Skocz do zawartości
  • 0

Sluchawki dokanalowe naturalne/neutralne do Ibasso DX50


androll

Pytanie


Szanowni forumowicze

Poniewaz w offtopie do innego temtu nikt nie odpowiedzial zadaje pytanie raz jeszcze.

Poszukuje dokanalowek do Ibasso DX50. Cena, im mniej tym lepiej, ale chcialbym zeby nie byla przeszkoda dla tego co oferuje player.

Kiedys przeczytalem fajna sekwencje, a brzmialo to mniej wiecej tak: "Dobry sprzet audio to taki, ktory nie gra" :) . Wyjasniajac co autor mial na mysli, chodzio to ze jak naj mniej dodaje od siebie, nie jest ani basowy ani krystaliczny, ani pelny ani gluchy w dzwieku, plaski czy dynamiczny. Po prostu oddaje to co na mysli mial autor utworu i o takie sluchawki pytam. Glowny nacisk to jak najlepsze odwzorowanie wokali, basu nie za duzo, nie za malo ale zeby byl poprawnie kontrolowany.

Muzyka jaka sluchami i preferuje to: Sade, Sting, Lana del Rey, Morcheeba, Pink Floyd, Portishead, Gorillaz, czasami Depeche Mode, Faithless czyli delikatnie mocniejsze kopniecia tez wchodza w gre. Ostatnio tez Miles Davis.

Utwory w wiekszosci zapisane w FLAC 24/96 zgrywane z winyli.

Chodzi mi o jak najbardziej zrownowazony dzwiek.

Z gory dziekuje za zainteresownie tematem.

Edytowane przez androll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Oj nie przesadzajmy, że się nie nadają - od tego są trzy stopnie wzmocnienia. Przy najwyższym niektóre słuchawki (np RHA MA750) mają niezłe łupnięcie ;)

 

Bym napisał Audeo, ale Audeo są na wymarciu (wycofane z produkcji, tak jak akcesoria do nich) i słuchanie na filtrach innych niż szare IMO nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moze znajdzie sie jeszcze bardziej budzetowa propozycja...komus cos do glowy wpadnie...jak nie to jednak dwa misiace bez sluchawek :(

Wlasnie przyszedl Ibasoo DX50, szczerze tylka mi nie urwal ale musze go jeszcze pocwiczyc po nie mam karty i slucham preinstalowanych kawalkow, a nie znam zadnego. Czy karta Snadisk 128GB micro SDXC class10 ultra 80MBs bedzie dla niego dobra?

Edytowane przez androll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie oszukujmy się. Słuchawek dousznych do 500 zł, które grają dobrze średnice i są wyważone co za tym idzie mają czyste wysokie? Jeszcze takich słuchawek nie słyszałem a słyszałem dużo. Dobrze grające dokanałówki niestety kosztują.

Polecałbym popatrzeć na rynek wtórny. Słuchawki dobrze grające z DX50 z tym repertuarem to np. UE900.


Moze znajdzie sie jeszcze bardziej budzetowa propozycja...komus cos do glowy wpadnie...jak nie to jednak dwa misiace bez sluchawek :(

Wlasnie przyszedl Ibasoo DX50, szczerze tylka mi nie urwal ale musze go jeszcze pocwiczyc po nie mam karty i slucham preinstalowanych kawalkow, a nie znam zadnego. Czy karta Snadisk 128GB micro SDXC class10 ultra 80MBs bedzie dla niego dobra?

Na jakich słuchawkach ci "tyłka nie urwał" - taki masz dźwięk jaki daje najsłabsze ogniwo w torze. Słuchałem DX50 i na przyzwoitych słuchawkach potrafi dać radość. Piszesz że słuchasz FLAC 24 w repertuarze typu Pink Floyd, to musisz mieć strasznie kiepskie słuchawki, że nie słyszysz szerokości sceny i separacji instrumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bym napisał Audeo, ale Audeo są na wymarciu (wycofane z produkcji, tak jak akcesoria do nich) i słuchanie na filtrach innych niż szare IMO nie ma sensu.

Audeo bardzo fajnie grają z DX50, potrafią łupnąć, ale neutralne to one nie są. :) Mimo tego, polecam spróbować. :D Majątek to nie jest a i odsprzedać, w razie czego, łatwo.

 

Poleciłbym HF4, ale ich niestety jeszcze nie słuchałem, więc mogę się tylko opierać na opisach osób, co do których wiem jak słyszą i że są osłuchane. Także polecanka z drugiej ręki (drugiego ucha?), bez poparcia faktami z mojej strony. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cos mi multicytowanie szwankuje wiec musze tak:

@ Inszy, sn4ke na poczatek zdecyduje sie pewnie na cos tanszego, stawianie sobie na poczatku tak wysokiej poprzeczki i cenowej i dzwiekowej moze w przyszlosci doprowadzic do zalamania mojego budzetu, a mam jeszcze inne hobby a dochody w ostatnich czasach nie rosna

@jd1210 mozesz blizej sprecyzowac o jakie "tenorki" chodzi bo nie jestem oblatany w sluchawkach i nic mi ten slang nie mowi ;)

@Roo_Volt, nie wiem czy chodzilo o Logitech UE 900 ale nigdzie ich nie moge znalezc wiec nawet nie wiem jaki to przedzial cenowy. Co do Twojego pytania, to na zadnych bo nie posiadam, mam podpietego do zestawu Pansonica z biampem co kiedys mojej matuli kupilem, bardzo naturalny i przyjemny dzwiek i bardzo zroznicowany jesli chodzi o zrodlo jakie sie do niego podlaczy, takze moze zbyt pochopna moja ocena no i material nieznany. Wczesniej mialem zestaw wzmacniacz H/K z CD Yamachy i starymi kolumnami JVC ale jakos ten dzwiek mi nie lezal i sprzedalem.

@ZenekHajzer znalazlem na tym forum taka dyskusje: http://forum.mp3store.pl/topic/109887-etymotic-mc5-czy-brainwavz-m1alphapro/ i tam twierdza ze bardziej uniwersalne sa te drugie, sam juz nie wiem, lekki metlik:)

@kopec23, musze jeszcze budzet na inne bajerki rozdzielac wiec troche nizej cenowo ale dziekuja za propozycje

@Kerebron, tych HF4 tez nie moge namierzyc:(

Przespie sie z tym tematem i w koncu trzeba bedzie podjac decyzje, bardzo Wszystkim dziekuje ale prosze adminow o nie zamykanie watku.

Edytowane przez androll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na allegro, olx i na naszym forum, można trafić świetny sprzęt w połowie a czasami 1/3 ceny. Warto poczekać i wyłowić z DX50 wszelkie walory i zbudować sobie zestaw portable. Taki, który będzie cieszył muzyką. Trzeba czasu, albo gotówki.

Tak, pisałem o Logitech UE 900, cena na pierwotnym rynku to około 1600-1800 zł. Bywają na wtórnym za 650-800 zł. Oczywiście mówię o ofertach z rynku wtórnego w idealnym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzieki Panowi powyzej, dalej rozwazam co kupic. Do tego co napisalem na poczatku chcialbym jeszcze cos dodac. Przez te dwa dni mialem mozliwosc posluchania DX50 na sluchawkach nauszynych, konkretnie dwoch modelach. Dodam ze mialem obie pary jednoczesnie wiec sluchalem naprzemiennie. Pierwsze to Bose QuietComfort 3, ktore graly precyzyjnie ale plasko i dudniaco, nie przypadly mi do gustu i player tez sie z nimi jakby nie mogl przedstawic z dobrej strony. Drugie to Beyerdynamic DT235, ktore zagraly o niebo lepiej, bardziej dynamicznie i pelnie w przekazie, ale z mniejsza szczegolowoscia stereofonii, napewno jednak bardziej melodyjnie i mialy wiecej miesa. Najbardziej jednak przeraza mnie roznica a w zasadzie przepasc miedzy powyzszymi modelami i tym bardziej mam "jazde" przed zakupem w ciemno, na podstawie opinii, a zdrugiej strony wiem ze wszystkich fizycznie przesluchac nie moge, hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

NIE KUPUJ SLUCHAWEK na podstawie opinii jeśli to możliwe.

Ale skoro spodobały Ci się DT235 to zainteresuj się Beyerdynamic DTX350p - w mp3store za 115 zł a grają .... cóż dla mnie świetnie nawet pomijając bardzo okazyjną cenę, śmiało mogą konkurować z innymi nawet 3,4 razy droższymi modelami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności