Skocz do zawartości

Player z DAC do 1500?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Tak jak w tytule tematu, chciałbym wybrać player przenośny z DACiem który spełnia warunki:

Dobra jakość dzwięku,

Wyjście cyfrowe, optyczne lub coaxialne,

Player z DAC po USB do PC,

Możliwie jak największa, rozszerzalna pamięć(500GB+),

Możliwość wysterowania wysokoomowych słuchawek(250ohm),

 

Pewnie chciałbym coś jeszcze i takie rzeczy tylko w Erze ale wybrałem dwa playery x5k 2gen i iBasso dx80. Tak w miarę się miesci to w kwocie 1500. Muzyka każda od popularnych i lekkich relaksacyjnych do ciężkich metalowych wybrzmień. Sprzęt raczej nowy lub w idealnym stanie używka ale jak używany ma być 200-300 zł taniej to wole nowy.

Dziękuje za pomoc.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dawid-SS jeśli bierzesz pod uwagę zakup tylko w Polsce to X5II lub DX80 będą dobrym wyborem. Przed zakupem posłuchałbym jednak obydwu aby przekonać się która charakterystyka dźwięku będzie Ci bardziej odpowiadać. Jeśli natomiast dopuszczasz możliwość zakupu za granicą to myślę, że warto rozważyć również Cayina N5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czym się różni dx80 od 90 poza tym ze nowy stary?

Sprzęt głownie w domu z sluchawkami 250ohm i więcej a czasem tylko trafią sie jakieś CAL czy inne nisko ohmowe. W przyszłości dojdzie piecyk otl.

 

P.S. mogę odsłuchać x5 ii

Edytowane przez Dawid-SS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teac.

Jaki model?

 

Poczytaj:

 

http://zakupek.pl/test/odtwarzacze/recenzja-ibasso-dx80/

 

Tu znajdziesz trochę informacji na temat porównania DX80 i DX90

Szczerze chyba bliżej mi do 80...

 

@Dawid-SS jeśli bierzesz pod uwagę zakup tylko w Polsce to X5II lub DX80 będą dobrym wyborem. Przed zakupem posłuchałbym jednak obydwu aby przekonać się która charakterystyka dźwięku będzie Ci bardziej odpowiadać. Jeśli natomiast dopuszczasz możliwość zakupu za granicą to myślę, że warto rozważyć również Cayina N5.

Jak najbardziej jest możliwość kupna taniej za granicą to ok tylkk teraz złoty taki słaby...

 

Hmm wiedziałem ze bedzie tak że z playerka za 1.5k zrobi się 2k :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poczytaj:

 

http://zakupek.pl/test/odtwarzacze/recenzja-ibasso-dx80/

 

Tu znajdziesz trochę informacji na temat porównania DX80 i DX90

Szczerze chyba bliżej mi do 80...

 

 

A ja dzisiaj wolałbym DX90.

 

Ale właśnie Teac w tej roli IMHO sprawdzi się najlepiej

Edytowane przez Fatso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fasto po przeczytaniu tej recki to nie wiem co powiedzieć... Chyba że jestem za leniwy na walkę z teac i jego dziwnym światem. Tak samo nie wiem czy polubi się z innymi słuchawkami, a znów kolega ma_x_ym mówi ze bede mial wybor... Ja już wybrałem Beyery T90 i szukam pod nie czegos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak T90, to wiadomo...dx90.

 

A tak poważnie - fajnie mi to grało.

Kolego opisz granie tego duetu. Bedzie namiastka dla potomnych :)

 

T90 wybrałem bez odsłuchów gdzyż nie było takiej możliwości. Zaufałem panu Piotrowi Ryce i jego opinii. Już wcześniej po jego opinii kupiłem słuchawki i było jak pisał. Dlatego zaufałem opinii po raz drugi. Zresztą opinia nighthawk nie była jedna i większość się pokrywała i recka p. Piotra również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząć trzeba od tego, że dx90 na najnowszym sofcie, a T90 modowane w celu obcięcia (złagodzenia) góry i rekablowane (a w zasadzie z odpinanym miedzianym kablem).

 

Mocy w sam raz (high gain), mnóstwo powietrza (czegoś takiego jeszcze nie słyszałem, ale ja to w dokach siedzę, więc łatwo mnie zachwycić), scena świetnie poukładana, jak dla mnie, budowana bardziej wszerz niż w głąb. Dźwięk bogaty w detale z pierwszorzędnymi wysokimi tonami (bez moda są podobno sykliwe, ja u siebie niczego takiego nie stwierdziłem). Średnica w sam raz, dołu może trochę brakować miłośnikowi pier...nięcia.

 

Nie wiem na ile to wszystko zasługa dx90, a nie samych słuchawek, ale ibasso to dla nich dobry kompan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząć trzeba od tego, że dx90 na najnowszym sofcie, a T90 modowane w celu obcięcia (złagodzenia) góry i rekablowane (a w zasadzie z odpinanym miedzianym kablem).

 

Mocy w sam raz (high gain), mnóstwo powietrza (czegoś takiego jeszcze nie słyszałem, ale ja to w dokach siedzę, więc łatwo mnie zachwycić), scena świetnie poukładana, jak dla mnie, budowana bardziej wszerz niż w głąb. Dźwięk bogaty w detale z pierwszorzędnymi wysokimi tonami (bez moda są podobno sykliwe, ja u siebie niczego takiego nie stwierdziłem). Średnica w sam raz, dołu może trochę brakować miłośnikowi pier...nięcia.

 

Nie wiem na ile to wszystko zasługa dx90, a nie samych słuchawek, ale ibasso to dla nich dobry kompan.

Dzięki za krótkie streszczenie sprawy.

 

 

 

 

 

Poczytaj:

http://zakupek.pl/test/odtwarzacze/recenzja-ibasso-dx80/

 

Tu znajdziesz trochę informacji na temat porównania DX80 i DX90

 

Szczerze chyba bliżej mi do 80...

A ja dzisiaj wolałbym DX90.

 

Ale właśnie Teac w tej roli IMHO sprawdzi się najlepiej

Fasto miałeś też wspomnianego w temacie Cayin N5, może słówko o nim ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC w dx90 jest w standardzie USB Audio 1 i ma opóźnienie rzędu 1s także z filmami jest kłopot - na przedostatnim sofcie ale wątpię

aby na najnowszym to wyeliminowali

DAC w DX80 działa w USB Audio 2 bez sterowników i gęste pliki + 2 karty, 12h na jednym ładowaniu gdzie DX90 to 1/2 tego czasu.

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dx80 też polecam. Przesiadłem się z niego na Pioneera i szokującej różnicy nie było (piszę tylko z pamięci, bo obu naraz nie miałem), a pamiętam go z lekko starszym softem (softy w ibasso sporo zmieniają w dźwięku). I dało się słuchać nawet na moich 600 omowych AKG (fakt, że prawie na maksa, ale jednak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności