Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki za ok.800zł do Nuforce HDP


Night

Pytanie

Witajcie

Miały być nowe kolumny a będą słuchawki.

podpięte będą do Nuforce HPD -jest to ciepły wzmak, z mocnym basem-w skrócie.

Czego oczekuję? słuchawek zamkniętych,neutralnych z dobrym zejściem na basie,szeroką sceną itd itp..

Np. Phlips shp 9500 zgrywa się świetnie z hdp lecz nie podoba mi się otwartość słuchawek i ich ulotny dźwięk

Shure 840 z HPD powoduje zamulenie,ciepło,przekaz jest bez szczegółów-złe połączenie.

Będę miał hd 600 na odsłuch wiec napisze jak to wypada

 

Czytałem że DT 880 250oohm jest dobrym wyborem,tyle że są pół otwarte...

 

Może ktoś miał/ma hdp i przesłuchał na nim coś droższego co się świetnie zgrywało?

 

Muzyki słucham wszelakiej od klasyków po jazz pop metal rock..

Koniecznie muszą być duże aby moje duże ucho całe weszło do środka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Z 840 takiego mułu nie powinno być, ale zależy do czego się przyzwyczaiłeś. W takim wypadku raczej musisz szukać jasnych słuchawek lub ostatecznie neutralnych, bo 840 to lekka V. SHP9500 by się tu świetnie sprawdziły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki chłopaki,muszę zatem przesłuchać 550,gdyby jednak brakowało mi troszkę ciepła/basu to co innego szukać?

 

Do tej pory miałem neutralne źródło w postaci audiotraka dr.dac 2 i cal re-kablowane cordialem 222 teraz zmieniłem daca na hdp i z cal jest troszkę za basów,ciepło i dźwięk jest zmulony,z audiotrakiem tez nie było rewelacji,cal mają dużo mid-basu i średnica jest zamulona.gdy sie nei ma odniesienia to jest dobrze,gdy sie posłucha czegoś innego to wtedy cale są be...

Słuchałem na dr.dac 2 m50 bez "x" i było bardzo fajnie,znacznie lepiej jak na cal,szersza scena,dobre zejście na basie,średnica nie zamulona,świetna separacja dzwieków - bardzo mi się podobało,niestety nie miałem wtedy hdp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chwile czasu minęło a ja nadal nie słuchałem nawet jednych słuchawek zamkniętych z mojej listy "do przesłuchania" ,a tym bardziej polecanych przez kolegów 550.

Natomiast nabyłem,przez przypadek :o sennheiser hd600...hehe i zaczęło się

Te słuchawki są świetne! słyszałem 598,555,dt880,we wszystkich dźwięk był dla mnie zupełnie inny niż w słuchawkach zamkniętych,natomiast tu otwartość tych słuchawek nie przeszkadza,nie czuć tego,dźwięk jest zwarty scena może nie jest wybitnie szeroka,oczywiście jest szeroka ale nie 3d, czy nie wiadomo jak za głowę ucieka, ale jak że jest głęboka!

 

A po drugie to świetnie zgrywają się z icon hdp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności