Skocz do zawartości

wzmacniacz stereo poszukiwany


amrowek

Rekomendowane odpowiedzi

ok Panowie

a więc w skrócie

Dual CV1250 vs Telefunken RA200

na głósńczkach phonar laser 50

przewód 2x2mm miedź beztlenowa

U2-„I Still Haven't Found What I'm Looking For”
Kenny G - „What A Wonderful World”
Dire Straits- "Money for Nothing"
Bryan Adams -You Belong to Me
INXS -Need You Tonight
INS - Mystify

troche trudno mi będze to opisać , ale jeśli chodzi o scenę iej głębie, szerokość to lepiej kreuje to dual, dynamika też dual, telefunen gra bardziej analityczne ,preferuje bardziej niskie i wysokie, w odbiorze jest chłódniejszy, jeśłi chodzi o poszczegółne pasma czyli niskie , średnie i wysokie to dual bardziej je wypełnia nie są takie chude, hm mięsiste :P , ne jest to zbyt dużą różnica jeśli chodzi o te dwa wzmaki ale jeśłi miał bym dłużej słuchać muzyki wybrał bym duala. Zestawiając cenę i możłiwości a właścicie jak to gra to też wygrywa dual.

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy do jakich kolumn potrzebuje się wzmacniacz...wiec nie badz taki pewny że dual wygrywa i już :P. Na phonarach może i tak, ale wcale się nie dziwię że tfk brzmiał źle bo wysokotonowka tonsila...powiedzmy że do najdelikatniejszych nie należy. Lepiej było spróbować z heco podłączyć. Myślę że było by lepiej. Nie skreślaj tego wzmacniacza jeszcze a może się odwdzięczyć ;).

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pewnie ze podłacze ale juz siły nie miłem przepinać przewodów, żeby mi qurier nie obił duali cl 620 to bym podpiął pod nie a tak są w naprawie.i z 3 tyg sobie poczekam

 

ps

elektronik co naprawiał duala stwierdził że mocy ci jest w nim dostatek, a wlaściwie wiecej niz jest podane w specyfikacji. ot taka ciekawostka a i stwierdził ze bardziej sponiewierana jest obudowa niż bebeszki,

a i jak zauważył to nie rozumie czym się ludzie dzisiaj zachwycają kupująć nowy sprżet porownując jakość wykonania sprżetów sprzed 30 lat a obecnie to jak porównać masową produkcje aut do ręcznej manufaktury

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Drodzy koledzy. Który wzmacniacz z tych obecnie dostępnych na allegro philipsów jest warty zainteresowania.

Chodzi mi o te na tranzystorach, które polecacie w swoich postach. Ewentualnie jeśli jakiś telefunken fajny zauważyliście to podajcie link. Sprzęty do max 300zł - 350zł

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Drodzy koledzy. Który wzmacniacz z tych obecnie dostępnych na allegro philipsów jest warty zainteresowania.

Chodzi mi o te na tranzystorach, które polecacie w swoich postach. Ewentualnie jeśli jakiś telefunken fajny zauważyliście to podajcie link. Sprzęty do max 300zł - 350zł

 

 

 

 

A czego oczekujesz od brzmienia...każdy wzmacniacz brzmi inaczej :P?

 

http://allegro.pl/mocny-wzmacniacz-stereo-philips-fa860-myslenice-i5984858281.html tak naprawdę to marantz...i to wysoki model. Nie wiem czy wiesz czy nie, ale kiedyś marantz i philips bardzo ściśle współpracowały (nie wiem jak jest teraz) i często jest tak że jakiś starszy wzmacniacz philipsa to marantz i odwrotnie. W tym wzmacniaczu nie działa podświetlenie 2 przycisków, a wymiana w tym wzmacniaczu żarówek to zajęcie dla kogoś kto ma sporo cierpliwości...więc jeśli akceptujesz te wady to ciekawa oferta, ale jeśli byś go kupił i chciał wymieniać to odradzam :P. Tak naprawdę to żeby coś doradzić to jakiego brzmienia oczekujesz od wzmacniacza...tylko nie pisz że mocnego basu bo to nam raczej nie pomoże w poradzie :P

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam

 

Drodzy koledzy. Który wzmacniacz z tych obecnie dostępnych na allegro philipsów jest warty zainteresowania.

Chodzi mi o te na tranzystorach, które polecacie w swoich postach. Ewentualnie jeśli jakiś telefunken fajny zauważyliście to podajcie link. Sprzęty do max 300zł - 350zł

 

 

 

 

A czego oczekujesz od brzmienia...każdy wzmacniacz brzmi inaczej :P?

 

 

No taki, żeby każde pasmo było słyszalne :) przeglądałem Wasze posty wcześniejsze, tylko przeważnie oferty już nie są dostępne, dlatego poprosiłem tutaj o poradę.

 

Jakbyś jakieś kolumienki w podobnej cenie zauważył przeglądając kiedyś oferty to też poprosił bym o linka do nich, z góry dzięki.

Może być amplituner jeśli coś wartego zainteresowania jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz duży pokój?

Powinno się wydać, licząc że masz budżet ok 600-700 zł. na całość, to ok.150-200zł. na wzmacniacz a reszta na kolumny.

 

Obecnie jest 15m2, ale chciał bym słuchać tego niedługo w pomieszczeniu prawie 2 razy większym. Rozumiem, że nie da sie tak raczej ? Wiec jakby co liczyć te 27-29m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu kolegę uprzedzam. Kilka uwag do tego co napisał Amrowek.

Facet o imieniu Marek, z OLX, miejscowość Łapy. Gość tak leje dupę przez telefon, że już gorzej być nie może... ale nie do końca o to chodzi.

Pan Marek współpracuje i wysyła zdjęcia środka. Ten CA-10 ma połamaną płytkę od sterowania przyciskami MONO, MONITOR, TAPE COPY. Także nie wiem gdzie i po czym latał ten wzmacniacz ale ja bym na niego nie wydał w ten sposób 200 PLN. Po prostu nie wiem przez to kto i jak w nim grzebał, czy upadł gdzieś czy cholera wie.

 

RR200 miałem brać. Pan z Kielc był chętny, miał sprawdzić jak z wysyłką, dostawą i cisza...

Pytaj, może Tobie to sprzeda i będzie chętny na sprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, zaraz zabieram się za przeglądanie


tu masz jakieś TFK RA200

http://olx.pl/oferta/telefunken-rr-200-amplitunet-wzmacniacz-CID99-IDdz6hB.html#5afd09bcb6

http://olx.pl/oferta/wzmacniacz-telefunken-ca-10-CID99-IDdbSgP.html#2bc5fa76fc

http://allegro.pl/amplituner-telefunken-4040-i5984223046.html

ale ja jednak tradycyjnie

dual

http://olx.pl/oferta/wzmacniacz-dual-cv-62-porzadny-stary-sprzecik-CID99-ID99KaD.html#3ab017b9a1

ten ma chyba cos uszkodzoną ta drewniana płyte ale jesli nie grzebany zawsze mozna dociąć inna i założyć

mozna tez w zwiażku z tym jeszcze się potargować

http://www.dualklinik.de/restaurationsbeispiele/verst%C3%A4rker/cv-62/

http://olx.pl/oferta/amplituner-stereo-dual-1760-CID99-IDdQbt7.html#d117ee27be

http://olx.pl/oferta/wzmacniacz-dual-cv-31-vintage-CID99-ID8GIPf.html#d117ee27be

http://olx.pl/oferta/wzmacniacz-dual-2x60w-i-2x40w-CID99-IDd0hyZ.html#d117ee27be

 

Nie wiem czy dobrze patrzę schemat bo elektronikiem nie jestem, ale ten tfk RR200 i ten dual z napisem Panasonic, to są wzmacniacze na układach scalonych ? Wcześniej jak czytałem Wasze posty to pisaliście , że te na tranzystorach bo na scalonych to nie bedzie możliwości naprawy - czy źle zrozumiałem i w nich układy są dziś powszechnie dostępne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tfk ra200/rr200 ma końcówkę na tranzystorach. W sekcji tunera w każdym amplitunerze (nawet w wiekszosci ampli z lat 70) znajdziesz scalaki. W dualu masz stk na końcówce czyli nienaprawialne scalaki. O ile sekcja tunera raczej się w takim amplitunerze nie zepsuje to końcówki mocy na stk się psują i to często. Ja bym polecał w tym budżecie jakiś wzmacniacz (nie amplituner) denona/yamahe/harmana kardona bo te wzmaki sa tanie a mają sporą moc potrzebną do napędu podłogówek i nagłośnienia takich 30m2. Generalnie musisz szukac wzmacniacza od 30-40wat wzwyż i jakiś podłogowych kolumn. Z denona fajną i tanią serią jest pma-7xx np. pma-757. Z yamahy to seria a lub wczesne modele z serii ax (np. ax500/ax700 wczesne modele łatwo rozpoznać po "półeczce" nad regulatorami późniejsze modele mają już "gładki" front). Z harmana to różnie wstaw na forum jak Ci coś wpadnie w oko.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego telefunkena 4040 nie polecasz Oskar nie poznaje cię :o

Do 30m2 i podłogówek? Gdyby było 15 no maks 20m2 albo autor zadeklarował by się że nie chce dużej mocy to czemu nie, ale tak to nie ma sensu. Nawet jeśli by te 22 waty z 4040 starczały to na styk raczej, a wzmacniacz nie może cały czas pracować na maksimum bo tego nie wytrzyma. Dlatego potrzebne jest coś mocniejszego. Trzeba coś dopasować do potrzeb i wymagań autora , a nie własnych ;).

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie Panowie na Denona PMA-770:

 

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5982093987&reco_id=a6d67939-d558-11e5-9d6e-027f8d968121&ars_rule_id=201

 

Od razu wyjaśniam, że ma być dla kolegi, nie dla mnie (zależy mu, żeby były dwa wejścia phono).

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to się przyjęło że im późniejszy denon to suchszy dźwięk. Seria pma-x20 grała ciepło/neutralnie, pma-x60 neutralnie/lekko chłodno, a pma-x80 to ostre/suche granie nie warte uwagi. Przykładem może być dzisiejszy pma-720ae to masakra jakaś suchość i ostrość straszna. Krew z uszu...jak technicsy na scalakach. Wyjątkiem od reguły są pma-250 i pma-260 te nie są złe, ale taki tfk zjada je na śniadanie bez popitki. W denonach zabawa zaczyna się od modeli pma-8xx. Niższe modele są przeciętne. Wyjątkiem są tylko wymienione wyżej pma-250/260 te są trochę lepsze. Fajnie grają też wzmacniacze harman/kardon, nie jest to granie nastawione na neutralność ale nie jest tak źle. Miałem okazję porównać bezpośrednio pma-720ae (czyli nowy sprzedawany teraz denon) z hk620 (chyba albo to był 610 nie pamiętam teraz dokładnie w każdym bądź razie różnica niewielka jest pomiędzy nimi) i harman był lata świetlne przed denonem. 610 i 620 to najniższe modele z tej serii harmana. Dodatkowo harmany to tanie wzmacniacze może coś wyrwiesz. Wyższe modele to będzie poziom tego tfk mniej więcej. W harmanach jet normalnie im wyżej tym lepiej.

@Bednar

mam nadzieje ze Oskar się nie obrazi

 

A MM i MC to chyba wkładki w patefonie :P i w zależności od wkładki pod takie gniazdo

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności