Skocz do zawartości
  • 0

Sensowny upgrade dla SL 668B?


maslonatoscie

Pytanie

Szanowni Panstwo,


Przejde od razu do rzeczy - obecnie jestem bardzo zadowolonym posiadaczem Superluxow - model HD 688B. Pod katem preferencji muzycznych byl to swietny wybor - sa bezlitosne, szczegolowe, dosc przestrzenne i nie pozwalaja basowi wytracic sie z rownowagi.


Maja jednak kilka problemow. Przede wszystkim, sa malo wygodne. I brzydko wygladaja. Rozwazylbym po prostu kupno welurow gdyby nie fakt, ze dziwnie czulbym sie z wydawaniem 110zl na pady do sluchawek za tyle samo.


Tak wiec zastanawialem sie nad kupnem AKG K240 Studio - slyszalem jednak, ze nie sa one wzgledem 668B lepsze, a nawet ktos pokusil sie o stwierdzenie, ze graja jakosciowo gorzej. Czy ktos jest w stanie zweryfikowac ta informacje?


Innym pomyslem jaki wpadl mi do glowy, byl Takstar HI2050. Przesluchalem je chwilowo w sklepie, kupujac prezent dla ojca - zachwycily mnie wygoda, jakoscia wykonania (jak na ta cene) i podlaczone do iPhone graly Recondite - Pages wyjatkowo przyjemnie.


Ostatnio jednak sklaniam sie nawet do wydania wiekszej kwoty na AKG K550 - przynajmniej w teorii zdaja sie one byc ziszczeniem moich marzen. Nie wiem jednak, czy nie musialbym dokupic w takim wypadku troche lepszego DACa.


Problem jednak w tym, ze do wszelkiego zakupu podchodze bardzo powaznie - nie chce kupowac czegos, co mimo dwu- lub trzykrotnosci ceny HD668B nie bedzie wyraznie lepsze.


Muzyki slucham z komputera - uwaga szok - ze zintegrowanego ALC1150 na plycie MSI B85i Gaming - teoretycznie plyta ma zintegrowany wzmacniacz sluchawkowy (brandowane jako MSI Audio Boost). Mysle, ze jesli chodzi o sluchawki w granicach 200-300-400zl jest on wystarczajacy - po podlaczeniu FiiO E17 nie zaobserwowalem znaczacej roznicy jakosciowej. Brzmieniowa - owszem, lecz wciaz niewielka. Przynajmniej biorac pod uwage koszt przedsiewziecia, ktory wynioslby 350zl. To wszystko mimo, ze mam wyksztalcenie muzyczne i gram na dwoch instrumentach i zawsze mialem sie za osobe bardzo wrazliwa jesli chodzi o bodzce dzwiekowe.


Serdecznie prosze o opinie i/lub luzne spostrzezenia w temacie. Pozdrawiam!



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Może na początku wystarczy skarpetkowy mod w celu poprawy wygody, ewentualnie mam przyzwoite zamienniki welurów K240 w sporo niższej cenie.

Co do poprawy brzmienia, to można zrobić rekabling i mod.

Wyglądu niestety łatwo się nie poprawi ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja bym zrobił na start skarpety + dziury z tyłu przetwornika dla basu i lepszego brzmienia + lekkie wytłumienie muszli jakimś luźnym materiałem, zacząłem nieco bardziej doceniać te iskrzące słuchawki po tych zabiegach (jeszcze damper można dodatkowy zrobić, dla mnie dobra opcja bo nie lubię takich wysokich). Jeśli chciałbyś prawdziwy upgrade to Beyer DT990, ale brakuje Ci budżetu i dobrego źródła

Edytowane przez TrueFaith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Właśnie tu jest drobny problem w postaci zupełnego braku zdolności manualnych, mogę wymienić pady, ale wiele więcej nie zdziałam.

 

Tak więc zakup K550 nie ma sensu? A gdybym dorzucił do tego Audiotraka Cube lub też FIiO E10K?

 

W zasadzie wycofuję pytanie w kwestii FIiO, jako że na head-fi potwierdzili moje obawy - różnica między alc1150 w tej konfiguracji, którą oferuje MSi, jest pomijalnie znikoma. A już się martwiłem, że coś z moim słuchem nie tak.

Wciąż jednak pozostaje otwarta kwestia kupna DACa do DT990 600Ohm, jednak w takim wypadku mogę na sam dac/amp przeznaczyć maksymalnie 500zł - czy w takiej cenie da się nabyć coś, co je stosownie napędzi?

Edytowane przez maslonatoscie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dt990 faktycznie są fajnym rozwinięciem hd668b. Do nich jednak potrzebny wzmacniacz. A do 600ohm elektrownia. Dt990 pro są mniej wymagające. Do nich albo używane aune t1, albo wzmacniacz ZENek od Perula i na razie granie z integry.

Chociaż na dobrym wzmaku 668b też ładnie odpalają. U mnie z klona robią wow że cholera.

Mam też hi2050. Mniej basu niż w 668b, ale też uważam je za cholernie dobre.

K550 - to moje główne zamknięte (k551 dokładnie). Przesiadĺem się z 668b i byłem zachwycony. Nadal jestem. Ale basu wyraźnie mniej i czasem zmieniam je na 668b albo hi2050 albo ath r70x.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

K550 to nie taki tymczasowy zakup. Bo to jedne z lepszych technicznie słuchawek w cenie ok 500-600zł. Fakt kompletnie nie moje brzmienie ale doceniam je jako świetny produkt. Jakościowo to mniej więcej poziom Bayera. Do tego nie jest wymagający i nieźle się skaluje ze źródłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Totalnie źle się wyraziłem, nie "tymczasowo" a bardziej "w tym czasie", lub - na tę chwilę. Jestem pod ogromnym wrażeniem tych słuchawek (sądząc po recenzjach, szczególnie tej na Audiofanatyku) i uważam, że są piękne.

Tak w ramach sprostowania, bo nie chcę urazić godności i czci K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To już weź nową wersję K550 MK2, prawdopodobnie nie będziesz ich musiał zmieniać, bo ponoć bas poprawili :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli się podobają Bayery to raczej to sprzęt docelowy. K550 będą świetnym sprzętem uzupełniającym. Do tego z tego co słyszałem z Aune się nieźle zgrywają. Więc sprawę bym rozwiązał tak.

Na pierwszy ogień AKG. Nie wymagają dużo, a dużo dają. Do tego skalują się z źródłem.

Później Aune - zgodnie z opisami temperuje on trochę wady ( wg moich preferencji ) k550.

Na koniec jeśli dalej będzie taka potrzeba to dokupić Bayery. I kolega ma bardzo uniwersalny zestaw całkiem nieźle się uzupełniający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

To już weź nową wersję K550 MK2, prawdopodobnie nie będziesz ich musiał zmieniać, bo ponoć bas poprawili :)

Aktualnie kosztują 1000zł, nie ma co brać na chwilę obecną jak dla mnie. Już prościej zmodować K550

 

Podobno jest jakaś promocja za 750zł, z resztą za parę miesięcy to będzie normalna cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli się podobają Bayery to raczej to sprzęt docelowy. K550 będą świetnym sprzętem uzupełniającym. Do tego z tego co słyszałem z Aune się nieźle zgrywają. Więc sprawę bym rozwiązał tak.

Na pierwszy ogień AKG. Nie wymagają dużo, a dużo dają. Do tego skalują się z źródłem.

Później Aune - zgodnie z opisami temperuje on trochę wady ( wg moich preferencji ) k550.

Na koniec jeśli dalej będzie taka potrzeba to dokupić Bayery. I kolega ma bardzo uniwersalny zestaw całkiem nieźle się uzupełniający.

 

No właśnie kolega nigdzie nie pisał, że Beyery się podobają ;) Dlatego polecałbym posłuchać gdzieś jak będzie okazja bo to jednak spora V-ka i nie koniecznie muszą podejść.

Edytowane przez Herman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W takim razie K550 ida pierwsze do odsluchu, osobiscie watpie, by przeszkadzala mi mala ilosc basu wzgledem MK2 - szczegolnie, ze moj ulubiony artysta (Recondite) ma tendencje do obfitosci w tym pasmie - aczkolwiek oszalalbym chyba, gdybym sam najpierw tego nie sprawdzil przed zakupem. :)

 

Gooru, wspomniales o dobrym zgraniu Aune z nimi pod twoje gusta - moglbys doprecyzowac jakie sa twoje preferencje jesli chodzi o brzmienie? Moglbym sie wtedy mniej wiecej odniesc do tego combo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności