Skocz do zawartości

Lego - dla dzieci czy dorosłych?


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

Klockami lego bawiłem się z 15-20lat temu, super sprawa no ale się wyrosło. Byłem ostatnio w sklepie i wziąłem sobie katalog lego. Pouśmiechałem się przeglądając dopóki mi kopara nie opadła jak zobaczyłem coś takiego:

 

arocs.jpg

 

2793 (!) elementy, dyferencjały elektryka i pneumatyka

 

Sa też takie wynalazki jak:

 

42009-mobile-crane.jpg

 

Z jedynymi 2606 elementami i elektryką.

 

Jak ja się bawiłem klockami to największe miały kilkaset elementów.... Trochę się głupio przyznać ale zastanawiam się czy sobie czegoś takiego nie kupić dla siebie :D Proszę powiedzcie że to głupi pomysł i zabawka dla dzieci...

 

 

 

 

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są zabawki dla starszych chłopców :P Ale kto komu zabroni poczuć się jak 10 chłopiec?

 

Dwa zobacz sobie do czego dziś lego się stosuje, wszelka robotyka na uczelniach i poza nią często się na tym opiera. Bo tanio i dużo możliwości ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO to jest targetowane w facetów po 30tce. :) Jako coś, do czego się śliniłeś jak miałeś 12 lat a teraz Cię na to stać.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ojców z synami. Tak żeby można było żonie przetłumaczyć że to nie zabawka dla starego tylko dla młodego :) No i można dziecko zainteresować jakimiś podstawami mechaniki czy inżynierii.

Podobno niesamowicie skuteczny odstresowywacz, tyle że to nie są tanie rzeczy...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ojców z synami. Tak żeby można było żonie przetłumaczyć że to nie zabawka dla starego tylko dla młodego :) No i można dziecko zainteresować jakimiś podstawami mechaniki czy inżynierii.

Podobno niesamowicie skuteczny odstresowywacz, tyle że to nie są tanie rzeczy...

 

W porównaniu do audio to wręcz półdarmo... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma audionervosę to wszystko wydaje się jakby było za półdarmo :P

Z rzeczy bardzo tanich, a dających sporo radochy polecam puzzle :) Kilkadziesiąt złotych to kilkadziesiąt godzin układania i mnóstwo satysfakcji po ukończeniu. Potem nieźle wygląda w ramie zawieszone na ścianie ;)

Edytowane przez wnwk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez bawiłem się Lego. Nie było wtedy takich skomplikowanych zestawów. Niemniej z tego co było zrobiłem okręt liniowy USS Iowa, samolot F15 Eagle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lego robi już poważne zabawki - zaimplementowali nawet własny język programowania, do konstrukcji robotów - można samemu programować układy które masz w zestawie. To już zabawa na serio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z głównych powodów do posiadania dziecka - możliwość bezkarnego kupowania LEGO :D

A wracając do meritum. Lego Technic to świetna zabawa w poznawanie podstaw mechaniki, inżynierii, a nawet programowania (Lego Mindstorms). Polecam też serię Architecture, bo ładnie wygląda potem na półce jako ozdoba pomieszczenia :)

LEGO-Architecture-Sydney-2-468x286.jpg
Slide1.jpg

A z Lego Technic to polecę Unimoga :)
A16vzHFOx4L._SL1500_.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klockami lego bawiłem się z 15-20lat temu, super sprawa no ale się wyrosło. Byłem ostatnio w sklepie i wziąłem sobie katalog lego. Pouśmiechałem się przeglądając dopóki mi kopara nie opadła jak zobaczyłem coś takiego:

 

attachicon.gifarocs.jpg

 

2793 (!) elementy, dyferencjały elektryka i pneumatyka

 

Sa też takie wynalazki jak:

 

attachicon.gif42009-mobile-crane.jpg

 

Z jedynymi 2606 elementami i elektryką.

 

Jak ja się bawiłem klockami to największe miały kilkaset elementów.... Trochę się głupio przyznać ale zastanawiam się czy sobie czegoś takiego nie kupić dla siebie :D Proszę powiedzcie że to głupi pomysł i zabawka dla dzieci...

 

Oba auta mogą przywozić piwo, więc w razie czego wytłumaczenie przed kolegami masz :>

 

Ile takie zestawy kosztują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny katalogowe to 900-1000 topowych zestawów ale ten Mercedes realnie 750zł a dźwig 850-900 i więcej bo wyszedł już z oferty i ceny rosną przez coraz mniejszą dostępność. Moim zdaniem to dużo i mało zarazem. Jak na zabawkę dla 10 latka to cena z kosmosu, jak na zabawkę dla 30 latka to przyzwoicie jak za największy i najbardziej skomplikowany zestaw w ofercie. Tego merdesa składa się ponoć 10 godzin a w zestawie jest instrukcja (jak zawsze) do zbudowania drugiego modelu wiec pewnie drugie tyle.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idźcie w cholerę ! Przestańcie mnie szczuć :P

Spawn, tego dźwigu to Ci zazdroszczę jak kiedyś koleżance żółtej łopatki w piaskownicy, serio :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze ze 2 kartony Lego Technics schowane głęboko w szafie dla potomnych ;-). Ah, przypomniały się czasy kiedy dostałem pierwsze klocki tego typu, radości co niemiara. U mnie rządziły roboty Bionicle.

 

Były już wtedy dostępne modele ciężarówek, aut z możliwością programowania, pneumatyką ale ceny były zabójcze jak na prezent dla dziecka, a szkoda. Może by to zrodziło pasję do programowania, informatyki.

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idźcie w cholerę ! Przestańcie mnie szczuć :P

Spawn, tego dźwigu to Ci zazdroszczę jak kiedyś koleżance żółtej łopatki w piaskownicy, serio :D

 

Wiem dokładnie jak się czujesz. W podstawówce moim marzeniem ściętej głowy był taki dźwig

 

8460-1.jpg

 

850 elementów no kosmos wtedy. Pewien bogaty dzieciak z mojej klasy oczywiście go miał :P Jestem teraz 3x starszy więc kupiłem 3 razy większy dźwig hehe

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności