Skocz do zawartości

Słuchawki ŕ la Beyerdynamic dt 880


Kiss_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od pewnego czasu staram się skonstruowuć słuchawkiwoparciu o drewno koa i pady skórzane od Superlux'ów HD681 EVO.Muszle

śrenica ok 10 cm,średnica w środku 9,3mm.Pady lekko większe ok.5mm.Muszla głębokość ok.1,3mm.Pałąk podobny jak w wiekszości AKG

z drutu tylko zamocowany tak jak w Beyerdynamic'ach (taki bynajmniej jest plan).Teraz tylko skąd wziąć tak cienki materiał na ściankę,na której znajdować się

będzie przetwornik?Jak już o nim mowa,nie określam sobie jaki bedzie odpowiedni mam nadziej że jakoś zdobędę na czas odsłuchów kilka sztuk aby znalezć najlepsza parę.Jak ogólnie oceniacie te pomysły?Jestem gotów na słowa krytyki :D .

EDIT-pady od HD681 widać poniżej (jak by ktoś nie widział ich nigdy ;)).

20160419_194121.jpg

20160419_194132.jpg

20160419_195245.jpg

20160419_195312.jpg

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jest sposób na zrobienie słuchawek z idealnie równą ch-ką. Potrzebny jest tylko w miarę dobry przetwornik, trochę inwencji twórczej, JIG i speaker workshop lub inny tego typu program (w Polsce większość DIY-owców używa speaker workshop). Tylko że to mój pomysł który mi kiedyś do głowy wpadł i chyba (o ile mi wiadomo) nikt tego nie próbował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiele zmienia ... :woot: .Przeraża mnie ten tajemniczy przyrząd do pomiarów :huh: .Zwrotnicy do słuchawek nie wykonam ale pomiary się przydadzą.Jakieś pomysły,rady?Napewno się przydadzą.

Tak, zrób sobie JIG-a i zrób to porządnie. Czemu nie wykonasz zwrotnicy? W AKG K1000 jest :P . Równie dobrze zwrotnice można nazwać filtrem. Pomysł mam. Zrób to tak jakby to była kolumna szerokopasmowa. W tej chwili otwiera się też możliwość zrobienia słuchawek wieloprzetwornikowych i precyzyjnego zrobienia bassreflexu i ogólnie dopieszczenia całości ch-ki i zestrojenia br-a. Możliwości jest sporo. Jig to bardzo proste urządzenie składające się z paru elementów.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oskar, ale on chyba chciał zrobić słuchawki a nie nagłowne kolumny ;)

 

W słuchawkach bardzo dużo zależy od padów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przynajmniej narazie nie chce stwożyć nagłownych kolumny takich jak np. AKG K1000.Pady welurowe lub skórzane od HD681 EVO (jak by ktoś miał wolny przetwornik/przetworniki niech napisze na PW,poszukuje jednego bądż dwóch ;) ).Perul jakieś pomysły jak zrobić ściankę na przetwornik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce zrobić narazie coś prostego.Słuchawki ze zwrotnicą odłożę w czasie.Ale ogólnie zawsze chciałem mieć AKG K280 Parabolic może zamiast kupić zrobie sobie takie w drewnie ;) kto wie co

się kiedyś uda zrobić.Już nie będę marzyć,narazie trzeba dokończyć pałąk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś jakiekolwiek słuchawki ze zwrotnicą prócz dwu (lub więcej) przetwornikowych (w któych rola "zwrotnicy" to obcięcie dołu lub góry zależnie od przeznaczenia przetwornika)? Nie po to są różne "sztuczki" w strojeniu, żeby bawić się w robienie zwrotnic, które dodatkowo powodują przesunięcia w fazie, zniekształcenia i inne tego typu historie.

 

Kiss_ - najważniejsze w strojeniu słuchawek otwartych (a takie chcesz zrobić) to dobór przetwornika, padów i ścianki frontowej (w której mocowany jest przetwornik). Mając taki zestaw możesz już w 90% przewidzieć finalne brzmienie.

Na ściankę frontową możesz użyć płyty CD, tylko jej cięcie jest problematyczne - najłatwiej chyba na gorąco. Ja ciąłem grotem lutownicy a resztę obrabiałem pilnikami. Jak już będziesz miał ścianki to przyklej do nich przetworniki (najprościej klejem na gorąco, ważne, żeby szczelnie), podłącz kabel, przyłóż pady i posłuchaj jak to gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cienka sklejka jak najbardziej może być.

O jakie dampery Ci chodzi?

Te wokół przetwornika?

Jak tak, to zrób bez nich, jeśli słuchawki wyjdą za ciemne, to dopiero trzeba je będzie dorobić.

Ja np wiercę otwory i zaklejam je plastrem lub taśmą ale jak chcesz się bawić, to możesz wycinać z fizeliny czy papieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o dampery chroniące przetwornik przed nieświadomym dotknięciem ich oraz te wokół.Moje doświadczenia z damperami są marne.Wycinałm jedynie je wokół przetworników (SHP8000),dzięki temu szerokość sceny teraz się kończy delikatnie za uszami a wcześniej kończyła się ona przed uszami.Bas stał się bardziej punktowy.Nie jest go mniej jest poprostu bardziej

kontrolowany.Teraz trzeba się martwić o przetwornik,tak jeden do HD681 EVO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności