Skocz do zawartości

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Wspomniany tam 123audio ocenia Tansio wyżej niż Dm6. Można spróbować.

 

primeaudio.org/tsmr-7-star-review/

Nie wiem jednak, czy spadek w sub basie to jest to co lubię. Tutaj wykres u jeszcze innego gostka - crabosa (crabdog z hf)

Edytowane przez requal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, requal napisał:

Wspomniany tam 123audio ocenia Tansio wyżej niż Dm6. Można spróbować.

 

  primeaudio.org/tsmr-7-star-review/

Nie wiem jednak, czy spadek w sub basie to jest to co lubię. Tutaj wykres u jeszcze innego gostka - crabosa (crabdog z hf)

Faktycznie subbasu może brakować, reszta wygląda nieźle. No i plus ode mnie za system tuningu "w locie" - bez konieczności wymiany filtrów jak w FLC. Coraz taniej i coraz lepiej sobie te Chińczyki radzą  A swoją drogą audio123 ma blisze preferencje moim i zdecydowanie bardziej lubię jego recenzje niż BadBoya.

Ps. Ciekawostka - wg linku który wkleiłeś Tansio to jednoosobowa firma, przygotowanie jednej pary zajmuje gościowi od tygodnia do miesiąca. Zawsze kibicuję takim producentom ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Najner napisał:

Ps. Ciekawostka - wg linku który wkleiłeś Tansio to jednoosobowa firma, przygotowanie jednej pary zajmuje gościowi od tygodnia do miesiąca. Zawsze kibicuję takim producentom ;)

Stąd też pewnie dbałość o szczegóły i niemal perfekcyjne wykonanie. Nabrałem ochoty na nie mimo ubytków we wspomnianym subbasie, ale DM6 zamówione... ech, kosztowne to hobby

Tak, recenzje bez porównania do BadBo'a moim zdaniem (na plus oczywiście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie za dużo fajnych słuchawek mają "nasze" chłopaki, żeby poważnie interesować się egzotykami wykonywanymi ręcznie, które dojdą za kilka miesięcy (a po recenzji BadBoya może i dłużej :D ). Masę bardzo fajnych doków można dostać w polskiej dystrybucji (Dunu czy Oriveti jako pierwsze z brzegu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W recenzji 123audio porównanie z DM6 (https://audio123reviews.com/2018/12/15/tansio-mirai-tsmr-3/4/ ) wskazuje, że Tansio ma lepszy sub-bass i trochę jest to zastanawiające, gdyż zarówno Bad Guy jak i Crabbos wspominają o ubytkach. Nie widzę jednak na jakiej platformie robił te porównania, więc traktuję to raczej tylko jako wskazówka, że może być różnie, raz lepiej raz gorzej :)

 

"TSMR 3 (Balanced) vs BGVP DM6

The TSMR 3 has more sub-bass quantity than the DM6 and the extension on the TSMR 3 is greater. The sub-bass reproduction on the TSMR 3 is more engaging and it is able to deliver an impactful performance. The rumble is expressed more naturally on the TSMR 3. The bass texture is rendered smoothly on both while the bass decay on the DM6 is quicker. The mid-bass on the DM6 has extra body and the delivery on the TSMR 3 is more agile. Each bass note on the TSMR 3 is articulated with greater impact and the punch contributes to a higher engagement level. The midrange on the TSMR 3 is more musical than the DM6 and there is extra richness. The transparency level is higher on the DM6. The lower mids on the TSMR 3 has more quantity and male vocals are expressed with lushness. The upper mids on the TSMR 3 has extra forwardness and female vocals are presented with higher intimacy level. The TSMR 3 excels in the midrange department with a stronger vocals performance. Next, in the treble section, the TSMR 3 has more extension than the DM6. The crisp on the DM6 is a little more defined with additional sparkle while TSMR 3 has a smoother presentation. The amount of air rendered on the TSMR 3 is greater. Lastly, for the soundstage, both expands in a natural manner. The width magnitude is greater on the DM6 and the depth on the TSMR 3 is greater."

 

Natomiast wykres z Taobao jest całkiem fajny:

https://img.alicdn.com/imgextra/i2/1119161876/O1CN01ZoLMl31PjFVmCZQkv_!!1119161876.png

 

Chociaż może tutaj mamy do czynienia z magią rozciągania tego wykresu :D

 

 

Z moich jakiś tam doświadczeń z DM6: na Alienie+ nie przeszkadza nic (biją wszystko inne), na Sony A35 już tak kolorowo nie jest bo robi się wyraźne "W" i faktycznie może za gładko trochę i niezbyt bogato na średnicy (tutaj lepiej Moondrop Kanas), a padaka jest na pewno na Sabaj DA3  i to tutaj właśnie te ~~6khz wychodzi (Moondrop Kanas tutaj też bym nie podłączał, natomiast BQ3 i Sony MH750 grają bardzo fajnie z tego źródła). W zasadzie można trzy recenzje napisać, z każdego źródła inną..

 

 

 

Edytowane przez requal
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ja też DM6 odbierałem zgoła inaczej na każdym źródle jakie miałem. Paradoksalnie najlepiej zagrały mi na mobilnym Sabre (Mx4 Pro - zimno i analitycznie). Reszta źródeł, którymi wtedy dysponowałem, dodawała od siebie trochę dołu (szczególnie midbasu) i bywały problemy z kontrolą tego pasma, traciło się przejrzystość przekazu. Generalnie DM6 to barwne doki i fajnie reagują na źródło, ale też trzeba uważać, żeby nie było zbyt gładko jak napisałeś. Trzeba też brać pod uwagę, że BadBoy to jest basshead (sam o sobie tak mówił wiele razy), w dodatku słucha raczej neutralnej i niezbyt wymagającej technicznie muzyki (w takim sensie, że nie jest to mega szybki powermetal albo coś w tym stylu, tylko raczej klasyki rocka i popu) i w takich warunkach faktycznie DM6 czują się jak ryba w wodzie, podobnie jak z elektroniką grają bardzo fajnie. Bardziej skomplikowane kompozycje jednak od czasu do czasu były zbyt szybkie i robiło się trochę chaosu (The Dillinger Escape Plan na przykład). Oczywiście nie ma słuchawek do wszystkiego, ale DM6 robiło bardzo wiele rzeczy bardzo dobrze, jeżeli tylko dobrało się im odpowiednie źródło ;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Najner napisał:

Ps. Ciekawostka - wg linku który wkleiłeś Tansio to jednoosobowa firma, przygotowanie jednej pary zajmuje gościowi od tygodnia do miesiąca. Zawsze kibicuję takim producentom ;)

Trochę mnie tym Dillingerem zmartwiłeś....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze fajnie znaleźć miłośnika tak niszowej grupy jak Dillinger :D Po drugie nie mówię, że jest źle - jest dociążenie w średnicy (gitary brzmią ciężko, mięsiście), czuć moc bębnów, talerze brzmią szybko i wyraźnie. Po prostu jak robi się bardzo szybko, to zaczynają umykać detale przez nieco bardziej obłe brzmienie, ale tutaj porównuję DM6 do bardzo dobrych technicznie FLC8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś zasady dotyczące wygrzewania słuchawek, czy muszą grać bez przerwy jak najdłużej, czy głośno czy cicho, czy jakość odtwarzanego dźwięku ma znaczenie podczas wygrzewania itp.?

Spośród wszystkich wymianianych  słuchawek wytypowałem, które by mnie interesowały: ibasso it01s, falcon C, flc 8s, whizzer kylin, ale wszystkich mieć nie mogę, odsłuchać też nie ma możliwości, więc proszę o wasze opinie i faworyty, pomoże mi to w wyborze jednych z nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, czedo napisał:

Czy są jakieś zasady dotyczące wygrzewania słuchawek, czy muszą grać bez przerwy jak najdłużej, czy głośno czy cicho, czy jakość odtwarzanego dźwięku ma znaczenie podczas wygrzewania itp.?

Spośród wszystkich wymianianych  słuchawek wytypowałem, które by mnie interesowały: ibasso it01s, falcon C, flc 8s, whizzer kylin, ale wszystkich mieć nie mogę, odsłuchać też nie ma możliwości, więc proszę o wasze opinie i faworyty, pomoże mi to w wyborze jednych z nich

 

Z wygrzewaniem bym się specjalnie nie spinał - niektórzy stosują różne poziomy szumów (pink, white, grey noise itp.), inni wrzucają zapętloną playlistę i chowają sprzęt w szafie na kilka dni, jeszcze inni wolą po prostu słuchać samemu i obserwować czy i jak słuchawki się zmieniają. Jak nie zrobisz tak będzie dobrze, tylko nie przesadzaj z głośnością, bo są agenci, którzy przepalają przetworniki w dokach 8 ohm na wzmacniaczu stacjonarnym :P

 

V30 to dobre źródło, w temacie z iBasso IT01s Methuselah podał Ci bardzo fajne propozycje, teraz poczytaj o każdej z nich i dostosuj do Twoich preferencji. Osobiście nie słyszałem nawet połowy zestawów co on, ale FLC8 używałem z LG V20 i fajnie mi to ćwierkało, ale na pewno bardziej w stronę technicznego przekazu niż ciepłego, analogowego grania. Nie było zbyt sucho albo analitycznie, ale radzę uważać, bo one jednak są szybkie i nie tak "wypełnione" i nasycone barwą jak niektóre doki z listy Methuselah'a. Oriveti New Primacy zbierają bardzo dobre opinie i u nas na forum i za granicą, są cieplejsze od FLC, więc mógłbyś pójść też w tym kierunku, ale ja ich osobiście nie słyszałem, więc sugeruję się tylko wrażeniami innych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, Najner napisał:

Po pierwsze fajnie znaleźć miłośnika tak niszowej grupy jak Dillinger :D Po drugie nie mówię, że jest źle - jest dociążenie w średnicy (gitary brzmią ciężko, mięsiście), czuć moc bębnów, talerze brzmią szybko i wyraźnie. Po prostu jak robi się bardzo szybko, to zaczynają umykać detale przez nieco bardziej obłe brzmienie, ale tutaj porównuję DM6 do bardzo dobrych technicznie FLC8.

To prawda, mnie również miło, lubię Dillingera bo jest tam dużo różnorakich wątków, rock, metal, jazz, na każdy nastrój coś dobrego.

Ogólnie tego typu muzyka, metal ogólnie bywa dobrym materiałem na testy słuchawek. Od tego zresztą zacząłem swoją przygodę z tematem, kiedy pewnego dnia stwierdziłem  że wszystko mi się zlewa i tak nie może być ;)

 

Edytowane przez tommir
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, czedo napisał:

Czy są jakieś zasady dotyczące wygrzewania słuchawek, czy muszą grać bez przerwy jak najdłużej, czy głośno czy cicho, czy jakość odtwarzanego dźwięku ma znaczenie podczas wygrzewania itp.?

Spośród wszystkich wymianianych  słuchawek wytypowałem, które by mnie interesowały: ibasso it01s, falcon C, flc 8s, whizzer kylin, ale wszystkich mieć nie mogę, odsłuchać też nie ma możliwości, więc proszę o wasze opinie i faworyty, pomoże mi to w wyborze jednych z nich

 

Co do wygrzewania. Jeżeli nie jesteś recenzentem/testerem i nie musisz szybko zaobserwować ewentualnych zmian, to wymuszonym wygrzewaniem nie musisz się przejmować. Po prostu słuchaj muzyki. Część przetworników wyraźnie zmienia się z czasem, ale ogólnie dźwięk zyskuje lepsza kontrolę. Często spada też ilość dołu, który może być czasami zbyt mocno napompowany. Sam stosuję początkowo wygrzewanie w interwałach (6-8 godz.) z wykorzystaniem pink noise do ok. 50 godz., a później odtwarzanie na zapętlonej playliście do 150-250 godz. Głośność ustawiałbym zawsze na mniejszym poziomie niż normalnie słuchasz.

 

Co do tych doków: iBasso IT01s, DUNU Falcon-C, FLC8s i Whizzer Kylin A-HE03, to IT01s wydają się najbezpieczniejsza opcją. Falcon-C potrafią zagrać agresywnie, FLC mogę być zbyt techniczne, a Kyliny mogą odstraszyć masywnym basem.

