Skocz do zawartości

Jaki Odtwarzacz do 550 zł ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Jako że mój stary grajek (legendarny już Iriver E100) kopnął w kalendarz, poszukuję nowego. Za sprawą tej (http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-jvc-ha-kx100/) recenzji kupiłem słuchawki JVC HAKX100, więc byłoby fajne gdyby nowy odtwarzacz jakoś z nimi współgrał.

Jaki ze mnie typ melomana ? Ogólnie jestem fanboyen AKG (to ich sprzętu wcześniej głównie używałem), lubię wyeksponowany środek, dobrą górę, i szeroką scenę. Mocny bas to dla mnie sprawa drugorzędna (od czego jest EQ ;). Słucham głownie Ambientu,Jazzu,Bluesa(lata 30),Industrialu (Manson,NIN,KMFDM) i szeroko pojętej klasyki, w szczególności uwielbiam skrzypce (czyt. E.Grieg, Camille S.S, Stravinsky etc).

 

Zastanawiałem się nad jakimś produktem Fiio, może X1 ? Co o tym sądzicie ? Jakieś propozycje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, o ile na akustyce ogólnie się znam to dawno nie miałem do czynienia ze sprzętem, więc nie wiem co na rynku teraz rządzi a co nie. Z twojego komentarza wnioskuję, że można kupić lepszy sprzęt pod te JVC.

Czy myślisz że słuchawki były dobrym wyborem ? Czy może są teraz jakieś inne, bardziej "przyszłościowo nastawione" konfiguracje (słuchawki+grajek) w cenie ok. 700 zł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że te JVC są bardzo dobre, tanie ale dobre. Z tego co czytałem to Phonaki mają tendencję do ciepłego grania środkiem, a ja szukam czegoś bardziej.. neutralnego xD. O Xduoo X2 nie wiem prawie nic, więc wybaczcie komentarz ale... wyglądaja trochę biednie xD.

Co sądzicie o ihifi 700c ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O A15 nie mam pojęcia, ale gdzieś czytałem że nie lubi się z wokółusznymi słuchawkami od AKG, a ja bardzo lubię z nich korzystać.

Do Sony generalnie się zraziłem po krótkim teście 638ki, która nie przypadła mi do gustu. To znaczy miała charakter, ale grała strasznie nierówno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, jasne że ma grać a nie wyglądać. Po prostu nie miałem jeszcze styczności z Xduoo i trudno mi uwierzyć, że coś co wygląda (bez urazy) "tak" może grać lepiej niż taki Fiio x1. Ale skoro tak twierdzisz to naturalnie wierzę.

I jeśli polecasz te Phonaki, to je też przetestuję, bo nie jesteś jedyny który je zachwala xD. A z ciekawości, co brzmiało nie tak w tych JVC ?

Dużo dobrego słyszałem też o Colorfly C3 i Nova N1. Ktoś wie jak one się mają do Fiio X1, xDuoo X2 i ihifi 700 ?

Edytowane przez Cyceron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie chyba trochę przesadzasz z wyglądem x2, nie jest wcale taki tragiczny.widziałem masę brzydszych kasztanów niż ten :)

 

co do jvc, to już nawet dobrze nie pamiętam :P grały jakoś tak cyfrowo i nienaturalnie, bas też mi się nie podobał. ale ostatecznie zabiły mnie ergonomią/wygodą, a w zasadzie jej brakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O A15 nie mam pojęcia, ale gdzieś czytałem że nie lubi się z wokółusznymi słuchawkami od AKG, a ja bardzo lubię z nich korzystać.

Do Sony generalnie się zraziłem po krótkim teście 638ki, która nie przypadła mi do gustu. To znaczy miała charakter, ale grała strasznie nierówno.

E tam. Ja lubiłem moje k551 właśnie z a15. X3K zabił mnie jednak w tym zestawieniu - ten fijacz i k551 to jest dla mnie petarda po prostu.

A tak wogóle - po pierdylionie testów, do portable mam sansę sport :)

Od detalicznego grania mam tor stacjonarny, a to gra wystarczająco przyzwoicie i jakoś się nie składa żebym apgrejdował lub nawet czuł potrzebę podniesienia.

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa propozycja. Dzięki bo Cowony w ogóle umknęły mej uwadze. Według paru recenzji M2 ma przewagę nad X9, prawda to ?

 

Patrząc tylko na parę grafik, moje pierwsze odczucie było takie : ".... wielkie to bydle". Nie mam zamiaru oglądać na grajku nagrań video i szukam chyba czegoś mniejszego, coś co najwyżej tak duże jak Fiio X3 (fajnie byłoby przy nim móc biegać, jeździć na rowerze, ale też słuchać podczas długiej podróży pociągiem). Więc naturalnym pytaniem jest, czy taki ekran mi się w ogóle przyda ?

Żywotność baterii to zawsze fajna sprawa, ale znowu pytanie, czy na pewno się z tego skorzysta ?

Szkoda że nie ma jakiś porównań typu Fiio vs Cowon, tylko pod względem audio.


No i mam dylemat. Narazie najbardziej podchodzą mi Fiio X1, Hisoundaudio Nova N1 (tutaj tylko się cholernie martwię o dobór słuchawek) i (od biedy) Xduoo X2.

Co sądzicie o połączeniu tych odtwarzaczy z Phonak Audeo PFE012, lub JVC HA-KX100 ? Z naciskiem na te pierwsze ? Sorry za bombardowanie pytaniami ale bardzo by mi to pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X9 faktycznie jest ogromny, ale M2 taki duży już nie jest.

 

Moim zdaniem oba grają tak samo lub różnice są minimalne o ich nie wyłapałem.

 

Wg mnie grają na co najmniej poziomie FiiO X1, choć troszeczkę inny biegun brzmienia. Cowony lepiej się sprawdzą w gęstym graniu, gdzie potrzebna jest kapka analityczności. Słucham głównie metalu i tam lepiej sobie od X1 radziły, który to czasem zlewał dźwięki.

 

Z X3 nie porównaj, bo niestety nigdy w ręku nie miałem.

 

Ekran to w sumie jedyna wada Cowonów, bo jest dosyć archaiczny, coś jak początki smartfonów z dotykiem, obsługuje się go znacznie mniej subtelnie niż np. iPoda Touch. Ale nie ma tragedii.

 

Wysłane z mojego XT1032

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam dylemat. Narazie najbardziej podchodzą mi Fiio X1, Hisoundaudio Nova N1 (tutaj tylko się cholernie martwię o dobór słuchawek) i (od biedy) Xduoo X2.

Co sądzicie o połączeniu tych odtwarzaczy z Phonak Audeo PFE012, lub JVC HA-KX100 ? Z naciskiem na te pierwsze ? Sorry za bombardowanie pytaniami ale bardzo by mi to pomogło.

Nie znam Novy, ale ponoć tragiczna w obsłudze i ma malutko mocy.

Co do reszty, Phonaki świetnie się zgrywają z xDuoo i całkiem fajnie z X1 (na pierwszych softach było słabo). JVC do X2 nie będą pasowały, zabiją swoją cyfrową górą, z kolei na Fiio bas będzie mocno rozlazły.

Ogólnie KX100 potrzebują dobrego doboru grajka, silikonów i muzyki, żeby zagrały sensownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki wielkie wszystkim za odpowiedzi. Kupię Novę i Fiio a tego który będzie mi się mniej podobać, odeślę z powrotem. Żeby wam to jakoś zrekompensować walnę porządną recenzję porównawczą, bo zdaje mi się że takiej z udziałem Novy jeszcze nie było. Szczególnie dziękuję ZenkowiHajzer, gregdezet, bachankas, i Inszemu.

Edytowane przez Cyceron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności