Skocz do zawartości

Ambiental Trance / Space Ambient / Space Trance / Berlin School


soulreaver

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny muzyki elektronicznej z Cyclical Fest2023.

Dziś panowie grali to na żywo do YT..

Ze znanych np. Chuck van Zyl czy Michael Bruckner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie dark ambient nie do końca leży w zakresie tego wątku, ale nastroje są halloweenowe, więc wklejam playlistę, którą popełniłem w tym klimacie - może komuś się przyda.

 

https://tidal.com/browse/playlist/6d702001-7d30-4ebe-9da1-f733dfb6ba99

 

Alternatywnie mogę zaproponować typową dla youtube godziną kompilację muzyki, tyle że mojej:

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2023 o 19:43, Lord Rayden napisał(a):

Świetne granie. Carbony z perkusja, gitarą i basem ! 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2023 o 14:45, timecage napisał(a):

Alternatywnie mogę zaproponować typową dla youtube godziną kompilację muzyki

Piękne granie 🖤

 

Ode mnie polecanka trochę głębszej, mało melodyjnej elektroniki:

https://lowless.bandcamp.com/album/nucleo-profondo

Edytowane przez Najner
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2023 o 21:08, Lord Rayden napisał(a):

Świetne granie. Carbony z perkusja, gitarą i basem ! 

Carbony tym razem w Krakowie 10 listopada zagrają 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2023 o 08:24, Lord Rayden napisał(a):

 

 

656-x-369-1-8917b2d9-a377-4310-8664-c869ca8f641b.webp

https://gra.fm/torun-koncert-tangerine-dream-bedzie-darmowy.htm

Koncert w Toruniu będzie darmowy.

Sync24

https://youtube.com/playlist?list=OLAK5uy_kLRDGSqL2HGpIZtyEql-_20nGWsCsIZpg&si=00Epby-H1Ej56SHO

Edytowane przez Lord Rayden
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wprawdzie zupełnie nie w temacie wątku muzyka (prawdę mówiąc aż trudno ją trochę sklasyfikować), ale myślę, że może Wam się spodobać.

Album złożony z kolekcji wczesnych kompozycji Kennetha Kirschnera, w trochę mocno ruchliwym melodyjnym stylu w porównaniu do muzyki z którą jest zwykle kojarzony.

Wydany w moim netlabelu i dostępny za darmo:

 

https://1485khz.bandcamp.com/album/emergences

 

 

 

A żeby nie był zupełny offtop podrzucam ciekawy ambientowy utworek zawarty na zdecydowanie nieambientowym albumie w stylu alternatywnego rocka:

 

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

Moja najpiękniejsza przygoda muzyczna z TD!!!

Do dnia dzisiejszego mnie jeszcze trzyma.

W życiu bym się nie spodziewał, że wystąpią w moim ukochanym mieście. 

Trochę się wkurzyłem, ponieważ na początku wejściówki były płatne, a po kilku dniach organizator zwracał kasę, w związku z tym nie miałem pewności odnośnie zaklepanego miejsca. Najlepsze jest to, że na koncert przyszli ludzie z ulicy,którzy nie do końca byli świadomi repertuaru. Przykro mi było  jak ludziska ukradkiem uciekali z hali. Miałem wtedy przed oczami sceny z Titanica, kiedy muzycy grali o końca. Dla mnie osobiście ogromne przeżycie!!!

20231201_154240.jpg

Edytowane przez szugary68
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, szugary68 napisał(a):

 

 

Moja najpiękniejsza przygoda muzyczna z TD!!!

Do dnia dzisiejszego mnie jeszcze trzyma.

W życiu bym się nie spodziewał, że wystąpią w moim ukochanym mieście. 

Trochę się wkurzyłem, ponieważ na początku wejściówki były płatne, a po kilku dniach organizator zwracał kasę, w związku z tym nie miałem pewności odnośnie zaklepanego miejsca. Najlepsze jest to, że na koncert przyszli ludzie z ulicy,którzy nie do końca byli świadomi repertuaru. Przykro mi było  jak ludziska ukradkiem uciekali z hali. Miałem wtedy przed oczami sceny z Titanica, kiedy muzycy grali o końca. Dla mnie osobiście ogromne przeżycie!!!

20231201_154240.jpg

Tak to dziwna koncepcja. Koncert nagle za darno. Wiadomo że najdzie gapiów.

Byłem na takim koncercie TD w Warszawie. The Most Beautiful Rock for Peace w 2001 roku na Moście Świętokrzyskim. Sporo ludzi z przypadku ale tam jakoś większość dobrze się bawiła.

 

Byłem też na koncercie Klausa Schulze na otwarcie Starego Browaru w Poznaniu (galerii handlowej). Darmowe wejściówki prasowe. Klaus był lekko zdziwiony że slycha go w zasadzie tylko kilkanaście osób na sali pod samą scena. Zagorzali fani. Reszta miała poczęstunek.

Potem podpisywał nam płyty.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, szugary68 napisał(a):

Dodam jeszcze,że gościnnie wystąpiła skrzypaczka Alicja Chrząszcz gdzie wspólnie z TD wykonała piękny i bardzo długi, bo chyba 40 minutowy muzyczny temat.

To Hoshiko w tym czasie stała bezrobotna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Lord Rayden napisał(a):

To Hoshiko w tym czasie stała bezrobotna ?

Nie, nie po kilku minutach się włączyła,ale na jak długo nie pamiętam, bo swój wzrok skierowałem na całkiem ładny dekolt Alicji :DSuper, że zagrali całkiem sporo starych kawałków z lat 80.

Edytowane przez szugary68
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkryte na nowo. Zespól Node 

Berlin Scholl. 

 

https://www.discogs.com/artist/14769-Node

 

https://youtu.be/raVdU8HzFPc

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2023 o 16:11, szugary68 napisał(a):

 

 

Moja najpiękniejsza przygoda muzyczna z TD!!!

Do dnia dzisiejszego mnie jeszcze trzyma.

W życiu bym się nie spodziewał, że wystąpią w moim ukochanym mieście. 

Trochę się wkurzyłem, ponieważ na początku wejściówki były płatne, a po kilku dniach organizator zwracał kasę, w związku z tym nie miałem pewności odnośnie zaklepanego miejsca. Najlepsze jest to, że na koncert przyszli ludzie z ulicy,którzy nie do końca byli świadomi repertuaru. Przykro mi było  jak ludziska ukradkiem uciekali z hali. Miałem wtedy przed oczami sceny z Titanica, kiedy muzycy grali o końca. Dla mnie osobiście ogromne przeżycie!!!

20231201_154240.jpg

Miami Beach 2023

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lord Raydenfajny materiał . Thorsten- odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu. Nie wyobrażam sobie innego muzyka w zespole. Mój syn stwierdził, że TD obrało już zupełnie inną ścieżkę, taką w stylu trance i po części ma rację. My pamiętamy początki i rozkwit, a teraz muszą dotrzeć do nowego pokolenia. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności