Skocz do zawartości

Audeze Sine


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki futerał polecacie do Sine?

Słyszałem że ten z EL-8 jest niezły, ale podobno i tak muszle potrafią stukać o siebie bokiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sine z "Białoruskimi" padami dostały szerszej sceny i napowietrzenia, minimalnie ubyło dociążenia. Zmiany po miesiącu raczej na plus, ze słuchawek nausznych portable zrobiły się wokółuszne słuchawki również do domowego użytku. Zmiany na korzyść. W zakresie komfortu to radykalna poprawa, wszyscy okularnicy z delikatnym baniakiem będą zadowoleni. ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam w całej rozciągłości pady z "CCCP" są niezbędne do Sine, zmiany w brzmieniu wobec poprawy komfortu są pomijalne.

Ponadto chociaż nie od razu to wyłapałem one chyba są skórzane .

"Cлава Беларусь"

Ps.:Pozdrawiam zbanowanych i prześladowanych i .............................................................................. oraz. represjonowanych

Edytowane przez jamwodzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę Sine od PM3, szczególnie za sposób prezentacji. W Sine podoba mi się szybkość, faktura basu i czystość całości.

Polecicie jakieś pełnowymiarówki zamknięte (z większą sceną) o stylu grania podobnym do Sine?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sony ZX2 z Sine bez ampa? To takie połączenie nie zagra, bez względu jaki kabel.

 

@misiekbb - bardzo Cię szanuję, ale niestety tym razem nie masz racji. Mówię tu o ZX2 w wersji amerykańskiej, bez "volume lock-a". Nie wiem czy miałeś okazję takiego słuchać.

 

IMO ZX2 i Sine to świetne zestawienie - w zamkniętym otoczeniu (dom, biuro) sprawdza się idealnie. Na zewnątrz czasami ciut brakuje mocy żeby zagłuszyć hałasy miasta, ale nie przeszkadza mi to za bardzo.

DP-X1 byłby pewnie lepszy na zewnątrz jeśli chodzi o moc, ale wolę dociążony dół w ZX2.

preferuję miedź lub srebro od JD

 

do sine używam jego kabla z miedzi

 

A słuchałeś Sine na hybrydzie JD? Jeśli tak to mógłbyś opisać różnicę?

Ja słuchałem u Dawindyka i było trochę lepiej niż na kablu stock-owym. Ale porównania z miedzią nie mam.

Jeśli nie słyszałeś Sine na hybrydzie to może byś opisał co miedź zmieniła w stosunku do kabla stock-owego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@konrad

dlatego każdy lubi takie zestawienia jakie lubi. Dla mnie akurat Sine bez wzmacniacza z Sony ZX2 nie zostaną poprawnie wysterowane, nie ważne czy ma ograniczenie czy nie, gdyż słuchałem obu wersji.
Jeśli chodzi natomiast o dociążenie na basie na mieście to akurat tutaj wystarczy zmienić pady na głębsze, dostajemy lepszą izolację no o dociążenie na basie, które akurat mi się bardzo nie podoba, wolę brzmienie Sine'ów na stockowych padach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@konrad

dlatego każdy lubi takie zestawienia jakie lubi. Dla mnie akurat Sine bez wzmacniacza z Sony ZX2 nie zostaną poprawnie wysterowane, nie ważne czy ma ograniczenie czy nie, gdyż słuchałem obu wersji.

Jeśli chodzi natomiast o dociążenie na basie na mieście to akurat tutaj wystarczy zmienić pady na głębsze, dostajemy lepszą izolację no o dociążenie na basie, które akurat mi się bardzo nie podoba, wolę brzmienie Sine'ów na stockowych padach.

Sine są super - pady do nich też planuję niedługo kupić.

Tak, każdy lubi to co lubi (chociaż do tej pory wszystkie Twoje opinie mi się zgadzały z moim gustem).

Z którym DAPem Sine najbardziej Ci się podobają?

Masz jakąś opinie o Sine + DP-X1 albo Sine + Fiio X7 ?

 

No i nie wiem czy brać do nich kabel hybrydowy czy na miedzi od Jimmiego...

preferuję miedź lub srebro od JD

 

do sine używam jego kabla z miedzi

 

Mógłbyś napisać co miedź w Sine zmienia w dźwięku w porównaniu do stock-a ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DP-X1 słuchałem tylko przez chwilę i to z Etami ER4s, więć nić nie mogę o tym DAPie powidzieć. X7 z AM5 nie bardzo mi się to podobało (ja nie lubię sygnatury brzmienia Fiio), wolę z Cayin N5 czy i5 i tutaj jestem ciekawy jakby zagrały Sine z N5 po balansie. Zresztą mi się Sine podobają najbardziej ze wzmacniaczami stacjonarnymi.
O kabelki to niech lepiej napisze mykupyku bo ja je tylko sprawdzam na kablu stockowm. Jedynie co była zmiana padów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DP-X1 słuchałem tylko przez chwilę i to z Etami ER4s, więć nić nie mogę o tym DAPie powidzieć. X7 z AM5 nie bardzo mi się to podobało (ja nie lubię sygnatury brzmienia Fiio), wolę z Cayin N5 czy i5 i tutaj jestem ciekawy jakby zagrały Sine z N5 po balansie. Zresztą mi się Sine podobają najbardziej ze wzmacniaczami stacjonarnymi.

O kabelki to niech lepiej napisze mykupyku bo ja je tylko sprawdzam na kablu stockowm. Jedynie co była zmiana padów.

 

Mam właśnie Cayina i5 na testach. Chwilami gra z lepszym brzmieniem niż ZX2 (natualne instrumenty) ale jest trochę przymulony (brak czystości i rozdzielczości - szczególnie na średnicy).

Software w i5 też nie jest super dopracowany i czasami lubi się zwiesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób prezentacji średnicy przez Sony już fenomenalny, poczynająć od A35. Tylko że ja bym nie nazwał że Cayin i5 jest przymulony, gdyż dla mnie przymulony jest bardziej ZX2 niż i5, dla mnie przymulenie to wolny attack i decay, duża ilość basu, mało góry, wolna odpowiedź respnsywana, czyli to są cechy ZX2.
Dlatego lepszy jest N5 od i5, ma wyjście zbalansowane, gdzie dostajesz więcej mocy, a Siny lubią watty, do tego nie ma androida, ale tutaj znowu wychodzi to co lubi i kto czego potrzebujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez przymulenie i5 rozumiem warstwę mgły / kotarkę gdzieś na dole średnicy, a nie dynamikę.

Brak Androida na N5 to dla mnie akurat minus. No i pamiętam że N5 miał trochę małą scenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonorous II a Sine to zupełnie różne granie że względu na przetwornik. Sine są bardziej szczegółowe, rozdzielcze i grają równiej ale potrzebują prądu. Natomiast Sonorous II to granie bardziej relaksacyjnie, jest więcej basu, jest on miększy, ale nie potrzeba wzmacniacza żeby je wysterować, wystarczy telefon do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonorous II a Sine to zupełnie różne granie że względu na przetwornik. Sine są bardziej szczegółowe, rozdzielcze i grają równiej ale potrzebują prądu. Natomiast Sonorous II to granie bardziej relaksacyjnie, jest więcej basu, jest on miększy, ale nie potrzeba wzmacniacza żeby je wysterować, wystarczy telefon do nich.

 

A scena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sine mają dużo mniejszą , granie bardziej pośrednie i małe. Sonorusy szerzej i głębiej.

A Sonorusy II zestawiając z Focal Listen jak wypadną?

 

Sine mają dużo mniejszą , granie bardziej pośrednie i małe. Sonorusy szerzej i głębiej.

A Sonorusy II zestawiając z Focal Listen jak wypadną?

 

Jeszcze to znalazłem na zakupku.

Audeze Sine to bardziej neutralne brzmienie, mniej zarysowane w średnicy czy basie, mocniejsze i jaśniejsze w sopranie, całościowo chłodniejsze od obu modeli Sonorus oraz bardziej rozdzielcze. Beyerdynamic DT1770 Pro to już dużo mocniejszy bas, bardziej dynamiczna, ciężka i efektowna sygnatura. Sonorusy są z pewnością wierniejsze, spokojniejsze.

Edytowane przez Jaworrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności