Skocz do zawartości
  • 0

doki do 500zł


delfin150

Pytanie

Cześć,napiszę krótko i na temat.

Szukam doków grających raczej funowo,lekką V-ką,z odpowiednią ilością basu i średnicą na w miarę dobrym poziomie.Moje poprzednie słuchawki to Westone adventure,czy jest szansa żeby iem-y do 500zł je przebiły?

Budżet do 500zł,docelowo będą grać z sgs6.

Z tego co widzę to w tej cenie wszyscy chwalą rha ma750,ale to chyba nie ta charakterystyka grania.

 

Liczę na odpowiedzi,pozdrawiam i życzę wszystkiego co najlepsze w 2016 roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Poczytaj na następnych stronach zamiast zakładać kolejny temat. Ludzie to leniwi są.

Czytałem i oto jakie wnioski mi się po tym czytaniu nasunęły

 

Z tego co widzę to w tej cenie wszyscy chwalą rha ma750,ale to chyba nie ta charakterystyka grania.

Natomiast,żeby nie było,poszukałem jeszcze raz i niektórzy piszą o shure se215 i hifimanach re-400.Shure są chyba najciemniejsze z całej trójki,ale najbardziej chwalone są ma750.Ma ktoś może porównanie z w/w westonami?Bo tego już nie znalazłem.

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

MA750 to dźwięk zbudowany na podstawie z sub-basu, który solidnie tłucze, z dosyć fajnie rozciągniętą górą i równą średnicą. A przynajmniej jakoś tak je pamiętam.

Se215, to podbity mid-bass podbarwiający średnicę i obcięte w najwyższych rejestrach tony wysokie

RE-400 lubią prąd, więc bez wzmacniacza albo naprawdę mocnego źródła będzie chudo w bazie z wypchniętą średnicą. Ze wzmakiem średnica nadal raczej na pierwszym planie, uber barwna i fajowa, z super rozciągniętą górą i wyraźnym, ale nie przesadzonym basem, który stawia raczej na zejście i szybkość, niż masę i rozlazłość jakw SE215.

 

A te Westony zbyt popularne nie są ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tych, o których wspomniałeś, odstawiłbym se215. Wczoraj akurat ich słuchałem. Ich bas jest stanowczo syty, ale nie jest to coś, co przytłacza słuchacza. Natomiast cierpią w nich detale u góry pasma - niektóre utwory, w których spodziewałem się bardzo wyraźnych highów brzmiały w tych rejestrach bardzo mulasto i za spokojnie (Kenji Kawai "The Making of a Cyborg" - dzwonki/tamburyn/cokolwiek na początku). Także nie są dla ciebie.

Za to ja podbijam RHA MA750. Szklista góra i uwydatniony bas - tak, jak chcesz. Jak nie lubię Vek, to te wydały mi się bardzo przystępne. Sam z nich zrezygnowałem, bo były dla mnie zbyt ostre u góry (mówi gość wrażliwy na wysokie dźwięki). Gdyby nie to, to od kilku miesięcy już bym z nich korzystał.


BTW, zajrzyj na wczorajszą zbiorówkę na MA750(i). Co prawda, jest wycofana, jednakże @MP3Store napisał tam, że może sprzedać kilka sztuk po niższej cenie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Coraz bardziej zaczynam się skłaniać ku ma750 :).

Jeszcze takie pytanie,czy pilot w wersji (i) po podłączeniu go do sgs6 będzie miał ograniczoną funkcjonalność do środkowego przycisku?Czy to jeszcze jakoś inaczej wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co do pilota w MA750i, to jest on robiony pod iDevices, a nie Androida, także nie ma opcji na działanie vol+/-. Jak zawsze, zresztą.


EDIT: nie wiem, czy tylko ja mam takie odczucie, ale ten pilot jest umiejscowiony w kompletnie złym miejscu. Jestem średniego wzrostu, a przy rozprostowanym kablu, miałem go pod połową torsu. Także, jeśli nie jesteś gigantem, to odradzałbym kupno jabłkowej wersji.

Edytowane przez SpriteYagami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co do pilota w MA750i, to jest on robiony pod iDevices, a nie Androida, także nie ma opcji na działanie vol+/-. Jak zawsze, zresztą.

 

EDIT: nie wiem, czy tylko ja mam takie odczucie, ale ten pilot jest umiejscowiony w kompletnie złym miejscu. Jestem średniego wzrostu, a przy rozprostowanym kablu, miałem go pod połową torsu. Także, jeśli nie jesteś gigantem, to odradzałbym kupno jabłkowej wersji.

Jest opcja by działało vol+/-.

Wystarczy root w smartfonie, do tego zainstalowane Xposed i moduł Physical Button Music Control. :)

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tym, że root == koniec gwarancji.

Nie zgadzam się. Jako użytkownik dosyć zaawansowany w tych sprawach nie wiem z jakiej podstawy wychodzi to zdanie :)

Root jest tylko programowy i wielu wypadkach nie wymaga grzebania w newralgicznych miejscach samego telefonu.

W Samsungach, w Sony da się zrobić Root bez nabijania flagi lub niszczenia oryginalności softu.

Jedynie wgrywanie kernela robi zamieszanie i powoduje, że musimy domniemywać utratę gwarancji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności