Skocz do zawartości

Fiio X5 III


all999

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Rozpasany bas - brakuje kontroli i wypełnienia, na HD 540 REF II nic nie brakowało. Poszedłem krok dalej i nabyłem HD600, a tu mimo podobnych parametrów słuchawek potrzeba czegoś co uzupełni ten zestaw.

Na ulicę X5III i iBasso IT03 nadal dla mnie killer cena jakość.


 

Serio aune b1 zmniejszal,Ci scene w porownaniu z czystym x5?

Ale podobnie jest z XDP-100R. Scena jest węższa, ale za to gra bardziej w głąb.

 

W głąb czy zza głowy? Ja to odebrałem bardziej jak granie zza głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Serio aune b1 zmniejszal,Ci scene w porownaniu z czystym x5?

Ale podobnie jest z XDP-100R. Scena jest węższa, ale za to gra bardziej w głąb.

 

Mam dokładnie identyczne odczucia :) Węziej ale głębiej. No i też pokrywa się to co pisał Superata o połączeniu X5III z Aune B1 - bez Aune szkic węglem malowany z ostrzejszymi krawędziami, a z Aune bardziej kredka świecowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpasany bas - brakuje kontroli i wypełnienia, na HD 540 REF II nic nie brakowało. Poszedłem krok dalej i nabyłem HD600, a tu mimo podobnych parametrów słuchawek potrzeba czegoś co uzupełni ten zestaw.

Na ulicę X5III i iBasso IT03 nadal dla mnie killer cena jakość.

 

Serio aune b1 zmniejszal,Ci scene w porownaniu z czystym x5?

Ale podobnie jest z XDP-100R. Scena jest węższa, ale za to gra bardziej w głąb.

 

W głąb czy zza głowy? Ja to odebrałem bardziej jak granie zza głowy.

No ja bym sie upieral ze w glab.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glaba ...He hehe, ostatnio nie wytrzymalem odrabiajac lekcje z dzieckiem i nowie do niego, ze jest glabem...Na drugi dzien moja mama dzwoni do mnie i mowi, czemu mowie na jej ukochanego wnuczka cyt ty golabie... Heh, maly nie znal jeszcze tego wyrazenia i zrozumial, ze jest golabem hihi. A wracajac do tematu, to zaczynam sie bac o to co uslysze juz niedlugo z mojego grajka, bo co ucho to inna opinia heh, zebym sam nie wyszedl na "golaba"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co słyszysz to twoje i nikt ci tego nie zabierze. Słuchaj i ciesz się a nie czytaj akademickich dysput kolegów. Każdy słyszy co chce usłyszeć. Ja bardzo cieszę się z jakości zarówno fizycznej jak i SQ i niech tak zostanie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze go nie mam wiec nie mam jak sluchac...umilam sobie oczekiwanie czytajac Wasze wrazenia ale zadnej wspolnej cechy brzmieniowej z tych opisow nie moge wychwycic hehe. Na szczescie juz chyba za tydzien czekanie dobiegnie konca, jakos te ostatnie dni zaczely sie strasznie dluuuzyc. Waszym zdaniem nowy X5 lepiej zgrywa sie z "jasnymi" czy "ciemnymi" sluchawkami?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co słyszysz to twoje i nikt ci tego nie zabierze. Słuchaj i ciesz się a nie czytaj akademickich dysput kolegów. Każdy słyszy co chce usłyszeć. Ja bardzo cieszę się z jakości zarówno fizycznej jak i SQ i niech tak zostanie

Otóz to... jeśli słyszę, że X5 ma świętną scenę i podepnę Aune B1, który dla mnie sprawia, że scena staję się jeszcze bogatsza (szersza, głębsza) a potem przeczytam, że B1 komuś zawęża scenę, to wówczas ja po przeczytaniu też będę słyszał węższą scenę? No nie...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siła sugestii :D Ja czytam tylko pozytywne wpisy. Jestem bardzo kontent z mojego X5III i niech piszą AKboye i reszt świata, że jest inaczej, a ja i tak jestem Bardzo zadowolony. I niech tak zostanie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze go nie mam wiec nie mam jak sluchac...umilam sobie oczekiwanie czytajac Wasze wrazenia ale zadnej wspolnej cechy brzmieniowej z tych opisow nie moge wychwycic hehe. Na szczescie juz chyba za tydzien czekanie dobiegnie konca, jakos te ostatnie dni zaczely sie strasznie dluuuzyc. Waszym zdaniem nowy X5 lepiej zgrywa sie z "jasnymi" czy "ciemnymi" sluchawkami?

Mnie z MF 100 wspaniale się zgrał i jestem bardzo szczęśliwy z tej synergii. Zresztą ze wszystkimi moimi słuchawkami gra porządnie, a że robi się cieplej niedługo MF100 pójdzie na zasłużony odpoczynek(nie trzeba uszu chronić przed zimnem :D ) i ich miejce zajmą inne maleństwa: Triple, ZST, MEE 6 Pro.

Co do zgrywania to rozjaśnia ciemniejsze np u mnie Klipsche Reference on-ear straciły trochę swojej cimności a nabrały życia. MF 100 są wg mnie szczegółowe i z X5III pokazują swoje zalety. Wszystkie bardzo zyskały na szczegółowości, scena jest na wszystkich słuchawkach bardzo dobra. Tyle moich rozmyślań wracam do słuchania :D

PS

Złe nagrania niestety wykazują swoje niedostatki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siła sugestii :D Ja czytam tylko pozytywne wpisy. Jestem bardzo kontent z mojego X5III i niech piszą AKboye i reszt świata, że jest inaczej, a ja i tak jestem Bardzo zadowolony. I niech tak zostanie

A ktoś pisał, że nie jesteś kontent? No coś Ty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sio @westberg do AKBoyskiego tematu :D:P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Żeby uściślić, nie twierdzę, że B1 zmniejsza scenę w połączeniu z X5III, bo nowego Fiio na żywo nawet nie widziałem ;) Z Pionkiem natomiast, efekt zawężenia występuje. Ale czy to ważne? Ważne, żeby być zadowolonym ze swojego sprzętu i cieszyć się tym co oferuje :)

Jakby mi B1 nie zawężał to bym się cieszył. Niestety robi to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rozumiem że K5 nie posiada wyjścia zbalansowanego ?

posiada, ale ciut nietypowe

 

 

Lajnołt, na balansie.

 

MG.9221.jpg

Edytowane przez D@rkSid3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności