Skocz do zawartości

wzmacniacz stereo poszukiwany


amrowek

Rekomendowane odpowiedzi

Oskar ja to mam do ciebie takie małe pytanko w zwiażku z tym TFK RA200

czy wymiana kędziorkow odetka w nim lekko górę i zrobi trochę wiećej przestrzeni oraz głebi (chociaż akurat tegoto mozę być) jeśli tak to które i jakie na jakie kondensatory zmienić jak być mógł tak światopoglądowo na zdjeciach pokzać

 

Ot tak se znowu podłaczyłem Duale pod niego po CR 1780 i chynba tamten troche je "przedmuchał" bo jakoś tak inaczej to połaczenie zaczeło grać.

Należy wymienić c401 i analogicznie w drugim kanale na jakieś foliowe albo stare prl-owskie/ruskie olejowe (też są fajne i tanie). Nie gwarantuję że pomoże, ale powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bipolarny kondensator to nie jest przypadkiem elektrolityczny tylko że bez znaczenia gdzie się podłączy plus a gdzie minus :P ? Coś Ci się chyba Pudel pomyliło ja mu polecam foliowe albo olejowe ;) (ważne aby nie elektrolit) i tak tam gdzie się da powinno się wstawiać kondensatory foliowe.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foliowe, bipolary podobno najlepiej pasują do układów audio

 

jam Ci...

Nie można tak mówić to zbyt ogólnikowe. Są miejsca gdzie nie ma znaczenia jaki się zastosuje kondensator, a są miejsca gdzie ma to spore znaczenie (przykładowo wspomniane wcześniej wejście końcówki mocy lub wyjście jeśli wzmacniacz ma kondensatory na wyjściu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak odnośnie wieku. Aż taki stary nie jestem :D a stwierdzenie "dobrze tato" to taka mała ironia :P

Często wkrada mi się potoczność do języka. Jak masz do czynienia z ludźmi dla których głośnik do kolumna a kolumna kojarzy się z kolumną w świątyni lub samochodów to i nawet na forum zaczyna człowiek "walić" takim słownictwem.

Chyba obaj wiemy, że dla 95% ludzi wzmacniacz to niekoniecznie wzmacniacz a także wzmak+tuner czyli amplituner.

Takich przykładów jest pełno. Dla znakomitej większości społeczeństwa sprzęt ma grać a jak się nazywa i jaką pełni dokładnie funkcję to jeden pieron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze raz uderzę :) Nie macie na oku jakiegoś wzmacniacza albo ampli z pilotem? Muszę coś kupić dla teścia pod Tannoye M1.

Póki co myślę nad:

http://allegro.pl/potezny-amplituner-jvc-rx-501-pilot-gwarancja-i6027570412.html

lub

http://allegro.pl/wzmacniacz-stereo-harman-kardon-hk620-myslenice-i6030777236.html

 

Chyba, że macie inny pomysł. Mam na to jakieś 400 zeta, a jeszcze muszę jakiegoś CD w tym zmieścić :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj te tannoye i kup cały komplet (wzmacniacz+kolumny+cd), te tannoye można sprzedać jakiemuś "audiofilowi" na allegro. Za sprzedaż tannoyów+400zł. można kupić fajny komplet, Problem jest tylko z pilotem bo w tej cenie to same śmieci są z pilotem, tak naprawdę to nie ma jakiejś wielkiej różnicy co kupisz bo wszystko będzie grało na takim samym miernym poziomie. Sensownym rozwiązaniem było by kupienie jakiegoś wzmacniacza DIY i dodanie sterowania pilotem (pewnie chodzi o głośność). Tak na marginesie czy ludziom tak przeszkadza wstać do wzmacniacza i zmienić głośność :P ?

 

P.S myślę że mam rozwiązanie. Kup wzmacniacz bez pilota, a cd kup z regulacją poziomu sygnału na wyjściu i do tego jakieś kolumny zamiast szkockich pudełek po garach i masz fajny zestaw. Czemu tak nie cierpię (i raczej już nie ścierpię tannoyów, przynajmniej tych nowych bo takie to oczywiście inna historia http://www.musictech.net/wp-content/uploads/2014/06/tannoys.jpg

Odpowiedź w tym temacie

 

http://forum.mp3store.pl/topic/136946-bilet-w-przeszlosc-pt-tanie-granie-nieslychanie-do-300-zl-czyli-vintage-stereo/page-14

ten harman którego tam podał kolega to nic specjalnego, ale i tak lepszy niż rotel, a że miał okazję wymienić za darmo to nie marudziłem ;). Ale jakbyś miał kupować to nie ma kompletnie sensu czegoś takiego kupować, bo za 400zł. można wyrwać super wzmacniacz bez pilota, albo na jakieś DIY z pilotem poczekać, lub zrobić najprostsze (i moim zdaniem chyba najlepsze bo najtańsze i najlepsze jakościowo) kupić zwykły wzmacniacz a cd z regulowanym wyjściem.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie na co one są tak do niczego że cantony za 200-300zł. z alle biją je na łeb ;). Ja bym kupił jakieś cd z jakimiś pcm-ami lub tda (najlepiej po 2 na kanał, ale jak będzie jeden to też będzie grało) i laserem sanyo albo philipsa (z moich doświadczeń są najtrwalsze, jeszcze nigdy nie kupiłem cd-ka sony z allegro lub z jakiegoś innego źródła, który miał sprawny laser) tutaj masz spis dac-ów i laserów montowanych w cd

http://www.dutchaudioclassics.nl/the_complete_d_a_dac_converter_list/

wymienione w tym spisie jest większość modeli dostępnych na rynku. Oprócz tego jakiś wzmacniacz koniecznie na tranzystorach. STK sobie odpuść bo jest nienaprawialne i gra tak że krew idzie z uszu (w większości przynajmniej tak grają, co nie zmienia faktu że każdy wzmacniacz na stk który się zepsuje można albo sprzedać na części albo wyrzucić, bo stk są już nie produkowane a chińskie fajczą się po max.5 minutach pracy). Co do kolumn to warto przeznaczyć na nie większą część budżetu. Moim zdaniem to powinno być tak: 150-200zł. na wzmacniacz, 100-150zł. na cd a reszta na kolumny. Wstawiaj co się będzie podobać bo ja to bym polecił "parapety" telefunkena ale wiem że nie każdy zniesie ten wygląd i wymiary.

 

P.S odpuść cd z laserem pioneera. Koszt lasera przewyższa (czasami nawet parę razy) wartość odtwarzacza.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem prawie nic nie jest warte uwagi. Heco pcx mają cenę z księżyca, a co do phonów utrzymuję swoje zdanie że to nic specjalnego. RR200 ma wyświetlacz który się przepala (ten od wskazywania częstotliwości FM). TLX-1 to mają cenę z innej galaktyki chyba :D niezły żart gościu zrobił. Najciekawsze są z tego te whd. Wygląda że są tam w miarę fajne głośniki zastosowane, ale wiele się nie da powiedzieć bo widać tylko część głośnika. Mam kolumny panasonic sb-39 na podobnych głośnikach i jak na swoją cenę grają super (myślę że tak 150-200zł. to dobrze dobrana cena za takie kolumny jak w/w whd albo sb-39, więcej nie opłaca się dawać bo powyżej warto poszukać coś z seasami, vifami lub jakimiś innymi skandynawskimi głośnikiami lub ispohonami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukuje włacznika jak na zdjeciu do tfk RT 200

http://www.fotosik.pl/zdjecie/3cb84bab980547ab

A co się stało? Włącznik to ostatnia rzecz jaka powinna się zepsuć :P ? Wybierz sobie jakiś ;) z tego co widzę to włącznik sieci? http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=isostat&bmatch=s0-ele-1-4-0229

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włącznik nie robi takiego "klik" czyli włącz - wyłącz

tylko jak się włączy do prądu i naciśnie to komunikat wyświetla się komunikat E

, następnie po wciśnieciu przycisku FM wyszukuje się stacje i łapie coś tam( nie podłaczyłem do wzmaka bo w pracy jestem ) ale widać ze coś złapało bo stereo jest i wiecej diod się świeci.

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włącznik nie robi takiego "klik" czyli włącz - wyłącz

tylko jak się włączy do prądu i naciśnie to komunikat wyświetla się komunikat E

, następnie po wciśnieciu przycisku FM wyszukuje się stacje i łapie coś tam( nie podłaczyłem do wzmaka bo w pracy jestem ) ale widać ze coś złapało bo stereo jest i wiecej diod się świeci.

No to jaki masz problem jak jest ok? http://elektrotanya.com/files/forum/2011/10/Replacing%20the%20Broken%20Microprocessor%20in%20a%20Telefunken%20RT200,%20similar%20to%20MT1.pdf opis usterek w tym modelu. O co Ci chodzi z tym "klik" toć tam nie ma przekaźnika to co ma Ci "klikać"?

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności