Skocz do zawartości

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Fc6 + ie200 to chyba najbardziej budżetowy end game jaki słyszałem. Ie200 brakuje trochę subbasu, nawet po modyfikacji portu ale z hiby dostają mocno dociążonego dołu. Niczego nie brakuje, scena duża i świetna dynamika. Ie200 wcale nie są takie łatwe w napędzeniu. Przy 25/31 jest już bardzo głośno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rigatio napisał(a):

Fc6 + ie200 to chyba najbardziej budżetowy end game jaki słyszałem. Ie200 brakuje trochę subbasu, nawet po modyfikacji portu ale z hiby dostają mocno dociążonego dołu. Niczego nie brakuje, scena duża i świetna dynamika. Ie200 wcale nie są takie łatwe w napędzeniu. Przy 25/31 jest już bardzo głośno.

Skoro wspomniałeś o IE200 - akurat dla mnie one nie mają za mało dołu ale ja akurat zawsze się męczę, jak jest tam za dużo mięsa :D Natomiast mam inne pytanie - z czym, oprócz FC6 je parujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minutes ago, Nazar70 said:

Skoro wspomniałeś o IE200 - akurat dla mnie one nie mają za mało dołu ale ja akurat zawsze się męczę, jak jest tam za dużo mięsa :D Natomiast mam inne pytanie - z czym, oprócz FC6 je parujesz?

Raczej ich nie słuchałem za dużo, bo mam Twilight, które paruję z combo AK sp1k+pa10, więc leżały w szufladzie.

Dzisiaj je wyjąłem, żeby sprawdzić z fc6 i zastąpiły mi Hook jako ulubioną parę do typowo przenośnego słuchania.

Z AK również brzmią świetnie ale jak coś robię czy gdzieś idę, to nie słucham Ak tylko fc6.

Jak większość "budżetówek" ie200 potrafią być lekko chude ale z hiby się wypełniają i satysfakcja jest już pełna, co mnie cieszy bo bardzo lubię ich balans tonalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Rigatio napisał(a):

Raczej ich nie słuchałem za dużo, bo mam Twilight, które paruję z combo AK sp1k+pa10, więc leżały w szufladzie.

Dzisiaj je wyjąłem, żeby sprawdzić z fc6 i zastąpiły mi Hook jako ulubioną parę do typowo przenośnego słuchania.

Z AK również brzmią świetnie ale jak coś robię czy gdzieś idę, to nie słucham Ak tylko fc6.

Jak większość "budżetówek" ie200 potrafią być lekko chude ale z hiby się wypełniają i satysfakcja jest już pełna, co mnie cieszy bo bardzo lubię ich balans tonalny.

Ja swoje IE200 sprzedałem... osobiście przeszkadzały mi braki w detalu/'technikalii', w IE600 jest zdecydowanie lepiej 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, telemach napisał(a):

Taka informacja dla miłośników PayPal : właśnie dostałem większy przelew w EUR za słuchawki a PP postanowiło że na trzy tygodnie zamrozi sobie moje 410 Euro. Jak tu nie kochać tej wspaniałej firmy ?

Zdarzyło mi się kilka razy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Rigatio napisał(a):

ie600 mają dla mnie gorszy tuning, za ostre są i zbyt V-kowe, ale też b fajne.

O tej V-ce dużo czytałem, ale ostatnio miałem je okazję odsłuchać i przyznam, że mi ona w ie600 nie przeszkadza. A np. w ikko oh10 czy s12pro mi zwłaszcza góra przeszkadzala. Te ogólnie całkiem fajnie grają. Mógłbym mieć ;)  Ciekaw jestem ie900 bo na wykresach mają górę bardziej stonowaną co zaczynam mieć wrażenie, że mogłoby mi się jeszcze bardziej podobać. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Dan821 said:

O tej V-ce dużo czytałem, ale ostatnio miałem je okazję odsłuchać i przyznam, że mi ona w ie600 nie przeszkadza. A np. w ikko oh10 czy s12pro mi zwłaszcza góra przeszkadzala. Te ogólnie całkiem fajnie grają. Mógłbym mieć ;)  Ciekaw jestem ie900 bo na wykresach mają górę bardziej stonowaną co zaczynam mieć wrażenie, że mogłoby mi się jeszcze bardziej podobać. 

Może brakować średnicy, to zdecydowanie najdziwniej strojone iemy z całej trójki ie200/600/900. Ie600 są złotym środkiem, łączącym sporo elementów strojenia z ie200 oraz świetne technikalia. Ie200 mają najsłabsze technikalia ale tuning jest cudowny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcelmtbmx Jak oceniasz ISN est50 ? Chyba miałeś / masz? Myślę nad wzbogaceniem kolekcji ;) o coś muzykalnego, nieco cieplejszego, z bardziej zaznaczonym dołem (ale chyba nie totalnie dla bassheadów) i na radarze pojawiły się właśnie ISN est50, Penon Globe oraz Campfire Vega 2020. Ostatnio zakupiłem Andromedy 2020 i jestem nimi zachwycony i kombinuję, aby tuning był podobny, ale z większą ilością subbasu. 

Może ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenia w tym lub podobnym klimacie ? 
 

ps. Jednocześnie trochę obawiam się tej większej ilości basu, bo np. miałem okazję posłuchać Qkz HBB Khan i odebrałem je jako strasznie zamulone i zwróciłem. To trochę inny generalnie tuning niż ww. trójka, ale też jest większa ilość basu. Może okaże się, że nie jestem nawet quasi bassheadem ;)  No ale chciałbym spróbować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zgreg napisał(a):

Aune E1 nie graja szeroka sceną, są specyficzne, na pewno warte zakupu. Są na swój sposób niesamowite.

Co to znaczy, że są specyficzne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Play napisał(a):

Co to znaczy, że są specyficzne?

Wg mnie scenę mają wąską ale wystarczającą.

"Specyficzne" - znaczy, to że ich "granie" znacznie różni się od innych, gdzie inne słuchawki różnią się miedzy sobą niezbyt wiele.

Edytowane przez zgreg
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, zgreg napisał(a):

Wg mnie scenę mają wąską ale wystarczającą.

"Specyficzne" - znaczy, to że ich "granie" znacznie różni się od innych, gdzie inne słuchawki różnią się miedzy sobą niezbyt wiele.

A będzie upgrade względem mh1c pod względem sceny? Tylko tego mi brakuje w Sony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, zgreg napisał(a):

Nie znam sony mh1c ale widząc ich cenę są to raczej słabe słuchawki, za 40zł to trudno o dobry przewód

O to jak ich nie znasz, to popełniasz wielki błąd pisząc, że są słabe. Przewód to inna sprawa, ale moje są rekablowane

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Play napisał(a):

O to jak ich nie znasz, to popełniasz wielki błąd pisząc, że są słabe. Przewód to inna sprawa, ale moje są rekablowane


Spróbuj sobie mh1c z donglem od appla. Nie ma za co :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, espe0 napisał(a):


Spróbuj sobie mh1c z donglem od appla. Nie ma za co :D

Rzeczywiście, względem oriolusa jest poprawa 😶 może nie spektakularna, ale jednak trochę scena urosła i to bez strat w innych składowych dźwięku. Dzięki!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności