Skocz do zawartości

Fiio X5 III


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mowie ze po tylko ze ktos podwaza

Az takim narcyzkiem nie jestem ;)

Hajpu sie nie konczy tak latwo i to dobrze wiem... ale o burze w nim latwo... zwlaszcza przy takiej skali zamowien bez odsluchu wczesniejszego :)

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że się "wtrancam", ale taka myśl mi przyszła do głowy kiedy czytam kiedy komuś z czymś X5III gra, a kiedy nie gra - że na tych samych słuchawkach tu jest dobrze, a tam źle itp.

 

Z mojego punktu widzenia testy sprzętu są postawione trochę na głowie.

 

Zestawiamy do testów 2-3 grajki i jakieś słuchawki. I tak - z jednym grajkiem słuchawki łapią synergię, z innymi nie więc nie będzie to nam brzmieć dobrze.

Tym bardziej, że oprócz synergii sprzętowej dochodzi jeszcze "synergia" naszych preferencji dźwiękowych - barwy, dynamiki, detalu itp.

 

Myślę, że indywidualny test ( znaczy taki osobisty dla nas ) powinien wyglądać tak :

 

- grajek A wpisuje się w powyższe "synergie" ze słuchawkami B

- grajek C ze słuchawkami D

 

Słucham więc naprzemiennie zestawu AB i CD, sprawdzając który daje mi większą przyjemność odsłuchową.

 

Tylko wtedy trzeba by tabelki, wykresy,cyferki, parametry, ceny, mody i hajpy odstawić do kąta.

 

I nie mielibyśmy za bardzo o czym pisać :P

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojladnie...

Dlatego jak sobie chcialem potestowac to stwierdzilem ze wezme 4 rozne grajki i 4 mocno rozniace sie pary sluchawek...

Bo zgranie czy tez chocby moc moze tu wplywac i to wszystko jasne. Dlatego pisze wprost z czym slucham zeby kazdy mogl osadzic.

I tez pisze bardzoej mniej taki... a nie bezwzglednie taki. Bo jednak nawet na jednych sluchawkach pewne rzeczy w testach AB wychodza na ktore synergia ma mniejszy wplyw

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. zostaje omijac pm3 szerokim lukiem bo sie gryza z x5 i miec nadzieje, ze jednak z czyms zagra nowy fiio. Czyzby za 2 tygodnie w komisie 60 fijolkow? Hihi Zartuje, kazdy kto mial pm3 mysle, ze wie w czym problem... Sie poslucha i tyle, w sumie moze i dobrze m, ze schlodziles troche emocje, w koncu to grajek za 2kzl. i dziwne, zeby gral ze wszystkim i wszystko naj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie... a porownuje go z drozszymi playerami. Dx200 ponad dwukrotnie.

Z tym ze od pm3 w tym watku na prawde sie odczepcie :)

bo zle interpretujecie moje slowa... te cechy to sa cexhy x5 wzgledem p90.

Pm3 nje ma nic do rzeczy. Na a3 i wlasnie tez wrzucile na szybko senngrado tez od razu slychac brak zycia i gorsza holografie.

 

@rymcymcym - ja potestuje tylko na 4 parach :) ale zobaczymy jak dluzej siade na ei.3 i senngrado. Ciemne granie, ktorego niewolno dosycac i slodzic. Wiec teoretycznie to x5 powinien sie tu lepiej zgrac jesli chodzi o synergie. Ale zobaczyny jak przy tym sq...

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Stary ale zrobiles opis na pm3 a ich drugie imie to nuuuuda, sorry jak wytykamy ulomnosci grajkowi to i sluchawkom, zeby bylo slusznie i sprawiedliwie hah

Stary... czytac ze zrozumieniem :)))

 

 

 

Jako ze udalo mi sie juz troche posluchac to wrzucam moje pierwsze wrazenia... na XBA-A3 i PM3

 

I oczywiscie ze sluchawkom tez mozna wytykac wady... i maja od tego swoj watek :) ja mam inne o nich zdanie ale to jiz w watku o pm3 duskutowalismy.

Tutaj ani jedno slowo nie odnosilo sie do cech pm3 a do x5.

Takze rozdzielmy te sprawy.

Xba-a3 ktos nazwie nudne? A brak dynamiki i zycia x5 wychodzi na nich jak ma dloni.

Poza tym nuda pm3 a brak dynamiki to tez dwa rozne aspekty. I barwowo ludziom pm3 dalej jako nudne sie ukazuja i na duzo lepszych grajkach. No taki osad. A x5 dodatkowo brakuje dynamiki i zycia... bo jak mowie caly czas o x5 mowie...

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast czytać i pisać posłuchajcie z tydzień, pożonglujcie słuchawkami ustawieniami, a potem pogadamy. Niech każdy jak znajdzie jakieś ficzery podzieli się z resztą. Czasami może człowieka zalać krew, a rozwiązanie bywa genialnie proste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kogoś komu podoba się granie Teaca P90 takie Fiio X5, Mojo, czy nawet C4 zawsze będą grać jak zepsute.

 

Ja się nie zgodzę - Mojo, C4 i TEAC zrobiły na mnie wielkie wrażenie, X5III żadne.

TEAC to nie moja tonalność co nie znaczy że nie mogę docenić technicznych umiejętności tego DAPa. Właściwie TEAC i C4 stawiam na podobnym poziomie - C4 dużo bardziej podpasował mi tonalnie, ale TEAC jest niesamowicie dobry pod każdym względem. Oczywiście pisze tylko o SQ.

 

X5III odbieram praktycznie dokładnie jak @grubby, tylko mniej delikatnie wypowiadam się o jego brzmieniu. Niby subtelne różnice w świecie audio przestają być takie subtelne.

 

@grubby też bym chciał DAP który potrafi zagrać tak jak TEAC na głębie i jak AK120 czy ZX1 na szerokość, ale chyba się nie da. Dobrym kompromisem jest XDP100 pod tym względem, kosztem oddalenia scena od słuchacza.

 

Wracając do X5III -jeżeli ktoś planuje używać go z dokami, moim zdaniem dobrze wybrany smartphone może zagrać lepiej i bije go na głowę softem, ekranem i SoCiem. No i jeżeli używalibysmy smartphone'a wyłącznie jako DAPa to czas odtwarzania na 1 ładowaniu to jakieś 50-150h. Plus jakimś cudem na każdym smartphonie jakim miałem nie było żadnych zakłóceń przy włączonym WiFi i LTE i dziesiątkach innych sensorów, które mogłyby potencjalnie zakłócać wyjście. A w DEDYKOWANYCH audio urządzeniach, nie tylko cały czas napotykam na szumy na wyjściu, to jeszcze każda łączność bezprzewodowa wprowadza inne syfy - takie rzeczy nie powinny być akceptowalne.

Edytowane przez awayeah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech maciux rozsadzi w recenzji czy x5 jest bez dynamiki i zycia. Nie posiada pm3, bedzie czysciej "procesowo" heh. Tak na marginesie ciekawe czy w nastepcy pm3 oppo nie doda czemus zycia, barwy i dynamiki i mozliwe, ze juz w tym roku, wtedy wrocimy w odpowiednim watku do rozmowy. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jako ze udalo mi sie juz troche posluchac to wrzucam moje pierwsze wrazenia... na XBA-A3 i PM3

Xba-a3 ktos nazwie nudne?

 

Tak, ja, z pełną świadomością w wypowiedzi :) Powiem tak, o ile może na DAPach nie ma takich warunków do porównywania słuchawek to stacjonarka już jest jak wyrocznia. Sprzęt z siga tj dac nfb 1.32 i wzmak dosyć... neutralny (słuchałem daca po rca i porównywałem potem ze wzmaka, bez dobarwień na moje ucho), kabel usb bez +5V na przyzwoitym materiale, interkonekty też diy z dobrego drucika :) Do tego foobar z KS. Porównywałem je z niewygrzanymi ibasso it03 i brakowało im werwy i energii, były wycofane za bardzo nie tylko na średnicy ale jakby grały z oddali. Każdy lubi co innego, ja preferuję nachalne granie, bezpośrednie i natarczywe takie, jasne i przestrzenne ale z kolorem i z małym bum na dole. Obecnie mam na odsłuch pro330v2 i odrobinkę basu bym im dodał a średnica... Olala :D Fajna jak na możliwość nabycia za cenę ibasso it03 :P

 

Ale to o fiio, w X5I przy nfb 1.32 czułem się jakbym szedł korytarzem a przy nfb 1.32 łąka, świeże powietrze... Separacja też u fiio leżała, jakby instrumenty grały jeden obok drugiego w kupie. No ale to dwa inne urządzenia. Ciekaw jestem natomiast i spodziewam się że dzięki dual dac X5III nabierze powietrza w płuca i da trochę więcej miejsca instrumentom itp. Niestety, jestem w drugiej rundzie dostaw, wy będziecie już po wygrzewaniach albo zdążycie posprzedawać co niektórzy swoje egzemplarze zanim ja w ogóle dorwę swojego :(

Edytowane przez rayfe
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu do czasu trzeba będzie przypominać tym, którzy słuchali przez chwilę, że być może nie opanowali w krótkim czasie dobrze obsługi i jestem przekonany, ze słuchali w trybie android mode i w tym trybie X5 rzeczywiście dla kogoś osłuchanego w grajkach z "wyższej półki" może wypaść trochę blado.

W trybie pure music nabiera dynamiki i wszystkie pasma staja sie znacznie bogatsze.

Jak ktoś jest ze śląska i ma wąty, możemy zrobić spota żeby podjąć mały challenge z grajkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekajmy spokojnie na recke maciuxa. Jak mozna w jednej zabawce w ktorej brakuje zycia, dynamiki, barwy do tego w rocku i elektronice brzmiacej wybitnie nudno chwalic ja za te cechy a w drugiej zabawce za te same cechy napietnowac? No ale kazdy slyszy inaczej i tylko to znajduje na wytlumaczenie tej oczywistej sprzecznosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Prawdziwa cnota krytyk się nie boi" ;)

Gdyby wszystko podobało się wszystkim , to wszyscy mielibyśmy tego samego dapa.

Poza tym to, że komuś się nie podoba nie odziera Cię z przywileju podobania się Tobie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Prawdziwa cnota krytyk się nie boi" ;)

Gdyby wszystko podobało się wszystkim , to wszyscy mielibyśmy tego samego dapa.

Poza tym to, że komuś się nie podoba nie odziera Cię z przywileju podobania się Tobie!

Ale nie chodzi mi już o upodobania. Tylko chociażby SQ można w jakiś bardziej obiektywny sposób porównać, jeśli ktoś jest w miarę osłuchany z wieloma DAPami, a nie miało się do czynienia tylko z jednym czy dwoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"Prawdziwa cnota krytyk się nie boi" ;)

Gdyby wszystko podobało się wszystkim , to wszyscy mielibyśmy tego samego dapa.

Poza tym to, że komuś się nie podoba nie odziera Cię z przywileju podobania się Tobie!

Ale nie chodzi mi już o upodobania. Tylko chociażby SQ można w jakiś bardziej obiektywny sposób porównać, jeśli ktoś jest w miarę osłuchany z wieloma DAPami, a nie miało się do czynienia tylko z jednym czy dwoma.

 

Poczekajmy aż Fatso go posłucha ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krytyka krytyką,każdy ma inny słuch.Mi tam niczego w nim niebrakuje:sq mi odpowiada,streaming płynny do tego prosty w obsłudze i naprawdę niemieszajmy go ze smartphonami bo aż tak źle niejest a dobry telefon i tak jest często dwukrotnie droższy o cenach niektórych dapów do których jest porównywany nawet niewarto pisać bo nie dla nich ma on być konkurencją

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przeglądam ten temat i jakoś nie mogę uwierzyć co widzę.

Sorry Fatso i Maciux będziecie tylko przykładem, czy jak oni napiszą

że DAP jest dobry to on wam zacznie lepiej grać, albo odwrotnie to przestanie?

Słuchajcie sami i porównujcie, nabierajcie doświadczenia nikt za was tego nie zrobi....

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie szczególna była opinia kolegi Wulkana chyba się nie pomylę jeśli powiem, że zakochanego w AK380 - wystawił tak bardzo pozytywną cenzurkę :)

Ten ten wulkan co walczy z ruchami tektonicznymi i podkładki metalowe za tryliard poszerzają sceną i zaokrąglają wysokie tony?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przeglądam ten temat i jakoś nie mogę uwierzyć co widzę.

Sorry Fatso i Maciux będziecie tylko przykładem, czy jak oni napiszą

że DAP jest dobry to on wam zacznie lepiej grać, albo odwrotnie to przestanie?

Słuchajcie sami i porównujcie, nabierajcie doświadczenia nikt za was tego nie zrobi....

 

Nie ale będzie wiadomo jak wypada w porównaniu z innymi ;) Przecież każdemu inny DAP może zagrać inaczej, kwestia preferencji, słuchu, słuchawek i utworów a to tylko część czynników wpływających na percepcję odsłuchową :P Bo zły humor też może popsuć frajdę ze słuchania nie wspominając jakiegoś choróbska itp :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, jezeli nowy x5 jest tak bez dynamiki, zycia, blasku, barwy jak oppo pm3 to szybko trafi do odpowiedniego dzialu i zadna recka tego nie zmieni. Powolalem sie na maciuxa bo z jego reckami sie zgadzam a nie zgadzam sie z pisaniem o tych samych cechach w jednej zabawce jako pozytywy a w drugiej jako negatywy, tyle. A o to, ze kazdy wybierze swoim uchem mozesz byc saudio spokojny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności