Skocz do zawartości

Fiio X5 III


all999

Rekomendowane odpowiedzi

 

Też widzę X5III jako typowo streamingowy player ;)

To do tego jakiś "lepsiejszy" telefon nie wystarczy?

 

 

Wystarczy. Dzisiaj "lepsiejsze" telefony często, gęsto grają lepiej niż DAPy - choć często, gęsto nie mają tyle mocy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ja właśnie na to liczyłem. Przestrzenne brzmienie gdzie poszczególne pasma się uzupełniają. Lekko podkreślone zejście niskich, nie agresywna góra oraz intymna średnica dająca poczucie, że wokalista śpiewa dla nas. Tak grała dla mnie X7 z modułem zbalansowanym. Ponoć X5 III po balansie gra bardzo zbliżonym dźwiękiem. Mi to wystarczy. X7 z modułem radził sobie bez problemu z HD540 Ref. Jeśli X5 III mi je napędzi mam nadzieje że przez kilka lat nie zmienię playera.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego było można się spodziewać po dapie za 2k to że ma taką samą kość co ak380 nie znaczy że zagra równie dobrze co on ;) jakoś nigdy nie byłem przekonany do tej marki miałem x1,x5,x7 a do tego również kilka ampów i żaden z tych dapow nie zrobił na mnie wrażenia dla mnie ich brzmienie było zbyt cyfrowe może gdybym teraz posłuchał x7 z am5 z moimi fostexami th900 to zmienił bym zdanie ale jeżeli miał bym się już pchać w dapa na androidzie to wybrał bym dx200 choć i tak dla mnie pełny android w dapie jest zbędny bo nie słucham muzyki przez streaming tylko ze swojej kolekcji ;)

Edytowane przez MarcusFenix69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj "lepsiejsze" telefony często, gęsto grają lepiej niż DAPy

Nie uświadczyłem, wprost przeciwne uczucia ;)

 

---

Też widzę X5III jako typowo streamingowy player ;)

To do tego jakiś "lepsiejszy" telefon nie wystarczy?

Tylko czemu? Dla mnie jakość z Tidala HiFi wcale nie odstaje od tej z płyty CD :P

 

---

To jakie macie na myśli lepsze DAPy do grania z plików niż Fiio ?

np Cowon Plenue 1

Chyba trochę inna półka cenowa...

I w sumie mimo, że postrzegam go jako typowy DAP pod TIDALa to w cenie Preorderu trochę ciężko o wyraźną konkurencję, nie mówiąc o jakiejś deklasacji.

Do tej pory nic mi nie przebiło TEACa, ale jego cena w dystrybucji PL jest mocno inna... o ergonomii urzywania nie wspomnę xD

Edytowane przez crysis94
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy patrzyłeś może czy wszystko dział ok gdy włożymy obie karty do odtwarzacza , czy utwory scanują się poprawnie ? Ile wytrzymała Ci bateria i le trwa jego naładowanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzisiaj "lepsiejsze" telefony często, gęsto grają lepiej niż DAPy

Nie uświadczyłem, wprost przeciwne uczucia ;)

 

---

Też widzę X5III jako typowo streamingowy player ;)

To do tego jakiś "lepsiejszy" telefon nie wystarczy?

Tylko czemu? Dla mnie jakość z Tidala HiFi wcale nie odstaje od tej z płyty CD :P

 

---

To jakie macie na myśli lepsze DAPy do grania z plików niż Fiio ?

np Cowon Plenue 1

Chyba trochę inna półka cenowa...

I w sumie mimo, że postrzegam go jako typowy DAP pod TIDALa to w cenie Preorderu trochę ciężko o wyraźną konkurencję, nie mówiąc o jakiejś deklasacji.

Do tej pory nic mi nie przebiło TEACa, ale jego cena w dystrybucji PL jest mocno inna... o ergonomii urzywania nie wspomnę xD

 

 

Jak podepniesz HE-6 to z telefonu będzie na pewno gorzej ;) na dokach s7 edge czy LG G5 z modułem HiFi w wielu przypadkach grał lepiej niż "dobre" DAPy (w tym np. FiiO X7).

 

A co do TEACa... Przesyłki z Amazona przychodzą szybciej niż z polskich sklepów, a ceny często dużo lepsze.

https://www.amazon.de/Teac-HA-P90SD-HA-P90SD-R-nein/dp/B00P2ABMO6/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1485343684&sr=8-1&keywords=teac+ha-p90

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby był QuickCharge to musi być jeszcze ładowarka QuickCharge...
Ja nie wypowiem się, bo takiej nie mam :\

---

Czemu Teaca nie mógłbyś używać jako DAPa ?

Odsyłam do tematu o TEACu - ergonomiczna bolączka, ale jako DAC OTG jest bezproblemowy ;)

---

A jest jakaś duża przepaść w SQ między X5I a X5III ?

To zdecydowanie ;)

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Też widzę X5III jako typowo streamingowy player ;)

To do tego jakiś "lepsiejszy" telefon nie wystarczy?

 

 

Wystarczy. Dzisiaj "lepsiejsze" telefony często, gęsto grają lepiej niż DAPy - choć często, gęsto nie mają tyle mocy.

 

 

Kilka telefonów gra dobrze to nie zmienia faktów, gdyż sam używam telefon jako DAPa. Tylko z drugiej strony dlaczego ludzie podpinają przenośne dac/ampy do telefonu żeby słuchać tidala na docach?! Owszem porównywałem Meizu Pro 5 do X5III i tak mocy mają tyle samo, Meizu nie gra cyfrową górą jak X5III to się chyba wogóle u Fiio nie zmieni, SQ podobny poziom.

 

To jakie macie na myśli lepsze DAPy do grania z plików niż Fiio ?

Shozy Alien, Cayin N5, Aune M2, Colorfly C4 Pro (tutaj liczać że X5III to będzie kosztował 2200 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, zapomniałem jak chociażby C4 staniał...

Shozy Alien, Cayin N5, Aune M2, ale też dużo dobrego słyszałem =)

 

Ja po prostu obecnie i tak interesuje się tylko DAPami obsługującymi TIDALa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tidal dobra rzecz, sam się w końcu przekonałem. Z tym, że u mnie wystarczy do tego celu telefon (raczej przepaści między X5 III a Iphonem SE nie ma) bo i tak docelowo subskrypcja będzie premium a nie Hi-Fi. A C4 domowo-hotelowo-flaczkowo.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby był QuickCharge to musi być jeszcze ładowarka QuickCharge...

Ja nie wypowiem się, bo takiej nie mam :\

 

---

Czemu Teaca nie mógłbyś używać jako DAPa ?

Odsyłam do tematu o TEACu - ergonomiczna bolączka, ale jako DAC OTG jest bezproblemowy ;)

 

Ja będę nabywał taką ładowarkę na dniach więc jak tylko do omnie dap trafi to sprawdzę. Nie ukrywam że wiążę z tym QC duże nadzieje bo mój htc niby też to obsługuje a doskwiera mi właśnie brak możliwości szybkiego doładowania w x5 i w htc.

 

 

Co do innych dapów - wyszystko wymienione to 1x microSD, a dwa to 2500 za player z funkcją DAP dodaną "na kolanie" trochę średnio.

Edytowane przez ero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności