Skocz do zawartości

DAP o ciepłym ale rozdzielczym brzmieniu


kony74

Rekomendowane odpowiedzi

Po tym jak Fiio X5 1st gen mi się popsuło serwis mi wymienił na X5 2nd gen. Niby lepszy, bardziej rozdzielczy i dynamiczny, ale jakoś brakuje mi tego średnicowo-midbasowego ciepła z pierwszej generacji. Powiedzcie jakie DAPy grają ciepło na poziomie co najmniej X5 i nie kosztują tyle co samochód.

 

Na razie moja lista to:

 

1. Fiio X5 (pierwsza generacja)

2. AK 120 MKII

3. Fiio X7 z AM2 (nie wiem czy jest cieplejszy od X5, może ktoś wie).

Edytowane przez kony74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zlitujcie się, chyba wiadomo co to znaczy ciepły dźwięk...

 

Powiedzmy, że X5 1st gen był dla mnie wystarczająco rozdzielczy, wiadomo, można pod tym względem lepiej, ale kosztem ocieplenia. Większą przyjemność ze słuchania daje mi ocieplenie niż przestrzeń.

 

Z tego co czytałem, może źle zrozumiałem, to Colorfly C4 nie jest ciepły tylko neutralny, chociaż nasycony, tak samo Questyle QP1R.

Edytowane przez kony74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zniekształcenia?

Skaczesz od pasma przenoszenia do thd i mieszasz do tego rozdzielczosc, no kaman :)

 

 

 

Nie chcę rozbijać wątku, ale przecież pisałem o wypchniętej średnicy. Brak liniowości to zniekształcenia, a zniekształcenia to gorszy detal - zamazany. Jakby co zapraszam do dyskusji na priw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież na samym początku pisałem właśnie o średnicowo-midbasowym ciepełku, zapewne kosztem hektarów przestrzeni i super detalu.

 

Nikt nie porównywał X5 i X7 z AM2, ewentualnie innym ocieplonym grajkiem?

Edytowane przez kony74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zlitujcie się, chyba wiadomo co to znaczy ciepły dźwięk...

 

Powiedzmy, że X5 1st gen był dla mnie wystarczająco rozdzielczy, wiadomo, można pod tym względem lepiej, ale kosztem ocieplenia. Większą przyjemność ze słuchania daje mi ocieplenie niż przestrzeń.

 

Z tego co czytałem, może źle zrozumiałem, to Colorfly C4 nie jest ciepły tylko neutralny, chociaż nasycony, tak samo Questyle QP1R.

C4 ma zupełnie inne brzmienie od QP1R. Jak dla mnie to on jest fajny, ciepły, muzykalny, niezbyt analityczny ma charakter. QP1R bardziej neutralny ale też dociążony dźwięk, IMO lepszy technicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież na samym początku pisałem właśnie o średnicowo-midbasowym ciepełku, zapewne kosztem hektarów przestrzeni i super detalu.

 

Nikt nie porównywał X5 i X7 z AM2, ewentualnie innym ocieplonym grajkiem?

X7 z AM2 nie jest jakoś specjalnie ciepły. Gładki w brzmieniu, to tak, ale nie idzie to w stronę X5.

Na pewno ciepłym grajkiem jest Audioheaven Z6, ale przy tym jest wymagający odnośnie słuchawek. Jak trafisz, to masz średnicowo-midbasowe ciepełko otoczone przyjemnie podaną resztą. A jak zabraknie synergii, to się robi zamuł.

 

Nie chcę rozbijać wątku, ale przecież pisałem o wypchniętej średnicy. Brak liniowości to zniekształcenia, a zniekształcenia to gorszy detal - zamazany. Jakby co zapraszam do dyskusji na priw :)

Wypchnięta średnica nie oznacza ciepłego dźwięku, a jasny grajek, to również zniekształcenia mimo pozornie wyższej detaliczności.

Ale to faktycznie osobny temat (niekoniecznie na PW) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pomyśl o sony nwz x1061 bez limitu głośności dla mnie gra lepiej od np ak120 mniej rozdzielczo ale za to cieplej i bardziej muzykalnie...

Bateria trzyma ponad 20h ładuje się do pełna w ponad 1h ze spiral ear5 ult gra b.przyjemnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności