos takiego jak reset?  

W Onkyo mam tak: ustawienia>kopia i kasowanie danych>ustawienia fabryczne. W Pionku powinno być podobnie.

Testowałeś może z HA-2.

Ciekawe czy dedykowany strojony wzmacniacz będzie lepiej niż z Pionkiem.

Należy pamiętać, że wyszła nowsza wersja wzmacniacza Oppo z dopiskiem SE, w którym jest kość Sabre o dychę w numerku wyższa.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Przeszukałem wszystkie 72 strony forum + wszelakie instrukcje i linki i nie znalazłem odpowiedzi. Czy ten DAP zaczytuje pliki CUE ? jaki jest format plików na karcie SD - FAT czy exFat ?

15 minut temu, TheHX napisał:

Przeszukałem wszystkie 72 strony forum + wszelakie instrukcje i linki i nie znalazłem odpowiedzi. Czy ten DAP zaczytuje pliki CUE ? jaki jest format plików na karcie SD - FAT czy exFat ?

Z tego co pamiętam CUE nie czyta, ale zawsze możesz zainstalować inną aplikacje która czyta. To w końcu Android. 

Tylko stare DAPy albo nieprzemyślane wymagają formatu FAT - w końcu Windows nie pozwala go używać od 32GB. Oczywiście można sformatować większe też ale wymaga to jakiejś tam wiedzy. Także exFAT bez problemu. NTFS pewnie też pójdzie. 

I jak z tym jackiem w nowych batchach po kilku miesiącach? Nadal się tak luzuje?

A firmware'y naprawiły w końcu te dziwne odgłosy przy zmianach utworów na innych aplikacjach niż natywna (np. Neutron)?

Nie czyta, chyba że użyjesz PowerAmpa. Co do systemu plików to raczej jest to exFat.

Z tego co pamiętam CUE nie czyta, ale zawsze możesz zainstalować inną aplikacje która czyta. To w końcu Android. 

Tylko stare DAPy albo nieprzemyślane wymagają formatu FAT - w końcu Windows nie pozwala go używać od 32GB. Oczywiście można sformatować większe też ale wymaga to jakiejś tam wiedzy. Także exFAT bez problemu. NTFS pewnie też pójdzie. 

Ostatnio przy pomocy tego maleństwa

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6677328558

udało mi się, ku mojemu zdziwieniu, uruchomić na nVidia Shield'zie oraz LG G3 dwa dyski twarde zewnętrzne. Oba mają system NTFS i nie było żadnych problemów z odczytem zawartości tych dysków. Podejrzewam, że Onkyo czy Pionek też dałby radę, aczkolwiek sam tego nie sprawdzałem.

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka

Dzięki za info. Czy PowerAmp będzie równie dobrym odtwarzaczem jak stockowy ?

Ja osobiście używam stockowej aplikacji. Albumów w jednym pliku + CUE i tak mam jak na lekarstwo.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Ja miałem sporo, ale przekonwertowałem aimpem (bardzo wygodnie się nim to robi) i mam spokój. polecam.

Fakt faktem, że rozkładanie na pojedyncze pliki nie jest żadnym problemem..Pod warunkiem, że nie ma tego za dużo :) Póki bawiłem się z FiiO nie było kłopotu, teraz zaczynam zabawę z setką i zobaczymy :)

Czy w Waszych pionkach ekran też się tak ugina i przemieszcza delikatnie w głąb z wyraźnym klikiem jak się go "tapnie" palcem? Ogólnie jakoś luźno jakby siedzi z jednej strony i delikatnie na boki nawet lata.

14 minut temu, second napisał:

Czy w Waszych pionkach ekran też się tak ugina i przemieszcza delikatnie w głąb z wyraźnym klikiem jak się go "tapnie" palcem? Ogólnie jakoś luźno jakby siedzi z jednej strony i delikatnie na boki nawet lata.

Niet!

W końcu zdemontowałem bumpery w swoim Pionku. No i powiem Wam, że bardzo ładny ten nasz DAP ;)

Zdecydowanie lepiej wygląda bez nich. Ja je zdemontowałem zaraz po wyjęciu z pudełka i już do nich nie wróciłem :)

2 godziny temu, LuQi napisał:

W moim nic takiego nie zauważyłem. Od nowości tak ma czy kupiłeś używkę?

Nóweczka, prosto z pudła. :/

34 minuty temu, second napisał:

Nóweczka, prosto z pudła. :/

Ja mam dwa, kupione w odstępie ok. 9 miesięcy i nic takiego nie zauważyłem.

14 godzin temu, second napisał:

Nie