 

2 godziny temu, Najner napisał:

 

Z wygrzewaniem bym się specjalnie nie spinał - niektórzy stosują różne poziomy szumów (pink, white, grey noise itp.), inni wrzucają zapętloną playlistę i chowają sprzęt w szafie na kilka dni, jeszcze inni wolą po prostu słuchać samemu i obserwować czy i jak słuchawki się zmieniają. Jak nie zrobisz tak będzie dobrze, tylko nie przesadzaj z głośnością, bo są agenci, którzy przepalają przetworniki w dokach 8 ohm na wzmacniaczu stacjonarnym :P

 

V30 to dobre źródło, w temacie z iBasso IT01s Methuselah podał Ci bardzo fajne propozycje, teraz poczytaj o każdej z nich i dostosuj do Twoich preferencji. Osobiście nie słyszałem nawet połowy zestawów co on, ale FLC8 używałem z LG V20 i fajnie mi to ćwierkało, ale na pewno bardziej w stronę technicznego przekazu niż ciepłego, analogowego grania. Nie było zbyt sucho albo analitycznie, ale radzę uważać, bo one jednak są szybkie i nie tak "wypełnione" i nasycone barwą jak niektóre doki z listy Methuselah'a. Oriveti New Primacy zbierają bardzo dobre opinie i u nas na forum i za granicą, są cieplejsze od FLC, więc mógłbyś pójść też w tym kierunku, ale ja ich osobiście nie słyszałem, więc sugeruję się tylko wrażeniami innych.

 

A teraz już czekam na DUNU DK-4001 nie mogę się doczekać kiedy położę na nich łapki :)

 

Co do listy, to jest kilka modeli niedostępnych w PL, które prywatnie bardzo lubię jak Simgot EN700 Pro, Symphonium Audio Aurora (Singapur), Alpha & Delta D6 (Singapur), LEAR Kaleido (Hongkong), Periodic Audio Be (USA).

 

Co do wspomnianych BGVP DM6 i Tansio Mirai TSMR3, to jest jeszcze kilka ciekawych multiarmatur do 200 USD. Mam okazję sprawdzać Tenhz P4 Pro i Tenhz T5, a wkrótce powinno udać się z Shozy 8 NEO CP, a jest jeszcze choćby Toneking T4 czy cała masa Magaosi, ale nie wiem jak może być z ich jakością :) Sporo dobrych rzeczy wypływa z Państwa Środka ostatnio.

 

1 godzinę temu, tommir napisał:

 

To prawda, mnie również miło, lubię Dillingera bo jest tam dużo różnorakich wątków, rock, metal, jazz, na każdy nastrój coś dobrego.

Ogólnie tego typu muzyka, metal ogólnie bywa dobrym materiały na testy słuchawek. Od tego zresztą zacząłem swoją przygodę z tematem, kiedy pewnego dnia stwierdziłem  że wszystko mi się zlewa i tak nie może być ;)

 

 

Zawsze posiłkuję się metalem przy testach mimo, że to brudna muzyka.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Methuselah napisał:

Co do wspomnianych BGVP DM6 i Tansio Mirai TSMR3, to jest jeszcze kilka ciekawych multiarmatur do 200 USD. Mam okazję sprawdzać Tenhz P4 Pro i Tenhz T5, a wkrótce powinno udać się z Shozy 8 NEO CP, a jest jeszcze choćby Toneking T4 czy cała masa Magaosi, ale nie wiem jak może być z ich jakością :) Sporo dobrych rzeczy wypływa z Państwa Środka ostatnio.

 

Oczywiście podzielisz się wszystkim na forum, mamy nadzieję ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Najner napisał:

 

Oczywiście podzielisz się wszystkim na forum, mamy nadzieję ;)

 

Tenhz i Shozy na pewno.

 

Magaosi to nie wiem. Trochę dużo tego mają. K5, K5 Bass, K6, MGS-401, X3, K3 BA (i jeszcze hybrydy jak K3 HD i K3 Pro). Ciężko coś nawet wybrać. Tansio Mirai TSMR3 o wiele ciekawsze na pierwszy rzut oka. Potem Tonekinga T4 może się uda, bo obecnie z TS5 korzystam i podoba mi się ta marka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można już zamawiać CCA C16 (8BA na stronę). Uważam jednak, że cena jest za wysoka (139$ za wersję podstawową + 10$ za wersję z mikrofonem :woot:) i kwalifikuje się raczej do tematu "Droższe słuchawki z Chin". W słuchawkach mamy 2x 22955 (bas), 2x 29689 (średnie) i 4x 30095 (wysokie), na stronę. Zauważcie, że nie ma żadnego 31005 (średnio-wysokie). Armatury prawdopodobnie od KZ.

 

c16.jpg

 

Nie jestem przekonany do tych słuchawek i raczej ich nie kupię. Poczekam jednak na recenzję, bo może się okazać, że to "czarny qń" w swojej klasie 😆.

Edytowane przez e1mo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, e1mo napisał:

Można już zamawiać CCA C16 (8BA na stronę). Uważam jednak, że cena jest za wysoka (139$ za wersję podstawową + 10$ za wersję z mikrofonem :woot:) i kwalifikuje się raczej do tematu "Droższe słuchawki z Chin". W słuchawkach mamy 2x 22955 (bas), 2x 29689 (średnie) i 4x 30095 (wysokie), na stronę. Zauważcie, że nie ma żadnego 31005 (średnio-wysokie). Armatury prawdopodobnie od KZ.

 

c16.jpg

 

Nie jestem przekonany do tych słuchawek i raczej ich nie kupię. Poczekam jednak na recenzję, bo może się okazać, że to "czarny qń" w swojej klasie 😆.

 

A czy 93$ lepiej wygląda? ;)

 

https://pl.aliexpress.com/item/AK-najnowszy-CCA-C16-8BA-sterownik-jednostek-w-ucho-s-uchawka-wywa-one-armatura-wok-ucha/32969267914.html?fbclid=IwAR1uMENNUA12TH__OfiFDM0R8wqfV4xm_Q10uMNxqmZZOb76qOKg85r7kDw

 

Z kodem rabatowym "RYAN" :D

 

Za wersję z mikrofonem tutaj 1$ więcej :)

 

Pozdrawiam ;) 

Edytowane przez ryankgb
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ryankgb napisał:

A czy 93$ lepiej wygląda? ;)

(...)

Z kodem rabatowym "RYAN" :D

Zdecydowanie ;), ale i tak poczekam na testy, bo mimo wszystko nie jest to wcale taki mały wydatek, a budżet mam ostatnio mocno napięty -_-.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A idźcie w cholerę z tym wątkiem :P
Takiego smaka robicie ze masakra. Wyleczyłem sie pewnie chwiliowo z jednego hobby (perfumy) i po redukcji zostały mi najpotrzebniejsze :P

8245344137b9d6d7d955fa702aa777d2.jpg

Z którymi nie mogę się rozstać i już :D

To teraz w audio wpadłem. W ciągu półtora miesiąca kupiłem AQ DFR, AQ NightOWL, Aune E1.
Wczoraj już nie wytrzymałem i zamówiłem tipsy spinfity i jvc no i przy okazji - a co tam przecież to jak w sklepie spożywczym - poprosiłem@bigmaras aby tez dodał iBasso IT01s :)

Boje się zaglądać do innych tematów bo audionervosa się włącza......


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 1
  • Haha 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, disaster3 napisał:

Boje się zaglądać do innych tematów bo audionervosa się włącza......

 

Jak tak dalej pójdzie to za miesiąc wrzucisz taką fotkę ze sprzętem audio 😉

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, disaster3 napisał:

A idźcie w cholerę z tym wątkiem :P
Takiego smaka robicie ze masakra. Wyleczyłem sie pewnie chwiliowo z jednego hobby (perfumy) i po redukcji zostały mi najpotrzebniejsze :P

8245344137b9d6d7d955fa702aa777d2.jpg

Z którymi nie mogę się rozstać i już :D

To teraz w audio wpadłem. W ciągu półtora miesiąca kupiłem AQ DFR, AQ NightOWL, Aune E1.
Wczoraj już nie wytrzymałem i zamówiłem tipsy spinfity i jvc no i przy okazji - a co tam przecież to jak w sklepie spożywczym - poprosiłem@bigmaras aby tez dodał iBasso IT01s :)

Boje się zaglądać do innych tematów bo audionervosa się włącza......


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tak niestety ta choroba się objawia. Mam podobnie. Dzisiaj dostałem maila informującego o wysyłce słuchawek, których zamówienia nie pamiętam ;) Po sprawdzeniu okazało się oczywiście, że zamawiałem.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, tommir napisał:

Tak niestety ta choroba się objawia. Mam podobnie. Dzisiaj dostałem maila informującego o wysyłce słuchawek, których zamówienia nie pamiętam ;) Po sprawdzeniu okazało się oczywiście, że zamawiałem.

Mylisz alzheimera z audioholizmem :)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności