Skocz do zawartości

Uszkodzone Ex51 - Słuchawka Nie Działa


Echelon

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zauważyłem, że jedna z słuchawek zaczyna trzeszczeć. Trwało to ok 2-3 minut, po czym przestała działać w ogóle. Jeszcze przez chwilę działała, gdy ruszałem delikatnie kabelkiem w okolicy jacka, a potem już nic :(. Wygląda na to, że jeden z kabelków został uszkodzony. Nie wiem jak to się stało, bo przez ostatnie kilka dni z odtwarzacza korzystałem wyłącznie podczas nauki przy biurku (nie trzymałem słuchawek w ciasnej kieszeni, nie leżały w torbie itp.).

 

Czy takie coś można i czy jest sens reklamować? Słuchawki mają rok (kupione w Saturnie/Silesia City Center) i zewnętrznie wszystko z nimi ok - żadnych przetarć kabla, żadnych nacięć...

 

Ew. jeżeli reklamacja nie, to jak z naprawą? Zakładam, że nie jest to specjalnie skomplikowane, ale chwilowo nie mam na to ani czasu, ani sprzętu, np. lutownicy.

 

Troche mi szkoda słuchawek, za które zapłaciłem 200 zł, więc jeżeli ktoś jest w stanie pomóc, to proszę o odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem dosc podobna sytuacje z mx-550. otoz powstawalo trzeszczenie/przerywanie przy ruszaniu kabelkiem przy wtyczce. dodatkowo zaczal wychodzic przewod z izolacja z regulacji glosnosci. Jednak nic nie bylo urwane/wyrwane/zerwane. Po ok. trzech tygodniach dostalem nowe mx-550. Dziwi mnie tylko to, ze w starej karcie gwarancyjnej wpisano "wymiane kabla" a nie, ze wymieniono cale sluchawki na nowe. Oczywiscie nie chcieli aby mi sie gwarancja przedluzyla. Jednak nie mam jakos o to pretensji.

Tak to wygladalo w przypadku serwisu sennheisera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w Saturnie powiedzieli mi, że gwarancja na słuchawki Sony jest roczna :(.

 

Próbowałem wejść na stronę KHRoNa (wydaje mi się, że tam był artykuł o naprawie słuchawek), ale niestety stronka nie działa.

 

Czy ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w Saturnie powiedzieli mi, że gwarancja na słuchawki Sony jest roczna :(.

 

Próbowałem wejść na stronę KHRoNa (wydaje mi się, że tam był artykuł o naprawie słuchawek), ale niestety stronka nie działa.

 

Czy ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?

 

Poszukaj jakiejs strony lub telefonu do "Ochrona Konsumenta", lub jakoś tak.

 

Z tego co pamiętam to sklep MUSI realizować gwarancję dwuletnią odkąd jestesmy w UNI.

Nawet jak producent daje tylko roczną to jest to zmartwienie sklepu, nie twoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nigdzie w internecie nie znalazłem przepisów na ten temat. Nadal szukam :). Nie chciałbym zrobić z siebie idioty dzwoniąc z awanturą do Saturna.

 

Odpada niestety. Z tego co wyczytałem, nie na wszystkie produkty jest rok gwaracji. Chyba, że ktoś jest mi w stanie podać inne przepisy :).

 

Zaraz zabieram się za czytanie tematu ABC Recablingu...

 

Na razie jest tak: wygląda na to, że uszkodzenie kabla nastąpiło w miejscu wyjścia z jacka (najpierw jest bolec, potem sztywna czesc, a potem, długa na ok. 1 cm porowata gumowa osłonka - gdzieś w okolicy tej osłonki lub zaraz za nią padło). Kabel w EX jest bardzo długi, więc zastanawiam się, czy nie dałoby się odciąć wadliwego kawałka (np. 5 cm) i złączyć kabel bez niego. To niestety spowoduje uszkodzenie drugiego kabla, który działa, ale inaczej się chyba nie da. Chodzi mi o coś w tym stylu:

 

 

-----------------------wadliwy-kawałek---jack> ----> ------------------------------------jack> + wadliwy-kawałek (do kosza) :).

 

Czy ktoś bawił się w tego typu rzeczy i jest w stanie pomóc? Ja nie mam o tym nawet bladego pojęcia :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Słuchawki jakiś czas temu znowu się zepsuły i tym razem za diabły nie potrafię ich zlutować. Zużywłem już 3 wtyczki i nie potrafię :(.

 

Kupiłem wczoraj w sklepie wtyki, ale one wyglądają jakoś inaczej. W oryginalnej wtyczce były jakby trzy strefu i trzeba było przylutować odpowiedni kabel do odpowiedniej strefy. W kupionej ostatnio wtyczce większość jest zatopiona w plastiku i wystają tylko metalowe blaszki od każdej strefy, ale nie potrafię ich prawidłowo zidentyfikować i dopasować kolorów kabli, a dodatkowo lutowanie nie chce mi się trzyać tak, jak powinno.

 

Czy ktoś może udzielić mi szybkiego kursu lutowania? Widocznie za pierwszym razem miałem kupę szczęścia, którego teraz bardzo mi brakuję. Szkoda mi wyrzucać sprawne słuchawki z powodu wtyczki :/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja się kabelków Sony nalutowałem <_< Jeśli to jest kabelek typu zielony-czerwony-2*bezbarwny, to najlepiej lutować go na żywca, bo to jest emalia samolutująca. Tyle, że najpierw go bielisz cyną, tzn. grzejesz lutownicą z cyną, aż ta emalia się roztopi, a końce przewodów się oblutują. Styki wtyczki dobrze jest najpierw potraktować kalafonią. Jak nie masz, to bierzesz drut cyny z kalafonia w środku, przykładasz go do styków wtyczki, i przygrzewasz lutownicą, żeby się ładnie styki pokryły cyną, tylko nie grubo. Wrzucasz osłonę wtyczki na kabel od słuchawek i lutujesz przewody do styków wtyczki. Zapewne nie masz "trzymadełek", ani trzeciej ręki, więc nabierasz nieco cyny na grot i... dalej już wiesz.

Gwoli ścisłości: zielony przewód to kanał lewy, i lutujesz go do szpica mini-jacka, czerwony do środkowego, a oba "przeźroczyste" do masy, czyli styk najbliżej obudowy wtyczki. Potem sobie zaciśnij przewód tym uchwytem na końcu zacisku masy, żebyś go znowu nie wyrwał, albo zrób jakieś inne wzmocnienie kabla u wylotu z wtyczki. Możesz np. założyć koszulkę termokurczliwą. Te o małym przekroju dobrze się obkurcza zapalniczką, dlatego ją posiadam mimo, iż nie palę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności