Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz i dodatkowe dwie kolumny?


marput

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dziś popsuł się mój wzmacniacz Pionner sx-702rds już drugi wzmacniacz pioniera w ciągu dwóch lat ale do rzeczy w związku z tym że się popsuł planuję dokupienie do moich pełnoletnich już voyagerów 200

 

jakiś dwóch głośników które rozstawie w każdym kącie pokoju + wzmacniacza który to wszystko uciągnie i da mi dobry bass i zadowalająca resztę co radzicie? czy jest sens 4 głośników w pokoju 20m2?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój z czterema głośnikami, kup takiego Rotela, jak ja mam (RA-840BX2) - z dwoma transformatorami (ma prawie 30 lat i się nie psuje) - i jazda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oskar2905 - obawiam się, że próżne Twoje porady. :)

Mieliśmy tu kiedyś kolegę, który chciał dobrej jakości dźwięk. Zdobywał nawet nagrody w car-audio za bardzo dobrze nagłośnione auto. Wlepiliśmy mu monitory. Kupił i oddał. Skończył chyba z aktywnymi estradówkami jbl do salonu ~50m.

Pokazał w końcu zdjęcie samochodu: cztery 30cm woofery w customowej zabudowie z włokien szklanych w bagażniku :D

Także nie zdziwi mnie jeśli i tutaj Koledze brakuje basu - sub może pomóc. Ale to nie jest lepszy/gorszy bas - tu lepszość=większa ilość.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz grał cały czas na "full" to każdy wzmacniacz się popsuje do takiego grania tylko estradówka. Poza tym jeśli chcesz tak usilnie tego suba to podaj budżet chociaż. Pozatym miałeś jakiś ****iany amplituner...kup jakiś normalny wzmacniacz a potem jak Ci będzie mało (szczególny przypadek z ciebie by był :blink: ) to dokupisz sobie suba.


Oskar2905 - obawiam się, że próżne Twoje porady. :)
Mieliśmy tu kiedyś kolegę, który chciał dobrej jakości dźwięk. Zdobywał nawet nagrody w car-audio za bardzo dobrze nagłośnione auto. Wlepiliśmy mu monitory. Kupił i oddał. Skończył chyba z aktywnymi estradówkami jbl do salonu ~50m.
Pokazał w końcu zdjęcie samochodu: cztery 30cm woofery w customowej zabudowie z włokien szklanych w bagażniku :D
Także nie zdziwi mnie jeśli i tutaj Koledze brakuje basu - sub może pomóc. Ale to nie jest lepszy/gorszy bas - tu lepszość=większa ilość.

To ma być dobrze nagłośnione auto? Ci którzy decydowali o tej jego nagrodzie to...chyba że nie ma być dobrze a dużo...powinien zdobyć nagrodę za "najgłośniejszy samochód" co najwyżej, z tym się zgadzam.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rotele grają jaśniej z tego co wiem

 

najlepszy bedzie starsza yamaha bo ma dobry kickbas

Nowsze - i owszem, ale RA-840BX2 to jest model z końca lat 80-tych ubiegłego wieku i jest raczej po ciemnej stronie ;)

Miałem m.in Onkyo Integra A8760 i grał jaśniej od tego Rotela.

Poza tym to wulkan energii i bardzo mocny, sprężysty bas (chyba pasuje do pojęcia "kickbass") - choc główną zaletą jest niezwykle dynamiczny i czytelny środek pasma.

Ale faktycznie - do dyskoteki szkoda takiego wzmaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tu ktoś kto jednoznacznie mi doradzi ? :) chodzi mi konkretnie o nazwę wzmacniacza którym nagłośnie porządnie pokój i nie jest awaryjny jak te śmieszne wyroby pioneera ? ma mieć na kanał przynajmniej te 110w i mieć wejście na suba

 

który porządnie kopnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie...zrobiłbyś sobie skrzynkę i polutował parę kabelków jeśli tak to jakiś głośnik do suba za ok.300-400zł. i masz suba w miarę ok. Wzmacniacz to ja polecam stare yamahy mają ogólnie dobry kickbass i ogólnie dużo tonsilo-maniaków je wybiera bo w miarę pasują do kolumn tonsila. Jako wzmacniacz może być np.yamaha a-720, a-1020, ax-700,ax-900. Wzmacniacze z serii a-xxx II odpadaja przez palący się zasilacz (to takie z pionowymi i poziomymi potencjometrami suwakowymi, trudne do pomylenia). To przykład uszkodzonego wzmacniacza z serii w/w innenraum-yamaha-a-760-ii_155166.jpg

 

Spójrz się na blok z lewej strony cały popalony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności