Skocz do zawartości
  • 0

On-Ear do trance/rap, zbliżone do AKG K550


bl00keRs

Pytanie

Przymierzam się do zakupu słuchawek nausznych On-Ear z mikrofonem i sterowaniem odtwarzacza na kablu przez który będę mogł odebrać rozmowę i porozmawiać bez potrzeby ciągłego zbliżania mikrofonu do ust jak to obecnie robię w syfnych pchełkach od producenta telefonu, oraz będę mógł sterować odtwarzaczem Android (LG G2) . Z tym sterowaniem mogą być problemy bo z tego co widzę to wszystko jest tylko Apple compatible ale może jakąś apkę z sklepu Google dorzucę i to wykonfiguruję. Sterowanie nie jest jednak najważniejsze. Słuchawek będę używać w aktualnie chłodniejsze dni, na lato planuję kupić pchełki. Cena orientacyjna to około 400zł. Słuchawki będę kupować za granicą, a tutaj ceny troszeczkę mogą się różnić więc 50 dych w tą czy w tą bez różnicy. Muzyki jakiej słucham to przede wszystkim elektroniczna - trance z naciskiem na vocal i ambient i polski czy amerykański rap. Przy laptopie z ALC892 i marketingowym przy nich "Sound by Dynaudio" wraz z Cinema Sound Blaster 2 na pokładzie (leciutko podbity bas i crystalizer, reszta fjuczerów na off) mam AKG K550 z których jestem bardzo zadowolony pod każdym względem czy to na telefonie czy to na lapku ale niestety są przed wszystkim zbyt wielkie i wypuszczają dużo dźwięków na zewnątrz. Szukam coś podobnego do AKG K550 ale w mobilnych rozmiarach z dobrym tłumieniem dźwięków z zewnątrz oraz aby nie wypuszczały zbyt dużo muzyki do otoczenia. To co najbardziej cenię sobie w K550 jest ich wygląd, komfort, przestrzenność, dynamika, wyrazistość, mają minimalnie za mało basu ale podbić to nie problem, grają troszkę za cicho na telefonie ale to może przez ich zamknięto-przestrzenną konstrukcję i że dużo umyka na zewnątrz. Przeglądałem rynek o dostępne, polecane modele lecz nie mam możliwości wcześniejszego odsłuchu. Zainteresowałem się opiniami co do jakości dźwięku oraz wyglądem ale czy któreś z nich są w jakimś stopniu zbliżone do AKG K550 i nadają się odsłuchu preferowanej muzyki tego nie jestem w stanie z informacji w sieci tak na sucho wywnioskować dlatego zarejestrowałem się tutaj, przychodzę do Was i proszę o pomoc w najbardziej optymalnym wyborze do moich preferencji. Modele którym się przyglądałem to AKG K619 DJ i AKG Y55. Szczerze powiem to z obu powyższych bardziej wizualistycznie przychylam się ku K619 - są tańsze i z możliwością schowania obu kopuł do środka oraz 3 przyciskami na kablu, a nie jednym jak Y55.

 

Posta skopiowałem z innego forum na którym napisałem takiego samego posta, lecz jak na razie zero pomocy, a czas na aukcji na ewentualne nówki na K619 mija, a w sklepach u mnie już ich nie sprzedają.

Trzepałem to forum dzisiaj i szukałem informacji i wyczytałem, że K619 nadają się właśnie do elektroniki (tak jak i Y55) ale nie mają takiego samego neutralnego brzmienia co K550 a więc sam już nie wiem czego mam szukać bo przy dźwięku z K550 kopara mi opada za każdym razem jak je załączę.

Edytowane przez bl00keRs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

W k619 są duże szansę ma pęknięcie pałąka wiem bo je miałem , Y55 podobna konstrukcja, ale nie wiem jak wytrzymała , K550 i te co podałeś to kompletnie inne brzmienie , bas jest potężny musisz o tym wiedzieć że włazi momentami na średnicę , góra czysta ale lekko wygładzona, nie tak jak w 550 rozbudowana .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

K545 używane można próbować upolować w okolicy tych 400zł. Co więcej, można do nich dołożyć pady Brainwavz HM5 super soft, przez co robią się wygodniejsze, a środek przestaje być tak cofnięty. Bardzo dobry zestaw w swojej cenie.

 

Teraz doczytałem, że za granicą - to tym bardziej jest szansa zmieścić się w budżecie z K545.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Trzepałem w nocy sieć i czytałem właśnie o owych K545 ale nadal uważam, że są zbyt krowiaste do podróżowania na głowie czy zarzuconymi na szyję. Z moich 4 dniowych analiz wynika, że chyba nic kompaktowego, nie większego aniżeli AKG K619/Y55 a spełniających moje preferencje i kryteria nie dostanę. Pytanie tylko, czy ich styl grania nada się głównie do do vocal i ambient trance i mniej rap? Bo jeżeli tak, to będę musiał iść na solidny kompromis chociaż i tak to będzie lepsze niżeli pchełki od producenta ^_^ Rezygnuję z K619 w związku z ich pękaniem, o ile nie wyrwę ich na prawdę tanio >50% taniej od nowych (na angielskim amazonie są teraz za 30 funtów, darmowa wysyłka) Y55, które też różnie cenowo stoją, aktualnie około 400zł ale np. podczas Black Friday w zeszłym roku jeden sklep zszedł z nimi do ~110-120zł. Od czasu do czasu w innych schodzą też do ~250 więc wtedy też mógłbym uderzyć i je kupić nieco taniej albo polować na aukcjach na nówki za mniejsze pieniądze. Jest jeszcze opcja aby zrezygnować z nausznych i kupić douszne i po prostu przeznaczyć na nie większą sumę.

 

EDIT: Już sam nie wiem co do tych Y55... czytam tu i ówdzie i podobno te nauszniki są basowe, a ja nie jestem bassheadem. Lubię jak jest wyważony, spokojny i nie przewyższa reszty i żeby nie dudnił czy pierdział.

 

 

Wpadłem na SoundMAGIC P30 i przeczytałem recenzję na forum. Zastanawiam się czy nie był by lepszym wyborem niż Y55. http://forum.mp3store.pl/topic/81667-soundmagic-p30/

Jakby trzeba było wiedzieć źródło to w tym LG siedzi Qualcomm WCD9320 DAC

 

EDIT: Cały czas czytam o SM P30 do którego doszły Beyerdynamic DTX 501p aż w końcu znalazłem SM P30S i chyba na nie się zdecyduje. Najpóźniej w poniedziałek będę zamawiać.

Edytowane przez bl00keRs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

P30s nie słyszałem, ale mają szansą być bardziej refined, niż Y55 w kwestii brzmienia. Nie wiem, jak z trwałością. Beyery DTX 501p to również bardzo dobry wybór w swojej cenie i w zakresie lekkich nauszników.

Najlepiej, gdybyś przed zakupem przetestował, albo chociaż je pomacał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety nie mam możliwości pomacania, ani nawet realnego spojrzenia na żadne z powyższych. P30S muszę ściągać z mp3store, 501p są u mnie ale kosztują 85$ - trochę sporo. P30S ściągnięte z Polski razem z wysyłką 55$. 501p w mp3store natomiast taniej od P30s w ktorych jednak kusi mnie ich ciekawy design, mikrofon, przycisk na kablu, odpinany kabel, wygoda (podobno), wtyk do kompa no i fajny, sztywny pokrowiec.

 

Przez chwilę przyglądałem się również jako takiej nowości Beyerdynamic DTX 350m ale ze względu na mizerną jakość i pękające pałąki po kilku miesiącach jestem zmuszony z nich zrezygnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Byłbym skłonny zaproponować też JVC HA-S500, ale nie mają sterowania/mikrofonu na kablu. Charakterystyką dźwiękową świetnie by się wpisały w preferowane przez Ciebie gatunki, grają z kopniakiem i pełnią pasma, a i kruchej budowy nie mają - chociaż oczywiście do K550/K545 im daleeko.

Trzeba je jednak dorwać z ebaya, bo to Japan exclusive...

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety ale powyższe JVC odpadają ze względów czysto wizualnych. Doszedłem do wniosku, że nausznej kopii K550 w kompaktowych rozmiarach nie znajdę chociaż dostałem wcześniej podpowiedź o Noontec Zoro HD II którym spośród kompaktów nausznych najbliżej do K550 i do których byłem sceptycznie nastawiony z początku natomiast teraz z braku laku zaczynam im oraz ich pierwszej wersji bardziej się przyglądać. Mikrofon i funkcje sterowania nie są aż tak ważne, aczkolwiek miło by było gdyby były. Większość wcześniej przeze mnie wymienionych kosztuje 150-250zł i jak na razie wybór cały czas stoi na P30S. Najpóźniej poniedziałek będę składać zamówienie.

 

W między czasie wpadły również SoundMagic P21, które wyglądają jak beyer 350m, lecz jak z jakością ich wykonania tego jeszcze nie wiem. Na angielskim amazonie czytałem bezpośrednie porównanie ich do P30S i jakościowo dźwiękiem wypadały lepiej, a to by się pokrywało z porównaniem 350m i P30S, które czytałem zalinkowanym z tego forum.

 

W chwili obecnej modele nad którymi rozważam:

 

SoundMagic P30S, Beyerdynamic DTX 501p, SoundMagic P21 vel Beyerdynamic DTX 350.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności