Skocz do zawartości
  • 0

Dokanałowe do 200 pln


Truedomel

Pytanie

Proszę o pomoc w wyborze.

Muzykę kocham, audiofilem raczej nie jestem, fachowcem też nie więc z góry proszę wybaczyć jeśli w którymś momencie napiszę bzdury.....

 

Budżet - ok 200 w jakimś tam niewielkim stopniu do przekroczenia.

Odtwarzacz - 100 % użytkowania to telefon.

Muzyka - choć przede wszystkim to mocne gitarowe granie to jednak słucham wszystkiego, dosłownie wszystkiego, oprócz rapu hip hopu, techno i potocznie mówiąc tzw. popu radiowego.

Więc precyzując preferencję muzyczne 80% słuchania to rock, reszta ....to nawet muz. klasyczna.

 

Nie interesują mnie słuchawki z jakimś wielkim basem, wydaje mi się, że to czego mi trzeba to słuchawki jasne, dynamiczne bez szczególnego podkreślania jakichkolwiek dźwięków... jak najbardziej realne, takie w których usłyszę każdy dźwięk.

 

Dotychczasowe słuchawki to Brainwavz M1. Tylko ich uszkodzenie powoduje chęć a raczej konieczność kupna innych.

Z M1 byłem bardzo zadowolony, odpowiadały mi te słuchawki. (aż jestem ciekaw jak to się ma do poprzedniego akapitu, który napisałem)

Jedyne co chciałbym poprawić a co było minusem M1, to ich niska głośność (używane na telefonie), oraz dość słaba izolacja od otoczenia. Jednocześnie nie chciałbym kosztem tego stracić ich brzmienia, gdyby miało to nastąpić to chyba wolę tą niską głośność i słabe tłumienie.

 

Więc czy jest coś czym z zadowoleniem zastąpię M1 w tym budzecie..... czy może lepiej powtórzyć zakup M1 ewentualnie doposażając je w jakieś lepsze tipsy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Wiesz jak to jest, im lepsze tłumienie tym więcej basu. Więc jeśli chcesz szczelności to to się wyklucza. Ale ja bardzo je lubię na triflange'ach i na piankach comply. Brzmieniowo to zależnie od humoru, ale sporo jest tipsów w komplecie więc można się bawić. Z IPhone'a 4 europejskiego grają dość głośno jak potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Muszę zadać jeszcze jedno pytanie ....... dźwięk to jedno, jest jeszcze jakośc. Dotychczasowe M1 po roku grania (często kilka godzin dziennie więc przebieg niemały mają), jedna ze słuchawek zaczęła trzeszczeć, delikatnie ale dyskfalifikująco do komfortowego słuchania. Czy to normalne ? Czy raczej swiadczy o jakości sprzętu tego producenta nie najlepiej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chłopie, kupujesz słuchawki w takiej kwocie więc cudów nie można się spodziewać :)

Jeśli się intensywnie słucha na zewnątrz to lepiej pójść w estradowe rozwiązania z wymiennymi kablami itd... Bardzo solidne są niektóre modle Final Audio, ale też sporo droższe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kilka dni temu założyłem podobny temat o też przez pewien czas rozważałem pomiędzy Brainwavz M1 a ProAlpha, w końcu zakupiłem Remax 800MD - armaturowo-dynamiczne hybrydy za 199 zł na Allegro, skusiłem się pochlebnymi opiniami kolegów z Forum (podobno są wyraźnie lepsze od tych modeli Brainwavz, a niewiele droższe). Dopiero dziś mają do mnie dotrzeć więc na razie wstrzymaj się z zakupem - napiszę coś od siebie i może się na nie zdecydujesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W takim razie poczekam na Twoją opinię. Okres "wysyłkowy" i tak trochę martwy więc te kilka dni na decyzję mam. Nie ukrywam również, że zacząłem poważnie myśleć o tych RE-400, bo to z tego co widzę przeskok znaczny w porównaniu z np. M1.

Czy tipsy z M1 bedą pasować do Remax 800MD ?

Edytowane przez Truedomel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ze strony www firmy:

"REMAX is the sub-brand of Hong Kong Refine Industry Group. The idea of young, passion, fashion and happiness makes the brand popular among the young generation. REMAX products provide you the concept of savoring life and fashion, including different categories such as Protection, Energy, Audio, Fashion Bags, Creative Products etc. "

Zdaje się, że to Malezja.

 

PS. Klipsu model 800MD nie posiada, ma mikrofon i pilota, ale ten drugi kompatybilny tylko z produktami firmy Apple.

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ze strony www firmy:

"REMAX is the sub-brand of Hong Kong Refine Industry Group. The idea of young, passion, fashion and happiness makes the brand popular among the young generation. REMAX products provide you the concept of savoring life and fashion, including different categories such as Protection, Energy, Audio, Fashion Bags, Creative Products etc. "

Zdaje się, że to Malezja.

 

PS. Klipsu model 800MD nie posiada, ma mikrofon i pilota, ale ten drugi kompatybilny tylko z produktami firmy Apple.

 

Pilot bardzo ładnie działa np z Sony Xperia Z1 compact.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może i tak, z Sandiskiem Clip Sport nie działa. W instrukcji do słuchawek wyczytałem, że pilot jest "iPhone compatible" więc wywnioskowałem, że działa tylko z jabłkami. Nie słucham muzyki na smartfonie, ale i tak mam Microsoft Lumia 532 - niekompatybilny.

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może i tak, z Sandiskiem Clip Sport nie działa. W instrukcji do słuchawek wyczytałem, że pilot jest "iPhone compatible" więc wywnioskowałem, że działa tylko z jabłkami. Nie słucham muzyki na smartfonie, ale i tak mam Microsoft Lumia 532 - niekompatybilny.

 

W instrukcji i na opakowaniu jest informacja o kompatybilności ze smartfonami i tutaj telefony zarówna na andku jak i iphone są w pełni kompatybilne. Generalnie lumie wyprodukowane od conajmniej kilku lat też nie sprawiają problemów. Trzeba jednak pamiętać, że przy sterowaniu z pilota aby zachowana była kompatybilność musi także być wsparcie ze strony aplikacji. Jedna aplikacja będzie obsługiwać a inna nie. Czasami problemy mogą stwarzać także modyfikowane oprogramowanie.

 

Clip+ nie będzie nigdy kompatybilny z żadnym sterowaniem, podobnie jak większość przenośnych dap-ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

OK, dzięki za wyjasnienie. Ja pozostaję i tak przy słuchaniu na Clip Sporcie - (nie mam Clip+ gwoli ścisłości ;) ) - pilot byłby fajnym bonusem, ale nie jest mi niezbędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności