Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
lukasz18dg

Bezprzewodowe słuchawki z mikrofonem - 150 zł +/-

Question

Dobry. Jak w temacie opisałem, poszukuje bezprzewodowych słuchawek do telefonu jak i komputera z mikrofonem. Dlaczego taki wybór o tym za chwilę. Zapraszam.

Przy pisaniu tego tematu oprę się o przypięty post:

-napisz ile masz do wydania (na słuchawki lub źródło do nich, bądź jedno i drugie),

Do wydania mam myślę koło 150 zł. Ale jeśli jest naprawdę warte dołożenie do puli, to zrobię to. Tylko przekonajcie mnie, że warto.

--wymagania dotyczące typu konstrukcji.

Preferowane są przeze mnie dokanałowe. Inne opcję także możliwe, tylko muszą stać za tym dodatkowe atuty. Dłuższy czas działania.

-sprzęt, którego używasz (w miarę możliwości mile widziana jest jego charakterystyka brzmienia),

Używałem dotychczas HTC RCE-190, ale niestety kabel się przełamał przy złączu : (. Grały OK. Nic nie mam do zarzucenia.

-jakiej słuchasz muzyki (gatunki, ew. zespoły, przeciętna jakość plików),

Słucham wielu rzeczy i są to przeważnie zróżnicowane rzeczy. Słucham audiobooki, muzykę klasyczną, po disco polo, rap, japońskie sountracki,gry itp.

-miejsce/a odsłuchu; istotne mogą się okazać warunki takie jak głośność otoczenia itp.

Autobus, dom, rower

-doświadczenia ze sprzętem; posiadając jakieś słuchawki dobrze jest określić stosunek do nich, napisać co dokładnie się (nie)podobało(np. barwa, charakterystyka, ilość basu/wysokich tonów); w przypadku zerowego doświadczenia także warto o tym wspomnieć.

Łamiące się kable, zepsute złącza w telefonie. Znudziło mnie okresowe kupowanie i wydawanie kasy na słuchawki, chce coś trwalszego.

Preferowana przeze mnie to technologia BT, jak widząc po temacie, szukam słuchawek do komputera, jak i telefonu. Możliwością jest także rozdzielenie moich oczekiwań na domowe i wyjściowe.

Proponujcie, piszcie, będę na bieżąco odpowiadał na pytania.

4 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Ja bym polecil air-fi rumble. Graja fajnie, sa dosc wytrzymale, bateria trzyma bardzo dobrze. Dwa dni bez ladowania spokojnie. Z zasiegiem tez nie mam problemow, przynajmniej 8m jest. Nie sa to dokanalowki, to pewnie jedyny minus.

• 0

Przepraszam, za brak odpowiedzi, sesja mnie pochłonęła

.

Na sam początek odeślę do recenzji (stosunkowo świeżej) jednego z człowieków z forum: https://muzostajnia.wordpress.com/2015/12/14/mee-m9b/

4 godziny to stanowczo zbyt mało dla mnie.

Ja bym polecil air-fi rumble. Graja fajnie, sa dosc wytrzymale, bateria trzyma bardzo dobrze. Dwa dni bez ladowania spokojnie. Z zasiegiem tez nie mam problemow, przynajmniej 8m jest. Nie sa to dokanalowki, to pewnie jedyny minus.

Są dosyć ciekawym rozwiązaniem, ale niestety nie są dostępne na naszym rynku. Nie mam zaufania do krajowego rynku, a tym bardziej do zagranicznego. :)

Samsung Level U. Grają przyzwoicie i bateria daje radę. Polecam się zainteresować.

Wymienione słuchawki, zainteresowały. Ciekawie wyglądają.
Niestety trochę kosztują.
Obecnie zastawiam się nad Bluedio Hurrican Turbine T2 i Samsung Level U czy coś innego Co wg was jest lepsze?
Zapomniałem dodać w głównym temacie, miałem przez chwilę Mantę
HDP701, ale niestety zastosowany BT, był tak słabej jakość, że poruszanie się z nim na dworze skutkowało częstym zrywaniem/szumy w utworze. Jak nie szumiały, to grały OK.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Similar Content

• By Gramz
      Cześć,
      Mam do Was prośbę o poradę w temacie zakupu słuchawek wokółusznych, bezprzewodowych.
      1. Mój budżet to max 650-700zł. 
      2. Nie jestem audiofilem, ale cenię sobie bardzo dobrą jakość dźwięku. Zależy mi na bardzo szerokiej scenie, dużej analityczności i neutralnym brzmieniu. Mocny bas nie jest dla mnie priorytetem.
      3. Słucham 90% czasu rocka i bluesa. Czasem muzyki klasycznej z tendencją, że będę jej słuchał coraz więcej.
      4. Zastosowanie: 90% czasu w domu
      5. Nie potrzebuję ANC
      6. Po przeczytaniu wielu recenzji i wpisów na forum zdecydowałem się na Audio-Technica SR50BT jako słuchawki najbardziej pasujące do moich wymagań.
      7. No, ale niezawodni forumowicze zamęcili mi w głowie twierdząc, że 100 razy lepszym rozwiązaniem będzie zakup DAC na Bluetooth np Fiio BTR5 razem z słuchawkami na kabel.
      8. Żeby zmieścić się w budżecie rozważam ISK HD9999 jako kultowe, najlepsze w budżecie do 300 zł spełniające moje wymagania.
      9. Obecnie posiadam Edifier W860BT, Hifiman TWS600 oraz Ostry KC06A chciałbym więc słuchawki które zaskoczą mnie dużo, dużo lepsza jakością dźwięku niż wszystkie moje obecne zwłaszcza oczywiście porównując do Edifier.
      10. Zależy mi na mobilności słuchawek, co prawda słucham w domu, ale głównie chodząc po domu i coś robiąc, a nie siedząc przy kompie. Więc jeśli miałbym brać pod uwagę słuchawki na kabel z Fiio to oczekuje naprawdę, że będzie to różnica warta poświęcenia wygody jaką dają słuchawki całkowicie bezprzewodowe.
      11. Obecnie słucham muzyki z smartphone'a OnePlus 6, głównie Tidal. Czasem FLAC i Poweramp.

No i teraz mam ogromną prośbę do Was o pomoc w wyborze. Czy naprawdę ISK za 220 zł, ale z Fiio BTR5 będą dla mnie dużo lepszym wyborem niż SR50BT za 650zl? Czy odczuje tak ogromną różnicę, że warto się poświęcić i chodzić z tym kablem uwieszonym?;)
      Przyzwyczaiłem się do wygody jaką dają słuchawki bezprzewodowe mając Edifier. Ale z drugiej strony chciałbym mieć w końcu słuchawki, które naprawdę dostarcza mi ogromnej frajdy z słuchania muzyki dlatego jestem gotowy rozważyć kabel i FiiO;)
      Z góry bardzo dziękuję za wszelkie Wasze uwagi i wskazówki. Będą dla mnie bardzo cenne
    • By majkel
      Nareszcie jest! Wątek, na który czekaliście, tylko nie wiedzieliście o tym. Autorstwa ortodoksyjnego fana płyt CD, który wypowiedział otwartą wojnę plikom (a w przyszłości pewnie też streamingowi), aby ostatecznie skapitulowały i przestały męczyć moje uszy stacjonarnie, bo mobilnie czy w samochodzie to ja im wielkich wymagań nie stawiam. Najpierw oczywistości, co jest potrzebne:
      - laptop z Windows 10, wyjściem USB najlepiej 3.x, dobrze odfiltrowanym zasilaniem i plikami najlepiej w formacie wave lub innym nieskompresowanym
      - porządny kabel USB, ekranowany z MM to jeszcze nie sufit tutaj
      - foobar2000 1.5.1 zainstalowany na wspomnianym laptopie, czy tam desktopie (nie sprawdzałem tego ostatniego)
      - porządny DAC z porządnym konwerterem USB/I2S wewnątrz lub USB/S-PDIF na zewnątrz (u mnie ten pierwszy przypadek)
      - najnowsze sterowniki XMOS USB Audio Class 2 v.3.34.0 do jedynie słusznego według majkela konwertera sprzętowego XMOS U208
      Walka trwała tygodniami, a może już miesiącami, ale też cel był taki, żeby nie mnożyć bytów i nie trwonić pieniędzy tam, gdzie nie potrzeba. Chcę się więc podzielić wiedzą o tym, jak poprawić to, co się już ma w domu, bo kompa z windą pewnie każdy ma, a zawsze przecież może takiego mieć w cenie do 2kzł, czyli jak za podłe słuchawki.
      Na początek laptop - krótko. Na końcu kabla DC jest taka puszka. Trzeba to rozciąć wzdłuż, potem tak ponacinać, żeby został sam walec ferrytowy na kablu, następnie walnąć go młotkiem leżącego na odpowiednim podłożu, a okruchy wyrzucić. Następnie warto zapewnić warunki pracy zasilacza, czy to laptopa, czy desktopa (jak ma impulsowe, to mu to samo pomoże), i gdzieś już tam wrzucałem informacje o filtrze, jaki mam u siebie. Taki tam kolejny przyczynek do poprawy dźwięku oraz, żeby komputer nie karmił współbieżnie zasilanych urządzeń swoimi zakłóceniami. U mnie DAC leci z tej samej listwy, nota bene.
      I teraz clou - czyli jak z foobara2000 zrobić zupełnie inaczej grający odtwarzacz. foobar2000 jest darmowy - zaleta pierwsza, oraz bardzo modyfikowalny - zaleta druga i zasadnicza. Na załącznikach jest wszystko pokazane, trzeba się przyjrzeć i skopiować, ale omówię pokrótce:
      1. W sekcji Playback\Output ściągamy i instalujemy najnowszy (z 2012) plug-in WASAPI, wybieramy tryb event, rozdzielczość jak plik źródłowe, czyli u mnie Red Book, i bez ditheringu.
      2. Buffer length dajemy na 510ms.
      3. Idziemy do zakładki Shell Integration i wyłączamy "bring to front...". Chodzi o to, żeby foobar2000 nie uruchamiał sobie kolejnych procesów poza tymi potrzebnymi do odtwarzania muzyki. Takich operacji będzie jeszcze kilka.
      4. Z powodu jak wyżej wyłączamy śledzenie wskaźnika myszy w Advanced\Display, bo i tak każdy współczesny sterownik myszy lub touch pada robi to śledzenie, i foobar już nie musi. Sami zobaczycie, że dźwięk się poprawi, a mysz nadal jest śledzona.
      5. Wyłączamy Universal Volume Control.
      6. w Advanced\Playback WASAPI - bufory dla Push i Event dajemy na 34ms.
      7. Włączamy w WASAPI Hard worker priority. Ach, ta poprawiona głębia... Reszta checkboxów w zakładce Playback ma być odznaczona.
      8. Wyłączamy MMCSS przez odkliknięcie checkboksa.
      9. Wyłączamy w Advanced\Tools "Process system media key events", bo foobar2000 gra gorzej, gdy się rozprasza i zajmuje problemami Windowsa.
      10. Z powodu jak wyżej wyłączamy "Prevent machine standby...", bo to w ogóle można zmienić w schemacie zasilania Windows, więc niech sobie foobar głowy nie zaprząta.
      11. Z powodu jak wyżej wyłączamy "Suppress...", co by foobar2000 nie myślał ciągle o tym, że ma zrzucić sobie loga, zanim się całkiem wykopyrtnie, a że nie wiadomo, kiedy to nastąpi, to trzeba myśleć o tym cały czas.

Powyżej to był soft core, takie tam zmiany "przeźroczyste" dla użytkownika, a teraz będzie hardcore.
      12. Ustawiamy głośność na 0.00dB i wyłączamy pasek regulacji głośności. foobar ma odtwarzać, a nie przetwarzać.
      Z powodów jak wyżej przekonwertowałem wszystkie APE, FLAC, itp, na wave. dBPowerAmp zachowuje tagi i wszystko gra.
      13. Wywalamy Seekbar, bo foobar2000 ciągle musi updatować jego położenie i go to męczy, co słychać. Zawsze go można włączyć na chwilę, użyć i wyłączyć. Robi się to (i poprzednie) prawym kliknięciem w obszarze paska narzędzi.
      14. Z powodów jak wyżej wyłączamy Spectrum. Tam mają być tylko przyciski i menu.
      15. Wyłączamy kartę Wi-Fi.
      16. Wyłączamy moduł Bluetooth.
      17. Wyłączamy kartę Ethernet, jeśli nie jest używana.
      18. Laptop lepiej, jak stoi na stabilnym podłożu.

• By jpawlowski412
      Witajcie,
      Szukam nowych słuchawek nausznych/wokółusznych zamkniętych, głównie do słuchania wymienionych wyżej gatunków. Zależy mi na dźwięku, wygodzie i jakości wykonania, nie przejmuję się izolacją. Miłym dodatkiem byłby Bluetooth 5.0 i obsługa najnowszych kodeków, natomiast rozważę też coś starszego, jeżeli jakość dźwięku jest tego warta. Obecnie posiadam bezprzewodowe House of Marley Positive Vibration 2 na zewnątrz i Audio Technica M50X do odsłuchu w domu. Te pierwsze są już niestety dość zużyte i ich wygoda pozostawia wiele do życzenia i to właśnie je chciałbym wymienić.
      Z powodu, że dość odpowiada mi ich sygnatura dźwiękowa (w Audio Technice trochę zbyt analityczne brzmienie) głównie rozważam nowy model od Marleya, Positive Vibration XL, wydaje się spełniać wszystkie moje wymagania, chciałbym jednak to jeszcze potwierdzić. Oprócz tego myślałem o Marshall Major III lub Mid ANC (w recenzjach martwią mnie wyeksponowane wysokie dźwięki) oraz Sennheiser HD 4.50 BTNC (troszkę już leciwe).
      Co moglibyście mi w tej sprawie doradzić? :)
    • By CrazyMug
      Witam,
      poszukuje mikrofonu studyjnego którego głównym użytkiem będzie rozmowa oraz chciałbym wydobywać z niego głębokie dźwięki ponieważ chciał bym się nauczyć beatbox, nie mam zielonego pojęcia na co zwrócić szczególną uwage i jaki rodzaj mikrofonu użyć, czy powinien być dynamiczny czy raczej pojemnościowy. Za wszystkie odpowiedzi dziękuje, jestem lilakiem wiec tez bym prosił o jakieś mniej więcej przedstawienie dlaczego ten model a nie inny :D 
      Pozdrawiam
    • By Szelbi
      Witam,
      Przymierzam się do zakupu jakichś nausznych słuchawek bezprzewodowych, budżet około 400zł. Będę ich tylko poza domem, używał głównie w pociągu w drodze do pracy, ale w tej cenie oczywiście nie wymagam żadnego ANC. Charakterystykę dźwięku preferuję raczej V. Bardzo dobrze gdyby w zestawie było jakieś etui do wrzucenia ich do plecaka. Najlepiej gdyby wymiarowo było to coś podobnego jak SONY WH1000XM3 - mierzyłem je w sklepie i są idealne.. ale ponad dwukrotnie za drogie 😕 Pomożecie?
  • Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy