Skocz do zawartości

Pioneer XDP-100R


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

Na gwarancji w każdym przypadku o którym słyszałem wymiana na nowy egzemplarz.

Ja nie uważam na swojego, tragedii nie ma.

Dla mnie postęp po przejściu z DX80 był duży. Jak na DAPy z wyższej półki nawet bardzo.

Nie znalazłem dla niego lepszej alternatywy - biorąc pod uwagę całokształt (SQ i funkcjonalność) do ~2,5-3k.

To jest Android. Tu się tylko łata błędy systemu, nie ingeruje w brzmienie.

 

Po kolejne pytania zapraszam do wątku, jak poradził @jamwodzu

Edytowane przez Vaiet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie ma... I wersja XDP-300R czy Onkyo DP-X1 też nie mają mimo podwójnych układów. Może chyba współpracować z DACami USB przez kabel USB, ale to tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szkoda, to chyba trzeba zacząć zbierać na Ibasso dx200

Aha jeszcze jedno a to kwestia softwareowa czy nie? Czy w przyszłości może będzie to zaimpletowane?

Nie liczyłbym na to bo pewnie by się chwalili. Prędzej nowy model dostanie taki "ficzer". Pioneer ma rozwiązania stacjonarne więc im pewnie nie zależy na dodawaniu funkcji daca do typowego sprzętu przenośnego. Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja dac'a ma sens jak nie żre baterii.

DX200-xdp= ok 2500>>> lepiej poszukać stacjonarnego DAC'a, szanujmy baterie tak szybko odchodzą,

Też bym chciał mieć wszystko w jednym i jeszcze końcówkę mocy ale jak mawiają w Japonii 'To je nemožné"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, bateria... Cóż z taką robić za jakieś 3 lata, gdy się zużyje w sprzęcie, gdzie dostęp do tejże baterii jest niemożliwy w domowych warunkach. Pogwarancyjna wymiana w serwisie pewnie droga bądź zupełnie nieopłacalna...

Ja się natomiast zastanawiam, czy i jak bardzo będzie drenować baterię podłączenie grajka do zewnętrznego DACa po kablu USB. Tylko wtedy dostępne jest bezpośrednie granie plików DSD. W samym odtwarzaczu następuje konwersja do PCM i nie można tego zmienić

 

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Joseph_k78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja dac'a ma sens jak nie żre baterii.

DX200-xdp= ok 2500>>> lepiej poszukać stacjonarnego DAC'a, szanujmy baterie tak szybko odchodzą,

Też bym chciał mieć wszystko w jednym i jeszcze końcówkę mocy ale jak mawiają w Japonii 'To je nemožné"

no bateria leci przy dac-u ( w moje szt. dx80 rok czasu i do wymiany, koszt 170 pln)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jacka kątowego do kabelka, do pionka, oczywiście wąskiego- jaka szerokość wchodzi maxymalnie.

Kto co ma.

Pilnie, szybko,............proszę.

Bo się targnę na

NEUTRIK NTP3RC-B

http://allegro.pl/neutrik-ntp3rc-b-wtyk-mini-jack-stereo-3-5-katowy-i5234773130.htmlntp3rc-b.jpg?v=2

http://www.neutrik.com/en/audio/plugs-and-jacks/35-mm-right-angle-stereo-plug/ntp3rc-b

W związku z nawałem odpowiedzi, sam sobie donoszę, iż pionek łyka kątowego wtyka Neutrika z zapasem.

9mm powinien wejść z mikro luzem. więcej mi nie trzeba

Sprawa baterii, też nie jest tak beznadziejna jak by się wydawało, te żelowe saszetki daje się dokupić, wymiana banalna wtyczka +wklejenie.

W temacie bateri najlepszy jest najstarszy patent, czyli paluszki, ogniwa 18600 i tu znowu się powtórzę PONO,PONO,PONO...... i PONO

Bateria to nie jest wada, niedoróbka w pionku, trzyma się całkiem nie źle, i nie gorzej niż konkurencja

 

Edytowane przez jamwodzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa baterii, też nie jest tak beznadziejna jak by się wydawało, te żelowe saszetki daje się dokupić, wymiana banalna wtyczka +wklejenie.

Sorry, bo nie jestem w temacie, o co chodzi z tymi saszetkami? Mógłbyś co nieco więcej o tym napisać? Ja natomiast kiedyś czytałem o nanorurkach...

Przyszłość baterii... Tylko tak wszyscy piszą o nowych bateriach, a wciąż tkwimy przy ogniwach Li-ion, bo nawet nie jestem pewien, czy w Onkyo jest zainstalowana bateria Li-Po. A że są awaryjne, to się już o tym przekonałem dzięki baterii do mojego LG-G3 już po roku użytkowania. Tylko tam dało się ją wymienić po zdjęciu klapki...

 

 

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Joseph_k78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zaczynam się cieszyć Pionkiem. Na razie go grzeję, bo takie czasy :)

Początkowo wrażenia na mnie nie zrobił, ale kolejne podejście mnie przekonało, że to był słuszny wybór.

Obecnie ma za sobą jakieś 50h gry.

 

Jeszcze się nie osłuchałem ze wszystkim, ale na razie najlepiej wypada... z Monkami i Audeo :)

Jestem pod ogromnym wrażeniem czasu działania baterii. Pisaliście o coś koło 10-12h, a u mnie gra już 16h, a mam jeszcze 17% (Flac, Vout, normal gain, głośność 120-135, 32-250ohm, trochę na wifi i Tidalu, trochę z ekranem).

Jak przy normalnym użytkowaniu dojdę do 15h, to i tak rewelka.

 

Dzisiaj podłączyłem B1 na szybko. Nie pomyślałem wcześniej, jak z tego zrobić kanapkę. Kształtem się nie zgrywa, a i opasek przez ekran nie puszczę. No i drażni mnie jack z góry.

A na domiar złego, na kanapkę się nie nadaje, bo łapie "śmieci" po wifi.

 

Gramy dalej. No i najważniejsze, jak się zgra z DT-R10 i T70p. HP100 też jestem ciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki, sprawdzę.

I co, miałeś okazję sprawdzić tego pilota Fiio rm1? Sam też jestem zainteresowany takim rozwiązaniem.

 

niestety nie miałem, ponieważ w konsekwencji zakupiłem sobie z komisu AK XB10. Będzie robił też za pilota (a może tylko :D ). Ale powinno działać, ponieważ fantastycznie działa pilocik ze słuchawek soundmagic E10BT nawet samodzielnie, tzn z podpiętymi na kablu do pionka innymi słuchawkami. Generalnie polecam takiego pilocika, bardzo wygodne rozwiązanie.

 

ps. dlaczego wątek o pionku zmienił miejsce?

Edytowane przez artif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ciekaw jestem Waszych ewentualnych spostrzezen z uzytkowania innych aplikacji niz stockowa. Wlasnie dzisiaj zainstalowalem Powerampa i USB Audio Player Pro - oba graja inaczej niz aplikacja Pioneera. Czy lepiej? Po prostu inaczej... Nie sa to kosmiczne roznice ale jednak slyszalne. Polecam sprawdzic :)

 

Dodam tez ze u siebie jak dotad na zadnej wersji aplikacji stockowej nie mialem problemow z wyswietlaniem okladek.

bo podobno tylko stockowa, Onkyo music i chyba poweramp (lub inna, nie pamiętam która) ma bezpośredni dostęp do procesora muzycznego. Reszta konwertuje.

A jakich kart używasz, może tu jest problem.

 

A Onyo music używacie do słuchania?

Na plus w stosunku do Music? U mnie nie była ona zainstalowana i nie mogę ściagnąć z Google Play, bo nie jest przeznaczona dla mojego kraju czy coś. Nawet VPN nie rozwiązuje problemu.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.onkyomusic.android&hl=pl

Pewnie mogę znaleźć APK, ale czym ona się różni od stockowej?

Edytowane przez krz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krz a nie moźesz skleić Pionka z B1 jakimś nanopadem ? Bez gumek.

Mogę. Nie ma problemu.

Chociaż wolałbym, żeby wymiaramy obie płyty były zbliżone. Tutaj, lepszy byłby np. C5.

 

Niestety, B1 i XDP na kanapkę się nie nadają. Przynajmniej przy streamingu, bo Aune dużo śmieci wyciąga z Wifi.

Być może, przy mniejszy gainie i bez klasy A byłoby lepiej, ale akurat tak testowałem. Musiałem Pionka podmienić przynajmniej 1-2cm nad powierzchnię B1 aby było cicho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli słychać jakies "bzyczenie" ? Jak z GSM ?

 

Jakbyś czasem pijał kawę to może się spotkamy gdzieś, kiedyś w kawiarni i pokażesz mi Pionka i jego możliwości...

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli słychać jakies "bzyczenie" ? Jak z GSM ?

 

Jakbyś czasem pijał kawę to może się spotkamy gdzieś, kiedyś w kawiarni i pokażesz mi Pionka i jego możliwości...

Sorry, ale mam teraz okropny okres w domu i nie w głowie mi latanie po kawiarniach.

Jak chcesz, to Ci go wypożyczę do testów. Przeżyję dzień-dwa, czy dłużej, jak będzie taka potrzeba.

Wpadaj albo na Muchoborską, albo po pracy Ci sam podrzucę w okolicach Kwiskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli słychać jakies "bzyczenie" ? Jak z GSM ?

 

Jakbyś czasem pijał kawę to może się spotkamy gdzieś, kiedyś w kawiarni i pokażesz mi Pionka i jego możliwości...

Sorry, ale mam teraz okropny okres w domu i nie w głowie mi latanie po kawiarniach.

Jak chcesz, to Ci go wypożyczę do testów. Przeżyję dzień-dwa, czy dłużej, jak będzie taka potrzeba.

Wpadaj albo na Muchoborską, albo po pracy Ci sam podrzucę w okolicach Kwiskiej.

 

Ok. dogadamy się jakoś. Dziś to raczej nie. Dam znać. A ja zdrowia życzę Twojemu Domowi i Mieszkańcom !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć wystarczy włożyć między oba urządzenia warstwę grubszej folii aluminiowej i taki ekran wystarczy, żeby pozbyć się takich nieprzyjemnych zjawisk. Prosto i tanio.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja dzisiaj odebrałem kupionego Pionka, i tak trochę go posłuchałem ale narazie bardzo krótko na AKG K550II i powiem jest nieźle. Ale i mi się rzuciło w oczy chyba najsłabsze ogniwo te nieszczęsne wejście słuchawkowe jakieś takie delikatne. A i jakiejś bardzo dużej przewagi nad Ibasso dx80 nie słyszę. Wieczorem bardziej się przyłożę do odsłuchu.

Edytowane przez maik76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności