Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki do X1S, ok 1000zł


Smutny Joe

Pytanie

Ustatkowuję się, po zmianie fiio X3 na X1S czas zmienić Fidelio L2 na coś stacjonarnego.

Słuchawki lubię (albo się przyzwyczaiłem i polubiłem), ale uznałem, że czas na coś nowego, więc wylądują niebawem w komisie/allegro (no chyba, że będzie mnie stać na nowe bez sprzedawania L2, to chętnie zostawię :P ), a ja was proszę o poradę.

 

Co do X1S?

Ma być:

- w miarę dokładnie

- i jednocześnie w miarę przyjemnie i relaksacyjnie,

 

Lubię się zrelaksować przy muzyce na wieczór, lecz chcę słyszeć mniej więcej to, co jest nagrane :)

Nie będę podawał więcej szczegółów, gdyż ich nie ma. Chcę po prostu czegoś nowego.

 

Budżet to do 1000 PLN. (jeśli dobrze strzelam, że fidelio L2 chodzą za ok. 500). Oczywiście trochę więcej lub mniej nie gra dużej roli. Jeśli da się coś złapać w komisie/ na allegro używanego, dzięki czemu kupię w moim pułapie coś lepszego lub to samo taniej, to jak najbardziej; nawet preferuję, nie mam parcia na nówki w ogóle. Tak samo nie ma pośpiechu, operacja zaplanowana mniej więcej na grudzień ;)

 

Oczywiście domowe, nie jakieś malutkie przenośne. Obojętne, czy otwarte czy zamknięte, choć w domu zamknięcie nie jest mi potrzebne jeśli chodzi o izolację.

 

W przyszłości, w miarę potrzeb, mogę chcieć zainwestować w jakiś porządniejszy amplituner do toru.

 

Od razu mówię, że nie mam osłuchania wśród różnych modeli, jak wielu forumowiczów, dlatego zwracam się z pytaniem do Was ;)

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

A tak w końcu, pytanie do osób, które porównywały k7xx i r70x, najlepiej na x1s, które będą bardziej dociążone na dole i mniej syczące na górze? Tzn, lubię np. słyszeć dokładnie talerze perkusji, jak długo wybrzmiewają, ale strasznie boje się sybilizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestabilność w zależności od realizacji. K7XX zachowują się bardziej przewidywalnie na sopranie i bez niespodzianek, które zostawiają bardziej utworom, niż sobie samym. W recenzji R70X o tym pisałem. Nawet M220 PRO zagrały równiej od ATH bez względu na realizację, choć to niby tylko ułamek ich ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Potwierdzam. Często jest tak, że odbieram r70x jako ciemne, by z zaskoczeniem odkryć spore pokłady góry i naprawdę świetną przestrzeń. Potem sobie uświadamiam, że to dwa różne utwory i jeden górą trafia w peaki pasma przenoszenia tych słuchawek, a drugi w doły. Ale dla mnie to nie jest ich wada- dla mnie to ich zaleta.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bo to wszystko to takie pitolenie :) Zagrają komuś albo nie zagrają. Mi grają, lepiej niż K7XX i tyla

 

Czyli podsumowując:

- gdy ktoś nie zgadza się z Twoim zdaniem to jest to "pitolenie",

- kwestia synergii i zachowania zostaje sprowadzona do trywialnego i oczywistego stwierdzenia, z którym od początku boryka się autor nie chcący przekonać się o tym dopiero po zakupie,

- po czym następuje podkreślenie swojej własnej opinii bez najmniejszych prób przedstawiania dalszych argumentów.

 

A więc temat chyba faktycznie już wyczerpany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

na forum można jedynie "pitolić", jak nie posłuchasz to się nie dowiesz jak to zagra, słuchawki, które jedni uważają za "słabe" inni będą wychwalać pod niebiosa

takie są uroki forum, nasze pod tym względem nie jest wyjątkowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobre. Aby pogodzić kolegów, mam taką nadzieję, polecę pod rozwagę jeszcze dwa inne modele słuchawek. Mianowicie są to AKG K612 Pro (bardzo rozsądne w cenie biorąc pod uwagę ich potencjalna dobrą synergię z powyższym) oraz Shure SRH 1440. Osobiście w prawdzie ich nie słuchałem w połaczeniu z Aune, ale jego recenzenci chyba nie moga się aż tak bardzo mylić w temacie ;) . Polecam recenzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak Evilu, w tym momencie dla mnie każdy sobie "pitoli" nawet ja :) Chyba nazbyt poważnie odebrałeś moje słowa, po prostu nie muszę się z Tobą zgadzać, a moje "pitolenie" odbierz jako próbę zwrócenia na siebie uwagi. Nic więcej :)

Nie chce walczyć o to, które lepsze, bo dobrze wiemy, że nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

na forum można jedynie "pitolić", jak nie posłuchasz to się nie dowiesz jak to zagra, słuchawki, które jedni uważają za "słabe" inni będą wychwalać pod niebiosa

takie są uroki forum, nasze pod tym względem nie jest wyjątkowe

 

 

Każdy woli swoje i chyba na tym można skończyć ;-).

 

Wybrakowane pasmo i z tego wynikające nieprzewidywalne granie to nie kwestia preferencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobre. Aby pogodzić kolegów, mam taką nadzieję, polecę pod rozwagę jeszcze dwa inne modele słuchawek. Mianowicie są to AKG K612 Pro (bardzo rozsądne w cenie biorąc pod uwagę ich potencjalna dobrą synergię z powyższym) oraz Shure SRH 1440. Osobiście w prawdzie ich nie słuchałem w połaczeniu z Aune, ale jego recenzenci chyba nie moga się aż tak bardzo mylić w temacie ;) . Polecam recenzję.

 

Obie pary słabsze basowo i scenicznie od R70X/K7XX. Nie zawracałbym sobie nimi głowy w tym temacie.

 

 

Tak Evilu, w tym momencie dla mnie każdy sobie "pitoli" nawet ja :) Chyba nazbyt poważnie odebrałeś moje słowa, po prostu nie muszę się z Tobą zgadzać, a moje "pitolenie" odbierz jako próbę zwrócenia na siebie uwagi. Nic więcej :)

Nie chce walczyć o to, które lepsze, bo dobrze wiemy, że nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi.

 

Nie ma sprawy, po prostu o tej porze jestem śmiertelnie marudny (w końcu nick zobowiązuje ;) ). Oczywiście takiej odpowiedzi nie ma i w końcu rad nie rad sam użytkownik będzie musiał sobie rozwiązać wybór. Nadal mam o R70X bardzo dobre żeby nie było zdanie na tle innych ATH. Po prostu zauważyłem co zauważyłem, opisałem, sporo osób też jak widziałem zaczęło z tej perspektywy patrzeć i doszukiwać się identycznych cech, co wyklucza problemy z niekształtnymi małżowinami (co zarzucił mi swego czasu misionv na pcl, tak, nasz ulubieniec) oraz kwestie synergiczne. Można próbować doszukać się, że problem leży w moim przywiązaniu do AKG, ale DT990 Edition również zapamiętałem równiejsze i bardziej powtarzalne w tym rejonie. Kwestię niestabilnego sopranu w zależności od realizacji notuję bardzo rzadko w różnych parach słuchawek, ale notorycznie zdarza mi się to w ATH. Dlatego nigdy nie stałem się ich posiadaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Dobre. Aby pogodzić kolegów, mam taką nadzieję, polecę pod rozwagę jeszcze dwa inne modele słuchawek. Mianowicie są to AKG K612 Pro (bardzo rozsądne w cenie biorąc pod uwagę ich potencjalna dobrą synergię z powyższym) oraz Shure SRH 1440. Osobiście w prawdzie ich nie słuchałem w połaczeniu z Aune, ale jego recenzenci chyba nie moga się aż tak bardzo mylić w temacie ;) . Polecam recenzję.

 

Obie pary słabsze basowo i scenicznie od R70X/K7XX. Nie zawracałbym sobie nimi głowy w tym temacie.

 

 

Tak Evilu, w tym momencie dla mnie każdy sobie "pitoli" nawet ja :) Chyba nazbyt poważnie odebrałeś moje słowa, po prostu nie muszę się z Tobą zgadzać, a moje "pitolenie" odbierz jako próbę zwrócenia na siebie uwagi. Nic więcej :)

Nie chce walczyć o to, które lepsze, bo dobrze wiemy, że nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi.

 

Nie ma sprawy, po prostu o tej porze jestem śmiertelnie marudny (w końcu nick zobowiązuje ;) ). Oczywiście takiej odpowiedzi nie ma i w końcu rad nie rad sam użytkownik będzie musiał sobie rozwiązać wybór. Nadal mam o R70X bardzo dobre żeby nie było zdanie na tle innych ATH. Po prostu zauważyłem co zauważyłem, opisałem, sporo osób też jak widziałem zaczęło z tej perspektywy patrzeć i doszukiwać się identycznych cech, co wyklucza problemy z niekształtnymi małżowinami (co zarzucił mi swego czasu misionv na pcl, tak, nasz ulubieniec) oraz kwestie synergiczne. Można próbować doszukać się, że problem leży w moim przywiązaniu do AKG, ale DT990 Edition również zapamiętałem równiejsze i bardziej powtarzalne w tym rejonie. Kwestię niestabilnego sopranu w zależności od realizacji notuję bardzo rzadko w różnych parach słuchawek, ale notorycznie zdarza mi się to w ATH. Dlatego nigdy nie stałem się ich posiadaczem.

 

Pewnie masz rację. Sam pisałeś jedna z tych recenzji. Ciekawe jest to, że Mciej aż tak bardzo się minął z faktem synergii proponowanych przez siebie słuchawek. Pozwole sobie zacytować jego słowa: "Na pierwszą turę poszły stacjonarne dynamiki. Nie miałem żadnych problemów ze współpracą z: AKG K551 (świetne połączenie), AKG K612 Pro (bardzo dobre wysterowanie), Shure SRH1440 (analityczność bez ostrości), HyperX Cloud (klarowny sopran, wzmocniony bas, dobra scena), Focal Spirit Professional (bardzo dobra synergia, przestrzeń i precyzja). Ogólnie sprzęt robi wrażenie kompatybilnością, cieszy mnie szczególnie ostatnie połączenie, bo Focale są wyjątkowo wrażliwe na sprzęty, które modulują brzmienie (nie lubią tego), a z X1S zgrały się wyśmienicie."

W/w mieszczą się w budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Właściwie to pisałem wszystkie cztery: K612 PRO, K7XX, R70X i SRH1440. I z tej czwórki absolutnie najciekawsze były na moje uszy ATH i K7XX. także właśnie z X1S, która jest w moim stałym posiadaniu od dłuższego czasu.

 

K612 PRO są opcją tylko w sytuacji naprawdę ciasnego funduszu, lżej basowo od K7XX, z mniej bezpiecznym, jaśniejszym przekazem. Również uczucie płynące z wykonania jest gorsze i w tym aspekcie K7XX również górują. Także jeśli stać kogoś na K7XX, może spokojnie pociągnąć za spust bez oglądania się za siebie.

 

SRH1440 były od nich jeszcze jaśniejsze i lżejsze, ale najbardziej negatywnie wypadła ich prezentacja sceniczna. Tu także dosyć precyzyjnie ująłem to w ich recenzji. Np. R70X uznaję za znacznie ciekawsze słuchawki od nich, które ani nie podają dźwięku tak płasko, jak one, ani też w tak nudny, jednostajny sposób. I nie ma mowy tu o subtelnościach. W R70X dźwięk sam tańczy, jest fun, emocje, do tego ten element zaskoczenia z sopranu. W SRH jest nudno i płasko, bardziej kontrolnie niż odsłuchowo. Jest gro osób, którym taki sposób prezentacji się podoba. Do wzorca monitorowego jednak z mojego doświadczenia im daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hmmm... to bardzo ciekawe, bo "– słuchawki: AKG K240 DF, AKG Q701 (Made in Austria), Audeze LCD-2F Bamboo (ed. 2014), Beyerdynamic DT990/600 Edition, Philips SHP9500, STAX SR-303, Superlux HD669". ja tu nie widzę Shure SRH 1440 ani AKG K612 Pro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hmmm... to bardzo ciekawe, bo "– słuchawki: AKG K240 DF, AKG Q701 (Made in Austria), Audeze LCD-2F Bamboo (ed. 2014), Beyerdynamic DT990/600 Edition, Philips SHP9500, STAX SR-303, Superlux HD669". ja tu nie widzę Shure SRH 1440 ani AKG K612 Pro?

 

Pewnie dlatego, że w recenzjach listuję sprzęt testowy tylko na dzień pisania recenzji i nie aktualizuję go już później o inne kombinacje oraz modele, jakie pojawiają się czy to przy okazji innych testów lub zwykłych okazji. X1S słuchałem również przykładowo z nowymi Beyerdynamicami T1 oraz HD800, ale jak mniemam idąc sugerowanym w cytacie wydźwiękiem, ich brak w opisie recenzji X1S odbiera mi jakiekolwiek prawo oraz wiarygodność przy wydawaniu osądów na ich temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

na forum można jedynie "pitolić", jak nie posłuchasz to się nie dowiesz jak to zagra, słuchawki, które jedni uważają za "słabe" inni będą wychwalać pod niebiosa

takie są uroki forum, nasze pod tym względem nie jest wyjątkowe

Każdy woli swoje i chyba na tym można skończyć ;-).

Wybrakowane pasmo i z tego wynikające nieprzewidywalne granie to nie kwestia preferencji.

Otóż się nie zgadzam. Bo są na tym forum dwie osoby, w tym ja, dla których na chwilę obecną to wybrakowane pasmo jest bezkonkurencyjne :)

Także jest to jak najbardziej kwestia preferencji.

Jeżeli wszystkie wybrakowane słuchawki w tak fatalny sposób objawiałyby swoje słabości, to musiaĺbym codzień kupować nowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To jeżeli R70x mają wybrakowane pasmo to nie wiem, co powiedzieć o LCD-3 :) Takie "pitolenie"

 

Moim zdaniem nie można oczekiwać od magnetostatów góry jak w dobrych dynamikach (chociażby K550). Nic się tutaj nie zmieniło od czasów TDS-5 i nawet kolejne zera w cenie coraz to "nowych" słuchawek Audeze tego nie zmienią :).

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności