Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki podobne do SL HD-668B, ale bez kłującej góry


marcin_oz

Pytanie

Ostatnio w moich Superluxach grających w połączeniu z Fiio E10K zaczęła mi dokuczać kłująca góra.. Talerze, różne sss i takie tam. Do tego stopnia, że czasami powodowało ból głowy. Nie wiem czemu wcześniej tego nie odczuwałem, anyway...

Na następcę wybrałem Encore Rockmaster OE. Dzisiaj przyszły, no i zaskoczenie. Rzeczywiście muzykalne, ciepłe, ale gdzie jest średnica, jakaś głębia? W porównaniu do SLków to one brzmią jakby grały w sąsiednim pokoju. Granie zupełnie nie w moim stylu. Zwiększenie zakresu w okolicach 2-4K w eq przybliżyło brzmienie do tego, które poszukuję, ale zaczął się pojawiać przester...

Tak więc szukam czegoś podobnego do 668B, ale bez tej nieszczęsnej kłującej góry, najlepiej generalnie z trochę mniejszą ilością góry. W sumie chętnie postawiłbym na jakiś złoty środek, czyli bardziej muzykalne granie, przyjemny, miękki bas jak w Encore, ale ilość średnicy i głębia zbliżona do SL. Polecicie coś w podobnym budżecie (ok. 200zł)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dla mnie rozwinięciem 668b były kingstone hyper xcloud. Wygodniejsze, z możliwością wymianą na pady welurowe w zestawie. Wprawdzie kupiłem je dla chrześniaka, ale cóż, nie oparłem się pokusie testów:)

 

Tyle że bas w nich nie był za miękki, no i są to słuchawki zamknięte. Kupiłem je w x-kom. Wtedy była obniżka na 236zł.

 

Dla mnie odpowiedniejsze od 668b.

Edytowane przez rezystor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dla mnie rozwinięciem 668b były kingstone hyper xcloud. Wygodniejsze, z możliwością wymianą na pady welurowe w zestawie. Wprawdzie kupiłem je dla chrześniaka, ale cóż, nie oparłem się pokusie testów:)

 

Tyle że bas w nich nie był za miękki, no i są to słuchawki zamknięte. Kupiłem je w x-kom. Wtedy była obniżka na 236zł.

 

Dla mnie odpowiedniejsze od 668b.

Czy ja wiem, bas w Hyperach do super zwartych nie należał, raczej się rozłaził i co gorsza(w moim odczuciu) dominował midbas, który potrafił zabuczeć. Do tego spore braki w średnicy i ostra góra.

 

Może HD669? Bardzo fajny, przyjemnie kopiący(nie buczący) subbas ale... średnica może być problemem, wyczuwa się braki.

Ogólnie, Hypery i HD669 to V'ka ale w przypadku HD669 jest to bardzo kulturalne granie. Jedyna przewaga Hperów nad HD669, to jakość wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja słuchałem hyper xcloud na aune t1 który wypełniał tę średnicę , rzeczywiście dominował midbas, nie odczułem rozlazłego basu. Raczej dobrze je wspominam.

 

Faktem jest, że za każdym razem powinienem pisać na jakim torze był odsłuch , bo ma to niebagatelne znaczenie.

Edytowane przez rezystor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Dla mnie rozwinięciem 668b były kingstone hyper xcloud. Wygodniejsze, z możliwością wymianą na pady welurowe w zestawie. Wprawdzie kupiłem je dla chrześniaka, ale cóż, nie oparłem się pokusie testów:)

 

Tyle że bas w nich nie był za miękki, no i są to słuchawki zamknięte. Kupiłem je w x-kom. Wtedy była obniżka na 236zł.

 

Dla mnie odpowiedniejsze od 668b.

Do tego spore braki w średnicy i ostra góra.

Brak ostrej góry to dla mnie głównie kryterium wyboru, więc chyba postawię na TS671. Oby E10K dał im radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

On da radę. U mnie grają nawet całkiem znośnie z telefonu. Całkiem przyzwoicie z fiio e17.

 

Z tym że dobry wzmacniacz potrafi wydobyć z nich głębię, ale nie mając porównania nie będziesz tego świadomy, więc dla Ciebie powinno brzmieć dobrze.

Edytowane przez rezystor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

ale potem czuć było braki.

Potem, czyli kiedy?

 

Może ktoś słuchał tego połączenia i mógłby się wypowiedzieć?

 

TS671 w moim odczuciu grają ok nawet ze względnie słabego źródła (Realtek ALC1150), ale faktycznie przy czymś lepszym tylko zyskują. Mi fajnie grały z Prodigy Cube Black Edition. Z FiiO Q1 fajnie, ale Z Cube'a jeszcze fajniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A może tylko obetnij górę w HD668b prostym i nieinwazyjnym modem - spójrz na ostatnią fotkę w moim modzie HD669, dokładnie o to chodzi. www.pokazywarka.pl/hd669_mod/

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zamiast pianki możesz użyć grubego (ok 3mm) filcu, wtedy wpływ na średnie będzie zdecydowanie mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności