Skocz do zawartości

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Było o Shuoer to się podzielę, bo od tygodnia słucham EJ07, a tu jeszcze chyba ich nie było. 
Co prawda wcześniej nie miałem nic podobnego, więc nie za bardzo mam porównanie, ale jestem zachwycony.
Bas brzmi jak subbas, strasznie nisko schodzi. Piękne wokale i niemęczące wysokie. Scena nie specjalnie szeroka, ale pięknie się rozkładają instrumenty.
Strasznie dobrze się zgrało z DX220 z AMP9 na srebrnym kablu.
65475DD3-AE46-4D44-B42A-FAEEBC06DCAB_1_105_c.thumb.jpeg.cbe067707e9acae37cc5ece430d6d018.jpeg

Napisz coś więcej. Byłem bardzo ciekaw tego modelu. Możesz do czegoś porównać ?

M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam za bardzo doświadczenia w opisywaniu dźwięku, więc robię co mogę...

 

Ostatnio słuchałem przede wszystkim iSine 20 tu scena większa, dźwięk bardziej spójny. Mniej słychać wysokich i basu, grają bardziej z przodu.

W porównaniu EJ07 bardziej szczegółowe, wyraźniej umiejscowione instrumenty, choć scena mniejsza. Grają bardziej w środku i z tyłu. Wyraźnie głębszy bas, który jest precyzyjny i schodzi bardzo nisko. Dużo lepiej słychać wokale, piękne bardzo miękkie, tak jak fortepian w triach jazzowych. Wysokie jakby trochę wycofane, ale za to miłe i nieinwazyjne. Może dlatego lepiej mi się słucha na srebrnym kablu (Yinyoo), niż na oryginalnym z miedzi. Na razie Audeze odłogiem sobie leżą.

 

Poza tym jeszcze dysponuję Tin P1 (podobne wrażenia porównawcze na srebrnym kablu Fiio i posrebrzanym TRN). Tu oczywiście szczegółowość trochę większa, ale nie tak znowu bardzo. W porównaniu, to basu mało, ale przede wszystkim też jakiś taki papierowy.

 

Poza tym, to jeszcze nie mam EJ07 osłuchanych i pewnie też nie są wygrzane. Na początku byłem trochę przerażony jak to brzmi, potem zaczęły dopiero się odzywać.

Nie mogę się też zdecydować jakie tipsy są lepsze co jakiś czas zmieniam z pianek na silikony i za każdym razem jest inaczej, ale nie wiem czy lepiej, po prostu inaczej.

Nie miałem podobnych problemów przy innych słuchawkach :)

 

Jeżeli chodzi o źródło, to wrażenia są bardzo podobne zarówno na iBasso jak na Hugo2.

Bardzo ciekawie zagrały z lampkami z AMP9, przez długi czas nie mogłem się oderwać.

Jak będę miał więcej czasu na zabawę, to jeszcze podłączę się do dużej lampy, żeby sprawdzić, czy to jakaś reguła.

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Identyczną konfigurację driverów (albo bardzo zbliżoną - ba: dual czy 2x?) jak Shouer EJ07 ma jeszcze Mofasest Trio, 123audio reviews zachwala. Cena jak Yinyoo.

 

Przy czym Shouery mają zrobiony wykres - u Crinacle np. i wyglada to wszystko po feedbacku na bezpieczny zakup.

 

https://penonaudio.com/mofasest-trio.html?search=Est

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, requal napisał:

Identyczną konfigurację driverów (albo bardzo zbliżoną - ba: dual czy 2x?) jak Shouer EJ07 ma jeszcze Mofasest Trio, 123audio reviews zachwala. Cena jak Yinyoo.

 

Przy czym Shouery mają zrobiony wykres - u Crinacle np. i wyglada to wszystko po feedbacku na bezpieczny zakup.

 

https://penonaudio.com/mofasest-trio.html?search=Est

123audio zachwala wszystko z Penona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, docentore napisał:

123audio zachwala wszystko z Penona.

Nie do końca. Recenzent nawet jak zachwala wszystko to miewa chwilę faktycznego podekscytowania i to można wychwycić. Osobiście miałbym na uwadze i poczekał na więcej komentarzy. 

 

Zostawił je też z Andromedami i Fidue Sirius a nie barachłem jak zwykle. 

https://audio123reviews.com/2020/01/12/mofasest-trio/4/

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ten review, 5 minut mojego czasu, którego mi nikt nie zwróci. Ten koleś jest bardziej fałszywy od Zeosa i HBB.

Nie zmienia to faktu, że jestem ciekawy słuchawek jeśli to następna wersja EJ07/ST7.

Edytowane przez docentore
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, pytanie, trochę z innej beczki:
Dostałem słuchawki z Ali (Penon Audio), są wadliwe, ale wada wyszła dopiero po ok. tygodniu ich używania. Napisałem do nich i powiedzieli, że wymienią, ale mam zapłacić za przesyłkę i nie oddadzą kasy jak faktycznie okażą się wadliwe o_0. Nie minął "ustawowy" miesiąc, a oni twierdzą, że skoro je przyjąłem, to są dobre i ja za to płacę.
Czy to jest normalna praktyka, czy otwierać spór na Ali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dweet napisał:

Hej, pytanie, trochę z innej beczki:
Dostałem słuchawki z Ali (Penon Audio), są wadliwe, ale wada wyszła dopiero po ok. tygodniu ich używania. Napisałem do nich i powiedzieli, że wymienią, ale mam zapłacić za przesyłkę i nie oddadzą kasy jak faktycznie okażą się wadliwe o_0. Nie minął "ustawowy" miesiąc, a oni twierdzą, że skoro je przyjąłem, to są dobre i ja za to płacę.
Czy to jest normalna praktyka, czy otwierać spór na Ali?


Z przesyłką jest różnie, raczej płaci klient niestety (w przypadku zakupów na Ali).

Czasami sprzedawca prosi o dowód uszkodzenia, np klip wideo i wysyła nowe.

Możesz spróbować otworzyć spór, ale możliwe, że i tak będziesz musiał wysłać im sprzęt na własny koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Penonie masz normalnie gwarancję, dlatego zamiast kasy, wymienią słuchawki na nowe. Zwroty, to inny temat.

I jak najbardziej opłaca się otwierać spory - Aliexpress dość mocno chroni klienta. Do tej pory każdy spór jaki zakładałem, kończył się zwrotem gotówki w ciągu kilki dni. Ale było to przy braku wysyłki oraz jakiś śmieciach zamiast zamawianego towaru. W przypadku wad, był dostarczany sprawny towar.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienią, ale ja płacę za wysyłkę, a rejestrowana najtańsza do Hong Kongu to ponad 100 zł i nie kasy nie oddają. Trochę słabe podejście..

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pocztą polską?

 Myślałem, że takie trasy to bezpieczniej jednak kurierem...

I jeszcze tłumaczenie "skoro problemu nie było od razu, tzn, że towar jest ok" :)

 

Edytowane przez dweet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wadę jest łatwo udowodnić? Zdjęcie lub filmik? Jeśli tak to tym bardziej otwieraj claima z Ali i dołącz dowód. Dziwię się, że w ogóle chcą zwrot - przeważnie w słuchawkach w tej cenie chcą tylko dowodu i jest wysyłka nowego przedmiotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawka przerywa na jednym kanale, od początku coś mi nie pasowało i myślałem, że to problem z DAPem, ale z czasem zaczęło już tak konkretnie trzeszczeć.
 

Cytat

Dear friend, Sorry for any inconvenience. Please return the earphones with cable for a replace, without the original box.

...

The faulty appearance after you used it for 1 month, so you pay the return shipping fee. If you want to get a refund, please return with original box. Thanks Thank you for your understanding!


I ostatnie jest bzdurą, bo je odebrałem w połowie lutego.
Mogę nagrać film jak przerywa przy jakimkolwiek ruchu. Szkoda, bo słuchawki bardzo fajne :(

I jeszcze teraz:

 

Cytat

If the problem appear when you receive, you will contact us at once, obviously this problem is appear after you use it some days. We agreed you to return it for exchange a new ones, what you need to do is pay for shipping fee when you send it. We send the earphones back to our supplier, the shipping fee also is we pay for.


No słabo, no...

Edytowane przez dweet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dweet napisał:

Słuchawka przerywa na jednym kanale, od początku coś mi nie pasowało i myślałem, że to problem z DAPem, ale z czasem zaczęło już tak konkretnie trzeszczeć.

Próbowałeś zamienić kabel mmcx? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączałem do nich kilka kabli mmcx, zbalansowanych i nie: problem wędrował zawsze ze słuchawką. Coś musi być nie tak na złączu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, dweet napisał:

Podłączałem do nich kilka kabli mmcx, zbalansowanych i nie: problem wędrował zawsze ze słuchawką. Coś musi być nie tak na złączu

Ok, bo to brzmiało jak problem lutu w kabelku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym to naprawił bez wysyłania i czekania w nieskończoność, aż wrócą (już bym przeżył ten koszt przesyłki), ale pytałem w CustomArcie, czy da się to ewentualnie jakoś wymienić, to mówili, że "łopanie w chińszczyźnie to nie ma szans" :((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności