Skocz do zawartości

Wybór słuchawek


sz353

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w dzisiejszej wypowiedzi chciałbym poruszyć temat słuchawek.Ja sam szukałem słuchawek i polecono mi ath m50x.Ale to sprawa na inny wątek.Chociaż może mi ona trochę pomóc w tej sprawie. A więc do rzeczy generalnie nie chodzi mi o styl grania,bo wiem ,że to indywidualna sprawa. Bardziej chcałem się zająć parametrami.Na przykład w beatsach nie ma danych o paśmie przenoszenia.Sam nie wiem co charakteryzuje pasmo przenoszenia, więc byćmoże to o czym zaraz chcę powiedzieć uzasadnicie jednym argumentem(Nie wiem za dużo w sprawach audio).Zatem polecono mi właśnie te ath m50x a soniacze mdr100aapl.ce7 MDR100AApl.ce7 mają wyższe pasmo przenoszenia.Jeszcze skullcandy mix master 2.0 w stosunku do soniaczy mają niższe pasmo przenoszenia a kosztują tyle samo lub więcej.I pamiętajcie nie chodzi mi o ciepło itp.Lecz o aspekty czysto techniczne.Dziekuję za wasze odezwy i proszę o wyrozumiałość (jak już mówiłem nie wiem za dużo).

 

 

 

Wysłane z mojego W6500 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasmo przenoszenia, to częstotliwości jakie zmierzono słuchawkom, że potrafią je zagrać. Ludzkie ucho odbiera dźwięki pomiędzy mniej więcej 20Hz a 20000Hz. Wszystko powyżej i poniżej to bajer. Z reguły słuchawki z jednego i drugiego końca częstotliwości oddają głośność trochę ciszej niż została nagrana - to są spadki o których mówił FeX. Tak więc jak jest trochę szerzej, to znaczy że słuchawki mniej się "sciszają" w zakresie odbieranym przez ucho. Ale 40kHz to bajer. Zresztą dużo słuchawek o niebo lepszych od tych soniaczy chwali się pasmem do 20kHz, bo potem to i tak nie ma sensu. Oceniasz uchem, nie wykresami.

Impedancja -to dosyć złożone zjawisko. Generalnie im wyższa, tym lepiej podłączać słuchawki pod wydajniejszy wzmacniacz - to wiedza wystarczająca dla melomana :) - dalej już wybieramy uchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od sklepu. Da się. Są też sklepy gdzie Ci podłączą słuchawki do wszystkiego co aktualnie mają na stanie. Tak abyś wyrobił sobie pogląd na temat preferowanego brzmienia.

Nie ma reguły. Ja nawet w saturnie słucham ze swojego playera - trzeba tylko zgłosić ochronie, że go wnosisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie miałbyś podłączyć swojego?


Zależy od sklepu. Da się. Są też sklepy gdzie Ci podłączą słuchawki do wszystkiego co aktualnie mają na stanie. Tak abyś wyrobił sobie pogląd na temat preferowanego brzmienia.
Nie ma reguły. Ja nawet w saturnie słucham ze swojego playera - trzeba tylko zgłosić ochronie, że go wnosisz.

Bez przesady, komórę tez pokazujesz ochronie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tłumaczyłeś się kiedyś ochronie, że to nie jest ich sprzęt wystawowy z Twoją kartą? :) - mniej nieprzyjemne jest podejście d0 gościa i powiedzenie jednego zdania : "wnoszę to ze sobą". Komórę widać od razu czy masz swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe podejście... Kiedyś dostałem pisemne przeprosiny z centrali pewnego sklepu, po tym jak ochrona koniecznie chciała oglądać zawartość plecaka... zanim przyjechała wezwana przeze mnie policja, chyba sprawdzili na monitoringu, że plecak był na plecach i chcieli się wycofać z pomysłu. Niestety łatwo pomówień nie odpuszczam...

 

Wysłane z G2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co?

Tak jak mówię: wchodzisz, pokazujesz zabawkę cieciowi przy wejściu, więc nawet nie trzeba nigdzie specjalnie iść i mówisz: "ten sprzęt jest mój, będę na nim porównywał słuchawki". Po co mi się bawić z policją/tłumaczyć/czekać na przeprosiny, skoro sprawy unikam poświęcając 3 sekundy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram, alchemika, niektórzy po prostu lubią komuś sprawiać problemy.

 

Ja raz miałem sytuację, gdy wychodziłem z MM obok ochroniarzy z telefonem przy uszach, bo dzwoniłem do zony. Pan mi stanął na drodze, pokazałem mu ekran, ochroniarz po prostu przeprosił, a ja wyszedłem :)

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze Skullcandy ponoć tylko Aviator grają przyzwoicie, co z resztą mogę potwierdzić, bo słuchałem, więc jeśli miałeś na myśli inny model, to możesz odpuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten nowy co wyszedł mix master 2.0 . Bo ja wogóle bardzo lubię słuchawki tej firmy i wszystkie złe opinie o nich jak dla mnie nie są do końca trafne.Chociaż nie wiem może ja mam jakiś lepszy egzemplasz.Nie ważne te mix mastery zapowiadały się fajnie.

 

Wysłane z mojego W6500 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności