Skocz do zawartości
Uwaga konkurs! Wejściówki na AVS 2018 Czytaj więcej.. ×
Inszy

Shanling M1

Rekomendowane odpowiedzi

To dobrze wiedzieć, że poczta tego nie robi, bo UPS ostatnio mi jeszcze doliczył 80 zł za samą usługę celną:rolleyes:

1 minutę temu, LuQi napisał:

@bigmaras ma w swojej ofercie M1 z fajnym zestawem akcesoriów w bardzo dobrej cenie. 

bardzo fajna cena to była, ale 80$ na JB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Caution napisał:

To dobrze wiedzieć, że poczta tego nie robi, bo UPS ostatnio mi jeszcze doliczył 80 zł za samą usługę celną:rolleyes:

Zamówiłeś wtedy tego M1? To do tego Ci dołożyli cło?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Caution napisał:

No właśnie..  "była" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
26 minut temu, FireBird napisał:

Na smartfony chyba nie ma cła, więc na odtwarzacze MP4 możliwe, że również.

Panowie nie siejcie proszę błędnych informacji.

Cło jest na wszystko! Każdy towar sprowadzany z poza terytorium EU jest objęty cłem, choć oczywiście mogą zdarzyć się artykuły o stawce cła 0%..

I teraz oczywiście na ile dopatrzy się celnik co to za urządzenie bo ma do dyspozycji dwie opcje:

Opcja A - Klasyfikacja towarowa wg systemu Isztar 8519 81 95 90 jako aparatura do rejestrowania lub odtwarzania dźwięku, pozostała - Cło 1,5%

Opcja B (jeżeli odpatrzy się, że urządzenie może wyświetlać obraz) -  8521 90 00 90 - jako aparatura do zapisu lub odtwarzania obrazu i dźwięku - Cło 10,4% lub 12,2% (inna podgrupa)

Zatem w najgorszym wypadku przy uczciwym, obeznanym w temacie celniku liczone będzie (cena za towar * 12,2% (Cło))*23% VAT + koszty celne w zależności od przewoźnika

Tutaj lektura: http://isztar.mf.gov.pl

25 minut temu, Caution napisał:

Większość przewoźników dolicza koszty obsługi celnej:

UPS 80zł

DHL 70zł

Poczta (EMS) 25zł

Fedex tylko jeszcze w cenie.

Edytowane przez bigmaras
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@bigmaras - bardzo miło, że Ci się chciało nas wyprowadzić z błędu i sprostować informacje. Osobiście zasugerowałem się dosyć popularną stroną i jestem zaskoczony, że mają na niej zawarte nieprawdziwe informacje:
https://alipaczka.pl/faq/

"Pamiętaj, że cło jest naliczane tylko dla przesyłek o wartości przekraczającej 150 euro. Firmy kurierskie (DPD/DHL/Fedex) mogą mieć własny system naliczania opłat dodatkowych za odprawę."
"Cło na smartfony wynosi aktualnie 0%."

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, FireBird napisał:

@bigmaras - bardzo miło, że Ci się chciało nas wyprowadzić z błędu i sprostować informacje. Osobiście zasugerowałem się dosyć popularną stroną i jestem zaskoczony, że mają na niej zawarte nieprawdziwe informacje:
https://alipaczka.pl/faq/

"Pamiętaj, że cło jest naliczane tylko dla przesyłek o wartości przekraczającej 150 euro. Firmy kurierskie (DPD/DHL/Fedex) mogą mieć własny system naliczania opłat dodatkowych za odprawę."
"Cło na smartfony wynosi aktualnie 0%."

Pełna zgoda, towary o łącznej wartości do 150 euro (razem z kosztami wysyłki) są zwolnienie z opłat celnych. Nie mniej jednak kwestia zwolnień przy danej kwocie a twierdzenie, że nie ma cła na mp3/mp4 to różne kwestie. Tak jak wspomniałem cło jest na każdy towar a stawki mogą kształtować się od zera do kilkunastu procent.

Zalecam także nieco bardziej aktualne i wiarygodne źródło informacji o stawkach - strone ministerstwa finansów: http://www.finanse.mf.gov.pl/clo/zwolnienia-celne/ - Strona nr.2

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, FireBird napisał:

@Jaro54 - tak, też widziałem właśnie. Oferta jest od wczoraj wieczór bodaj. Ale przy tych 106 dolcach VAT wychodzi ok. 90 zł, więc to też zupełnie bez sensu, bo u nas M1-ka jest za 550 zł, więc tylko ~70 zł więcej, a 24 miesiące gwarancji "piechotą nie chodzi".
P.S. Jak to jest z dystrybucją Shanlinga u nas? Tylko Audeos ma wyłączność, czy MP3store to też oficjalny kanał sprzedaży tej marki?

Mp3store, Audeos, Audiomagic i Audiostyl to oficjalne kanały sprzedaży. Natomiast oficjalnym dystrybutorem (jedynym i wyłączonym) oraz serwisem jest Audeos, ale to nieistotne z punktu widzenia klienta końcowego, w którym z w/w sklepów dokona zakupu.

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Mayster i @Superata - dzięki. Rozumiem też, że sprowadzając któryś z tych odtwarzaczy zza granicy nie mam na niego gwarancji realizowanej u nas w kraju, a jedynie tam, gdzie go oryginalnie zakupiłem? Czy może tak jest jedynie przy sprowadzeniu ich spoza Unii Europejskiej, czyli np. z Chin, a kupując je na Amazonie (niemieckim, brytyjskim, czy jakimkolwiek innym europejskim) gwarancja może być również bezpłatnie zrealizowana u nas w kraju?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To wszystko zależy jak określają umowy z producentem. W markach gdzie my jesteśmy dystrybutorem wiele rzeczy możemy na miejscu zrobić w naszym serwisie. Niestety dwa razy tyle - nie możemy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za szybką reakcję. W takim razie czekam jeszcze na odpowiedź przedstawicieli Audeosa, czyli właśnie dystrybutora Shanlinga ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 minuty temu, FireBird napisał:

@Mayster i @Superata - dzięki. Rozumiem też, że sprowadzając któryś z tych odtwarzaczy zza granicy nie mam na niego gwarancji realizowanej u nas w kraju, a jedynie tam, gdzie go oryginalnie zakupiłem? Czy może tak jest jedynie przy sprowadzeniu ich spoza Unii Europejskiej, czyli np. z Chin, a kupując je na Amazonie (niemieckim, brytyjskim, czy jakimkolwiek innym europejskim) gwarancja może być również bezpłatnie zrealizowana u nas w kraju?

Shanling nie ma ogólnoeuropejskiego serwisu i gwarancje realizowane są u oficjalnych dystrybutorów z kraju pochodzenia sprzętu. Dlatego też chcąc mieć gwarancję krajową, realizowaną w autoryzowanym serwisie, zakup musi być dokonany u jednego z w/w dealerów.

• Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 godzin temu, bachankas napisał:

@Jaro54 poza kodekami co wpływa na jakość brzmienia? Sygnał przeca dopiero w słuchawkach na analogowy przetwarzasz. Może kodeki mogą różnicę robić, ale tak to nie widzę podstaw to jakichś różnic.

Różnicę może jeszcze robić chociażby sposób aplikacji samego modułu. ;) Jak jest lipnie zaaplikowany w całym układzie, to nawet najlepszy klasowo moduł nie pomoże.

Porównywałem dwa urządzenia po BT w połączeniu z Avantree Saturn Pro podłączonego pod mój wzmacniacz. Zarówno M1, jak i testowany telefon posiadają BT w wersji 4.0 z aptX, jedynie sam adapter to moduł w wersji 3.0 z aptX.

Różnica była na korzyść M1, choć wiele zależy od całokształtu toru, ponieważ podczas testów w samochodzie, różnica, bez dłuższego osłuchania, była nie do wychwycenia. ;) 

TL;DR

Aplikacja modułu BT w układzie również może mieć wpływ na dźwięk. :D

Edytowane przez daviox
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ktoś słuchał połączenia M1 z vivo xe800 albo tfz king? Jeszcze jedno pytanko, w trybie DAC zasilanie idzie z USB?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak zasilanie z USB. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gościu z YT jeszcze raz przetestował jakość dźwięku M1 po BT i porównał z HTC 10 i FiiO X7 II i tak jak wcześniej pisał just ona marna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sorry ale mam 7 miesięcy doświadczeń i nie zgodzę się z takimi dyrdymałami. Nie ma tam jaki protokół wykorzystywał, na jakim materiale słuchał. Jak użyjesz aptX to różnica kabel-BT jest na prawdę niewielka. Po za tym na YT jest multum oszołomów, którzy wszystko zrobią by tylko podnieść popularność. Chcesz @Caution wierz YT a ja mam swoje zdanie po 7 miesiącach użytkowania i uważam, że facet jest niewiarygodny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
28 minut temu, Jaro54 napisał:
Sorry ale mam 7 miesięcy doświadczeń i nie zgodzę się z takimi dyrdymałami. Nie ma tam jaki protokół wykorzystywał, na jakim materiale słuchał. Jak użyjesz aptX to różnica kabel-BT jest na prawdę niewielka. Po za tym na YT jest multum oszołomów, którzy wszystko zrobią by tylko podnieść popularność. Chcesz [mention=41341]Caution[/mention] wierz YT a ja mam swoje zdanie po 7 miesiącach użytkowania i uważam, że facet jest niewiarygodny.

Jaro czasem uznaj inne preferencje, bronisz M1 jak lwa zawsze :D
Kto pisze inaczej o Shanlingu, to dyrdymały od razu i zły test. W tym wypadku fakt, przydałoby się więcej szczegółów w opisie, ale nie przesadzaj.

Pisane mobilnie

Edytowane przez bachankas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Caution napisał:

Gościu z YT jeszcze raz przetestował jakość dźwięku M1 po BT i porównał z HTC 10 i FiiO X7 II i tak jak wcześniej pisał just ona marna.

Nie odniosę się do tego, ponieważ porównywałem go tylko z HTC Desire Eye, jednak epitety w stylu "marna jakość dźwięku po BT" traktowałbym z dość sporym przymrużeniem oka, nie ważne do czego bym porównywał. ;) Marnie nie jest na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znam z autopsji przypadek, że po BT grało lepiej niż po kablu, to ADV. SOUND 3, które testowałem z M1. Wystarczyło jednak zmienić kabel i odechciewało się korzystać z BT...

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A w tej recenzji brak jakichkolwiek szczegółów co do warunków odsłuchu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Streamuje przez m1 Spotify z telefonu na słuchawki i nie zauważam żadnych różnic w dźwięku do muzyki odtwarzanej bezpośrednio z DAPa. Jest dobrze.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest nowy firmware do M1 4.0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już pisałem :) Tylko tryb standby dodany. Z head-fi można wywnioskować, że raczej to ostatni update do M1, bo skupieni na innych modelach są.

Dnia 8/24/2017 o 10:01, bachankas napisał:

Wyszedł FW 4.0, doszedł "tryb standy", więcej info póki co nie wyłuskałem

https://drive.google.com/file/d/0Bz_m_D8_7ujLUDNZeTByZHdTNlE/view

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi