Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki wokółuszne do 3000 pod QP1R


MarcusFenix69

Pytanie

Witam chciałbym kupić zamknięte słuchawki do max 3000 zł do Questyle QP1R obecnie mam Shure SRH 1540 ale jakoś nie przypadły mi do gustu w moim odczuciu mają zbyt dużo wysokich tonów a trochę za mało basu słucham głównie muzyki klubowej i nie do końca odpowiada mi takie brzmienie

Chciałbym się od was dowiedzieć jakie słuchawki w tej kwocie najlepiej by się zgrywaly z tym dapem oraz pod muzykę która słucham

Zastanawiam się również nad zamówieniem w preorderze Denonow D7200

 

Czekam na wasze propozycje i z góry dziękuję za nie ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Z racji na modele, które Ci nie pasowały... to nie wiem co Ci poradzić, żeby ilość góry była dostatecznie mała... jak dla mnie to u Ciebie bez solidnej ilości fizeliny przed driverem się w żadnych nie obejdzie D:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

MarcusFenix69, wprawdzie słucham innego gatunku muzyki ale wygląda na to biorąc pod uwagę naszą wcześniejszą korespondencję jak i aktywność na forum, że szukamy tego samego. Grajka aktualnie też mamy tego samego - dobrze, że go sobie zostawiasz, bo nie ma nic lepszego w tych pieniądzach jeśli nie potrzebujesz streamingu. Podobnie jak Tobie nic mi do końca nie pasuje. :D Zastanawiałem się nad TH610 i D7200 i chyba wolę w ciemno kupić te drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tego dapa nie znam, ale co do słuchawek to może M&D MH40 - generują duże basy i są bardzo skoczne, dynamiczne :). Kiedyś było niełatwo je znaleźć, ale obecnie pewnie chociażby w TopHiFi można je przesłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@LuQi

Byłbym ostrożny, bo TH-600 i TH-900 miały więcej góry od TH-X00, a te ostatnie były na granicy lub tuż za granicą akceptowalną xD

 

@PiotrCz

D7100 i DT990E będą miały dla kolegi dużo za dużo góry, HE-500 i D7000 za mało zejścia.

Tak, wiem, że to o mówię może być odebrane abstrakcyjnie, ale nie wybieramy tu modelu dla siebie tylko dla kolegi...

Ja bym chyba zaryzykował AH-D7200 i w razie co posłał do mistrza Perula...

Gdyby nie mody to nigdy bym nie znalazł idealnych zamkniętych dla siebie :F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Polecam posłuchać Q z TH610.

Miałeś okazję? W kilku zdaniach opiszesz?

 

Denon d5000 i zostanie sporo kasy . D7100 potrafią przyciąć sopranem po uszach he500 byly by idealne ale ta zabawka ich nie rozbuja ewentualnie beyery dt990 edition . Mialem wszystkie ww

Da im radę. Ze znanych mi "zabawek" tylko Teac HA-P90SD miał więcej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

TEAC nie bujał jak powinien HE-5LE ani T1.2 to i zabawka HE-500 poprawnie nie napędzi wysteruje ;)

Z DAPów, które w miarę sterowały STACJONARNE (planary i dynamiki ~600ohm) nauszniki to miałem tylko X7 z AM3 po BAL...

ale to jest 1: 420mW@32ohm / 70mW@300 ohm...

 

---

 

Ja do klubowej brałbym TH600 tam jest basu a basu a kontrola jego super.

Byłbym ostrożny, bo TH-600 i TH-900 miały więcej góry od TH-X00, a te ostatnie były na granicy lub tuż za granicą akceptowalną xD

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

TEAC nie bujał jak powinien HE-5LE ani T1.2 to i zabawka HE-500 poprawnie nie napędzi ;)

 

Byłbym ostrożny, bo TH-600 i TH-900 miały więcej góry od TH-X00, a te ostatnie były na granicy lub tuż za granicą akceptowalną xD

 

A To w zgodzie z poprawnością forumową - przepraszam. :P

 

Edytka: swoją drogą ciekawy jestem czy kolega Jaworr odnalazł swojego słuchawkowego króliczka, bo też długo szukał czegoś podobnego.

Edytowane przez ICTC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Spróbuj ATH R70X. AQNH też bym spróbował.

Nie wiem czemu nikt ich nie polecił do tej pory. Dla mnie z dapa jest już bardzo ok w obu przypadkach.

Aaa no i dt1770 - tych nie znam, ale poczytano im za wadę to, czego Ty szukasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Spróbuj ATH R70X. AQNH też bym spróbował.

Nie wiem czemu nikt ich nie polecił do tej pory. Dla mnie z dapa jest już bardzo ok w obu przypadkach.

Aaa no i dt1770 - tych nie znam, ale poczytano im za wadę to, czego Ty szukasz :)

IMO żadne mu nie przypasują, miałem wszystkie trzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To przez te święta . Nie sprecyzowalem miałem na myśli poprawne napędzie. Dt edition w moim odczuciu na moim torze mają łagodniejszY sopran od he500 . D5000 ew czekał bym na amiron home bo t90 słyszałem w konfiguracji w której basu było mnóstwo i to dobrze kontrolowanego . Amiron mają mieć łagodny sopran :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Spróbuj ATH R70X. AQNH też bym spróbował.

Nie wiem czemu nikt ich nie polecił do tej pory. Dla mnie z dapa jest już bardzo ok w obu przypadkach.

Aaa no i dt1770 - tych nie znam, ale poczytano im za wadę to, czego Ty szukasz :)

IMO żadne mu nie przypasują, miałem wszystkie trzy.

+1

 

 

 

Amiron mają mieć łagodny sopran

Łagodniejszy niż obecne Tesle wciąż nie znaczy, że góra będzie gładka, a tego kolega szuka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

 

Spróbuj ATH R70X. AQNH też bym spróbował.

Nie wiem czemu nikt ich nie polecił do tej pory. Dla mnie z dapa jest już bardzo ok w obu przypadkach.

Aaa no i dt1770 - tych nie znam, ale poczytano im za wadę to, czego Ty szukasz :)

 

IMO żadne mu nie przypasują, miałem wszystkie trzy.

+1

 

 

 

Amiron mają mieć łagodny sopran

Łagodniejszy niż obecne Tesle wciąż nie znaczy, że góra będzie gładka, a tego kolega szuka ;)
A ja bym polecił spróbować. Po oczekiwaniach polecano mi sl 681 evo, a potem ahd600 .

Teraz jestem nie fanem, a wyznawcą etymotic :)

Moim zdaniem koniecznie do odsłuchania te modele. Do kupna już niekoniecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

TEAC nie bujał jak powinien HE-5LE ani T1.2 to i zabawka HE-500 poprawnie nie napędzi wysteruje ;)

Z DAPów, które w miarę sterowały STACJONARNE (planary i dynamiki ~600ohm) nauszniki to miałem tylko X7 z AM3 po BAL...

ale to jest 1: 420mW@32ohm / [/size]70mW@300 ohm...[/size]

 

---

 

 

Ja do klubowej brałbym TH600 tam jest basu a basu a kontrola jego super.

 

Byłbym ostrożny, bo TH-600 i TH-900 miały więcej góry od TH-X00, a te ostatnie były na granicy lub tuż za granicą akceptowalną xD

 

TH600 równiejsze, ja z ich górą mógłbym żyć. A basik do syntetyku miały ok, gorzej z akustycznym materiałem.

 

Amirony, też ciekawy pomysł

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności