Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pioneer XDP-100R


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

Ja przy okazji "zawieruchy" na ostatnich stronach o KZ ZST przypomniałem sobie, że jeszcze z Pionkiem Levelinów nie słuchałem, bo zostały w tamtym wątku wspomniane ( jaki to był na nie hajp i jak się skończył ), że najpierw zachwyt ,a potem wyprzedaż w komisie.

A ja dalej je mam i mieć będę.

Właśnie je "zapionkowałem" po raz pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, manuelvetro napisał:

 Sybilanci atakujo?

Na Levelinach ? W życiu ... Jak masz dobrze zrealizowane nagrania i nie słuchasz na "pełen gwizdek" to nie ma sybilantów.

Poza tym sybilanty to rzecz naturalna w przyrodzie.

Jeśli na jednym sprzęcie są,a na innym ich nie ma to niekoniecznie te słuchawki co je pokazują robią coś źle. Może te co ich nie reprodukują w tym momencie ( gdzie powinny być) po prostu oszukują ?

Przesłuchałem sobie na szybko pierwszy utwór z CD1 (trzypłytowe wyd.Blade Runner)  i tam jest taki bardzo niski mruczący bas w tle.

I w Levelinach on jest. Co prawda w Kazetach jest go więcej, ale jak dla mnie to jest lepiej zdefiniowany i opisany w Levelach.

Grają bardziej szczegółowo niż Kazety co nie znaczy, że Kazety źle zagrały ten utwór - mniej szczegółu, ale melodyjność większa.

 

Telegraph Road Dire Straits na jednych i na drugich brzmi trochę inaczej, ale można słuchać na obu bez bólu d... eee... zębów ;)

Specjalnie zestawiłem te dwie pary doków, bo powinno być niebo,a ziemia między jednymi, a drugimi, a dużego szoku w różnicy reprodukcji nie mam choć Pionek przecież fajnie różnicuje słuchawki dając im grać tak jak grają.

Levele - więcej detalu i oszczędniejszy, ale lepiej opisany bas.

Kazety - mniejszy szczegół i bardziej obfity, ale lekko rozłażący się bas, za to fun większy.

Co kto lubi ...

No i Levele fajnie "odetchnęły" sceną z Pionkiem

Kazety - standardowe tipsy

Levele na piankach dodających trochę bas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leveliny na piankach są dla mnie OK.

Teraz dla odmiany przesiadłem się na FLC8s (potrójne, małe choinki) i "jadę" te same utwory.

No ... jest czystość, duża przejrzystość, lepszy wgląd w nagrania, jest równiej. W sumie to zapomniałem, że mam doki w uszach.

Z tym, że wiesz co ? Gdybym tego łeb w łeb nie porównał to mógłbym żyć z każdymi z tych doków bez zgrzytania zębami.

 

Wniosek :

 

porównywanie, wsłuchiwanie się i tego rodzaju testy to zuooo.

Okropne zuooo drenujące nasze portfele.

 

Muzy trza słuchać jak w moim punkcie nr 1.

I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi z pionka xba-3 i fidelio s2 bardzo grają pięknie. Gr07x lepiej jeszcze, ale... wnioski jak u Ciebie. Tylko te s2 niewygodne. 

Też mógłbym żyć z jedna para doków. Jakieś z powyższych, bo mi się ostały. Z pionka to byłoby dobre życie. Z jabłek już nie bardzo. Xba-3 i s2 slabo mi z jabłek grają, słabo. Gr07 - takze te bez x ładnie grały, gdyby tanio miało być i pionka bym nie miał, tylko jabłka. Jabłko i gr07 - i dobre życie. Takie minimum minimorum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie
są ustawienia jedynie wyjścia cyfrowego do daca z natywnym wsparciem DSD
pionek w locie robi PCM


No właśnie. Ale tego człowiek dowiaduje się po zakupie odtwarzacza. Bo na zdjęciach promocyjnych wyraźnie pokazane jest DSD jako format wejściowy i wyjściowy.
Moje Onkyo (to samo zdjęcie jest na opakowaniu)
A tyle się naszukałem w ustawieniach aplikacji odtwarzacza, jak tu włączyć to DSD.eb21342d2d822b6dc112c8eb333d60b1.jpg

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Joseph_k78 napisał:

 


No właśnie. Ale tego człowiek dowiaduje się po zakupie odtwarzacza. Bo na zdjęciach promocyjnych wyraźnie pokazane jest DSD jako format wejściowy i wyjściowy.
Moje Onkyo (to samo zdjęcie jest na opakowaniu)
A tyle się naszukałem w ustawieniach aplikacji odtwarzacza, jak tu włączyć to DSD.eb21342d2d822b6dc112c8eb333d60b1.jpg

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

 

 

Co masz na myśli? Jest tak jak na zdjęciach promocyjnych, jak to ująłeś. Przy wyjściu na DACa masz wybór - konwersja do PCM, wymuszenie natywnego DSD albo DoP, jeżeli używasz kompatybilnego DACa - np. Mojo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, awayeah napisał:

 

Co masz na myśli? Jest tak jak na zdjęciach promocyjnych, jak to ująłeś. Przy wyjściu na DACa masz wybór - konwersja do PCM, wymuszenie natywnego DSD albo DoP, jeżeli używasz kompatybilnego DACa - np. Mojo. 

na wyjściu pokazuje DSD czego nie ma w tym urządzeniu (2 razy dsd na ekranie)

nawet  44kHz jest  upsamplowane do 48

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Co masz na myśli? Jest tak jak na zdjęciach promocyjnych, jak to ująłeś. Przy wyjściu na DACa masz wybór - konwersja do PCM, wymuszenie natywnego DSD albo DoP, jeżeli używasz kompatybilnego DACa - np. Mojo. 


No właśnie. Przy wyjściu na zewn. DACa. A nie na słuchawki. Mnie to osobiście nie przeszkadza, ale sądziłem, że bezpośrednio można będzie posłuchać DSD bez konwersji na PCM.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Joseph_k78 napisał:

 


No właśnie. Ale tego człowiek dowiaduje się po zakupie odtwarzacza. Bo na zdjęciach promocyjnych wyraźnie pokazane jest DSD jako format wejściowy i wyjściowy.
Moje Onkyo (to samo zdjęcie jest na opakowaniu)
A tyle się naszukałem w ustawieniach aplikacji odtwarzacza, jak tu włączyć to DSD.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

 

żeby chociaż gwiazdkę dali :) przy DSD w specyfikacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do tego Pionka wchodzą dwie karty po 200gb?

Bo tutaj jest napisane, że max 2x128gb.

 

Pójdą karty i po 2 TB. Bo będzie to dalej microSD XC. Tylko w momencie publikacji specyfikacji odtwarzacza nie było kart większych niż 200 GB. W każdym bądź razie mój LG G3 łyknął kartę 200 GB, którą kupiłem do Onkyo pomimo tego, że producent podał 128 GB max. Na tamten czas to była najpojemniesza karya pamięci.

 

żeby chociaż gwiazdkę dali przy DSD w specyfikacji

Otóż to. W ampku Onkyo TX-8270 jaki kupiłem, była już gwiazdka przy DSD (natywnie tylko DSD64 i po LANie, wyższe po konwersji do PCM 192).

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PsiCore napisał:

 

Inaczej, znaczy wyraźnie gorzej? 

Bo się zastanawiam nad zmianą z X5iii, ale na bank nie będę słuchał na natywnej apce.

Wbudowany player jest najlepszy moim zdaniem, ale używam też Powerampa i Onkyo HF.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy z połączeniem z domowym wi-fi :

 

Pionek nagle nie umie się z nim połączyć ("błąd w połączeniu") chociaż ma ją jako "zapisana" a ja wpisuje wymuszone hasło dobrze. Inne urządzenia w tym samym miejscu domu sobie hulają.

 

O co chodzi ? Może ktoś pomóc ?

 

EDIT już się samo naprawiło :)

Edytowane przez Arturos1967
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam fuksa, bo mam niszowy Apple Music :P i całe 90 GB na karcie mogę sobie słuchać albo - co zrozumiałe  - przez Apple Music albo, czego chyba nie mają  tidale i spotifaje - przeskanowawszy kartę prosto ze stockowego playera, który gra jak zauważył m.in @jd1210

 

1. Inaczej (niż Apple Music)

2. Lepiej (technicznie)

 

Niemniej,  dzięki temu pięknemu zbiegowi okoliczności, jak można się domyślić,  różne słuchawki łapią rożna synergię. Jedne lepiej grają z Apple Music , inne ze stockowym playerem, także, nie ma tego złego :P 

 

Jakby mieć dwa dapy - stockowy player gra 100% pionkowo (doskonałość techniczna, brak ubarwień, etc.) Apple Music gra cieplej, gęściej, bardziej nasycenie, bardziej muzykalnie (kosztem utraty małej krzty perfekcji ) hehe... Czyli bardziej w kierunku ak300, z tego co sobie wyobrażam, bo nie miałem przyjemności...

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i muszę wam powiedzieć, że zgodzę się z Manu i Pionek gra bardzo fajnie z Oppo PM-3, na tyle, że ściągnąłem aukcję z allegro. I mocowo IMO też daje radę, nie słyszę ubytków względem Mojo czy iFi. Z Mojo się za kluchowato robi trochę, z iFi też jest bardzo fajnie, rozjaśnia je i dodaje im dynamiki, nie są tak ospałe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 minut temu, Karmazynowy napisał:

No i muszę wam powiedzieć, że zgodzę się z Manu i Pionek gra bardzo fajnie z Oppo PM-3, na tyle, że ściągnąłem aukcję z allegro. I mocowo IMO też daje radę, nie słyszę ubytków względem Mojo czy iFi. Z Mojo się za kluchowato robi trochę, z iFi też jest bardzo fajnie, rozjaśnia je i dodaje im dynamiki, nie są tak ospałe. 

 

:) Bo my som szczwane lisy, co na polowaniu znają się.

 

Powiadasz, że teraz takie ifi porobili co rozjaśnia ? Mój ican ifi nano, to tak ocieplał lekko raczej, zamulał kapkę nawet - z perspektywy. Tylko ta moc była imponująca i cena miła, niewielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności