Skocz do zawartości
  • 0

Dokanałowe, jasnogrająca "V" do ok 120zł


shadowman333

Pytanie

Witam.

Szukam słuchawek dokanałowych o charakterze jasnej "V", coś jak Superluxy HD681 (pierwsza wersja) tylko ze złagodzoną górą. Cena powiedzmy te 120zł.

Kupiłem już słuchawki Brainwavz Delta, które są tak bardzo zachwalane za jakość dźwięku i w miarę równe granie jak na taką kwotę. Spodziewałem się jakości chociaż zbliżonej do HD681 (cena podobna choć to inny typ słuchawek). Niestety zawiodłem się niską jakością wysokich tonów. Ogólna barwa była do przyjęcia, chociaż średnica mogłaby być minimalnie bardziej schowana. Szukam teraz słuchawek o lepszej jakości dźwięku i prosiłbym o jakieś propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Wprawdzie nie słyszałem Delt, ale według Audiofanatyka mają lekko cofniętą średnicę w lekkie "u" i dość czystą górę dobrej jakości.

 

Autor odradza też chudych źródeł do nich.

Może pobaw się tipsami w celu zmiany brzmienia w bardziej akceptowalne dla Ciebie.

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-brainwavz-delta/

 

I przede wszystkim co służy Ci za źródło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wprawdzie nie słyszałem Delt, ale według Audiofanatyka mają lekko cofniętą średnicę w lekkie "u" i dość czystą górę dobrej jakości.

 

Autor odradza też chudych źródeł do nich.

Może pobaw się tipsami w celu zmiany brzmienia w bardziej akceptowalne dla Ciebie.

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-brainwavz-delta/

 

I przede wszystkim co służy Ci za źródło?

Pewnie chodziło mu o małą ilość wysokich tonów z czym się zgodzę, gdyż miałem je kiedyś przez tydzień lub dwa. :) Do tego mało dominującymi nad średnicą.

Edytowane przez Sound John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Źródeł dla tych słuchawek będzie kilka: Sansa Clip+, Galaxy S4, Sound Blaster Z.

Delty już odesłałem. Charakterystykę dźwięku ogólnie miały do przeżycia, ale wolę jednak coś z większą ilością góry. Co do jakości dźwięku, to też sugerowałem się recenzjami i dlatego je kupiłem, ale okazało się, że dźwięk mają słabej jakości i na gumkach i na piankach - szczególnie góra.

Może jakieś propozycje z wysyłką z Polski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Szukam słuchawek dokanałowych o charakterze jasnej "V"

 

 

Delty już odesłałem. Charakterystykę dźwięku ogólnie miały do przeżycia, ale wolę jednak coś z większą ilością góry.

 

Wybredny jesteś:) .

Mogę jedynie zaproponować coś z własnego podwórka, co przesłuchałem, niestety nie na tych źródłach, co podałeś, więc proszę weź to pod uwagę.

 

1. brainwavz r1 - na jasnych źródłach może być przejaskrawiona góra , całkiem dobrze/świetnie zgrywały mi się z ipod touch 5 , 20 zł ponad Twój budżet na allegro;

 

2. jvc ha kx-100 - tutaj też trzeba uważać na jasną górę, na niektórych źródłach może zaboleć, świetnie mi się ich słucha na sony x1050 /ipod touch 5- niestety ciężko dostępne w cenie którą wyznaczyłeś, czasem ktoś się ich pozbywa na forum, a wtedy z reguły poniżej 100zł;

 

Nie jestem pewien czy Ci pomogłem, nie chciałem jednakowoż zostawiać Twojego postu bez odpowiedzi. Poza tym, może ktoś nie będzie się zgadzał z moim zdaniem i poda kolejne propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Źródeł dla tych słuchawek będzie kilka: Sansa Clip+, Galaxy S4, Sound Blaster Z.

Delty już odesłałem. Charakterystykę dźwięku ogólnie miały do przeżycia, ale wolę jednak coś z większą ilością góry. Co do jakości dźwięku, to też sugerowałem się recenzjami i dlatego je kupiłem, ale okazało się, że dźwięk mają słabej jakości i na gumkach i na piankach - szczególnie góra.

Może jakieś propozycje z wysyłką z Polski?

Do Clipa to Sony MH1, nic mi tak nie podeszło z tym grajkiem jak własnie one. Gorzej za to z wygodą.

Edytowane przez jd1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kabel na odcinku ok 10 cm przed przetwornikami jest wzmacniany w sposób, by można go modelować,aby się trzymał na sztywno . Ja osobiście trzymam go wyprostowany i nie zakładam za uszy. Bardziej bałbym się o komfort w przypadku całej obudowy przetwornika przetwornika, która powoduje, że aby wcisnąć słuchawki do ucha w sposób odizolowujący trzeba się trochę pogimnastykować, co nie każdemu może odpowiadać. A przynajmniej moja budowa ucha zmusza mnie do pewnej manipulacji, bo wchodzą mi płytko. Nie jest to sytuacja, że wtykam do uszu i po sprawie.

 

Edit: Pobawiłem się trochę nimi i wydaje i znalazłem ułożenie które zapewnia dobrą izolację od otoczenia, dobre brzmienie, tyle że w ta pozycja niejako wymusza prowadzenie za uchem .

W przeciwnym razie kabel "idzie" na skos w dół policzka i trzeba kombinować z nim. I muszę przyznać , ze to nieco wkurzające.

Edytowane przez rezystor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Źródeł dla tych słuchawek będzie kilka: Sansa Clip+, Galaxy S4, Sound Blaster Z.

Delty już odesłałem. Charakterystykę dźwięku ogólnie miały do przeżycia, ale wolę jednak coś z większą ilością góry. Co do jakości dźwięku, to też sugerowałem się recenzjami i dlatego je kupiłem, ale okazało się, że dźwięk mają słabej jakości i na gumkach i na piankach - szczególnie góra.

Może jakieś propozycje z wysyłką z Polski?

Do Clipa to Sony MH1, nic mi tak nie podeszło z tym grajkiem jak własnie one. Gorzej za to z wygodą.

 

No tak tylko że to chyba nie było jasno grające połączenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja zakładam za ucho, choć odcinki pamięciowe IMO powinny być trochę krótsze, bo sztwne kable potrafiły mi na początku wyciągnąć słuchawkę z ucha. Teraz już opracowałem taki myk, że jest dobrze.

Druga sprawa to wielkość i kształt samych słuchawek. Moim zdaniem może się zdarzyć że będą uwierały. Ja też, jeżeli źle je założę, to kończę z bolącym uchem...

Przymierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A może lg quadbaty by się sprawdziły? Z tego co wiem to jasne słuchawki. Z łatwością mieszczą się w budżecie.

 

P.S najwięcej wrażeń i opinii jest o quadbeatach 2. Nie wiem jak inne rewizje, ale myślę że 2-ki powinny się w miarę wpasować.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mi tam one nie pasują do opisu, bardziej BW M1.

 

I akurat Bigmaras robi promocję na czerwoną wersję M-Duo:

http://allegro.pl/meelectronics-mee-m-duo-z-mik-red-mega-promo-i6268854037.html

 

W nowym budżecie się mieści i niewątpliwie jest to jasne V.

Edytowane przez Inszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności