Skocz do zawartości
  • 0

LG G2 słuchawki nauszne do 300 zł


Bastian1998

Pytanie

Witam wszystkich Forumowiczów :)


Poszukuję nausznych słuchawek do 300 zł(+/- 50zł), które będą współpracowały z smartfonem LG G2, czasami również z komputerem PC (na razie integra).
Zdaję sobie bardzo dobrze sprawę, że tematy typu "Jakie słuchawki ?" powtarzają się setkami na tym forum, lecz postanowiłem założyć kolejny wątek , ponieważ mój problem jest trochę inny
ze względu na specyfikę dźwięku i niewielką moc wyjścia w moim smartfonie.

Wymagania co do słuchawek:

-Cena - ok. 300zł
-Rodzaj - nauszne/wokółuszne(z naciskiem na nauszne)
-Budowa - zamknięte/półotwarte

-Dobry zakres regulacji pałąka

 

Teraz pokrótce postaram się opisać, ogólny zarys brzmienia Lg g2:
Dźwięk na wyjściu słuchawkowym jest raczej "jasny", ce****e go również zimna barwa brzmienia, a przynajmniej tak mi się wydaje :D .
Największą wadą jest moc którą oferuje. Jest ona raczej skromna, dlatego też obawiam się że nowe słuchawki mogą grać po prostu cicho lub wręcz ambientowo.
Nie miałem styczności z wieloma modelami słuchawek. Przez większość czasu używałem tych dokanałowych dołączonych do zestawu, miałem również okazję posłuchać AKG K77, które grały poprawnie, ale
we współpracy z Lg oferowały skromny bas, a poziom głośności był prawie na "styk".

Dlatego też od nowych słuchawek oczekiwałbym raczej przyciemnionego i cieplejszego brzmienia, aby dobrze zgrywały się z moim odtwarzaczem.
Bardzo ważną rzeczą a może nawet kluczową jest wysoki poziom głośności słuchawek(efektywności ?), który pozwoli słuchać muzyki z odpowiednią głośnością.

Moje preferencje co do gatunku utworów:

Słucham bardzo wiele rodzajów muzyki i nie poprzestaję na jednym gatunku, po prostu słucham tego na co mam ochotę lub co wpadnie mi "w ucho". Dlatego też oczekuję pewnej uniwersalności w brzmieniu. Chciałbym również, aby słuchawki jako tako sprawdzały się podczas oglądania filmów, nie oczekuje jakiejś ogromnej przestrzenności czy sceny rodem ze słuchawek za 1000 PLN+, ale chciałbym aby grały na tyle ile potrafią w swoim przedziale cenowym.


Moje propozycje słuchawek:

-Takstar HD6000 - (wybrałbym je bez wahania i niepotrzebnego zaśmiecania forum kolejnym wątkiem. lecz są to słuchawki o wysokiej impedancji i mocy więc, chyba wymagające mocniejszego źródła niż mój smartfon),

-Noontec ZORO HD 2 - (nie ukrywam że bardzo podobają mi się te słuchawki. Myślę również że są dużo łatwiejsze w napędzeniu od HD6000 i powinny grać wystarczająco głośno z moim smartfonem, choć mam pewne obawy czy będą dobrze współgrały brzmieniowo z LG G2),

-Takstrar Pro V2 - (problem podobny do HD 6000),

-Sound Magic P30s - (nie mam pojęcia co o nich sądzić),

-Akg y40/k121 - (jak wyżej).


Przepraszam, że tak się rozpisałem, ale chciałem jak najlepiej sprecyzować czego oczekuję.
Proszę o szybką i fachową pomoc użytkowników obeznanych w temacie.

Pozdrawiam.

 





Edytowane przez Bastian1998
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dziękuję Panowie za propozycję :)

Lecz mam zamiar kupić słuchawki nowe, jakoś nie jestem przekonany do używek,
poza tym (na nieszczęście) w sprzęcie denerwuje mnie każda ryska czy obtarcie, dlatego dla spokoju sumienia wolę nowe :D .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sklepy typu MM, czy Saturn (jeden właściciel) mają wystawioną sporą gammę popularnego sprzętu do przetestowania na miejscu, między innymi momentumy i prawdopodobnie w Euro jest podobnie. Jeżeli zamierzasz wydać 500zł na słuchawki, to oprócz Sennheiserów warto zobaczyć co w tych pieniądzach oferuje chociażby AKG. Audio Technica, Shure i większość Beyerdynamiców jest słabo dostępna, raczej tylko na zamówienie, więc z odsłuchem może być ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

posłuchaj jeszcze Fidelio L2, używki chodzą poniżej 500 zł, a to bardzo dobre słuchawki, półotwarte ale całkiem nieźle tłumią jak nie ma dużego hałasu

nie dlatego że sprzedaję ;) ale faktycznie stworzone pod telefon :) wróć, bardzo dobry telefon

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam :)

Salonu Mp3Store niestety nie mam w pobliżu.
Za to dziś słuchałem 2 modeli słuchawek, o ile można to było nazwać odsłuchem :D

Pierwszym z modeli były Sennheiser Momentum On Ear, chyba nowa wersja bo kosztowały ponad 1000zł :blink: . Niestety nie mogłem nawet rozpakować kabla więc trzymałem smartfona przy głowie, nie pytajcie jak to wyglądało ... Zaś sam odsłuch trwał bardzo krótko.
Wrażenia : Słuchawki bardzo dobrze wykonane, malutkie muszle, bardzo dobre brzmienie z ładnym basem, choć przez ten kabel nie wiem nawet czy poprawnie leżały mi na głowie ;/.
Niestety według mnie nie warte ponad tysiąca, chociaż wiadomo że z droższym źródłem, po wygrzaniu i dłuższym odsłuchu byłoby zapewne inaczej. Ja natomiast raczej nie będę miał możliwości i chęci przeznaczyć tyle pieniędzy na słuchawki.

Drugim modelem były słuchawki Takstar Pro80 (chyba v2). Tutaj sprawa odsłuchu wyglądała lepiej, popuściłem nieco zwiniętego kabla i na szybko posłuchałem.
Wrażenia : Dobre wykonanie (tylko ten błyszczący plastik na muszlach ;/), bardziej masywne niż MOE, materiał z którego wykonane są muszle raczej nieprzystosowany na ciepłe dni.
Brzmienie było zaś po prostu dobre nic poza tym, ale wynikało to prawdopodobnie z tego, że smartfon jest trochę za słabym źródłem do nich, choć głośność jak na 60ohm była nawet dobra (mówimy tu o ustawieniu maksymalnym lub "prawie maksymalnym").

@hibi Dziękuję Ci za zaproponowanie zapewne bardzo dobrych słuchawek i zainteresowanie się moim problemem, ale tak jak pisałem interesują mnie tylko nowe egzemplarze. Zaś cena najlepiej jakby oscylowała w okolicy 350zł. Dopłacić z bólem serca oczywiście bym mógł, ale po prostu nie mam możliwości posłuchania tych słuchawek, a w przypadku gdybym zdecydował się na egzemplarz używany to zwrot jest raczej niemożliwy (co jak najbardziej rozumiem).


Niestety dalej nie wiem na jakie słuchawki się zdecydować ;/
W przedziale cenowym do 350zł zostały : Zoro HD2, HD6000, Hyperx Cloud, dwóch pierwszych modeli nie mam jak odsłuchać, Hyperxy pewnie dałoby się zamówić na odsłuch do sklepu. Zaś Takstary pro80 nadają się tak średnio, choć w sumie jest to bliźniaczy model Kingstonów. Co myślicie o słuchawkach Creative Aurana Live ?

Gdybym postarał się naciągnąć budżet do ok.550zł to możliwości wyboru słuchawek zwiększają się.
Moim faworytem są tutaj MOE (w pierwszej wersji), choć słuchałem ich tylko w najnowszym wydaniu to mam nadzieję, że brzmieniowo nie różnią się jakoś bardzo ? Może się mylę ?
Szkoda tylko, że modele takich firm jak Shure, Audio Technica czy Beyerdynamic są słabo dostępne, zresztą tak jak mówił kolega 410N.

Dla mnie najlepszym rozwiązaniem byłby zakup dużej wersji Sennheiser Momentum, ale w moim budżecie są nieosiągalne ;/

Dziękuję Wam za zainteresowanie tematem oraz proszę was o dalsze porady, propozycje.
Pozdrawiam.


Refresh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To weź cal i po sprawie. Ciężko im cokolwiek zarzucić. Albo ath m40x - ròwnierz fajne słuchawki. Nikt za Ciebie nie podejmie decyzji.

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam :)

@ZenekHajzer Zdaję sobie doskonale sprawę z tego, że nikt za mine nie zdecyduje :) .

Coraz bardziej zastanawiam się nad MOE, zauważyłem że wersja czarna ma wykończenie na połysk więc prawdopodobnie się szybko porysuje ;/ Myślę że kolory ivory, blue, brown powinny być lepszym wyborem ze względu na matową powłokę.
Szkoda że pierwsza rewizja Momentum On Ear jest już powoli wycofywana, mam pewne obawy z tym związane. Martwię się że w razie zamówienia tych słuchawek np. w Komutroniku otrzymam słuchawki, które mają zerwane plomby na opakowaniu i były przymierzane/odsłuchiwane przez kilkanaście osób i z powrotem pakowane do pudełka na pólkę (nie mylić z powystawowymi).

Ciekawią mnie także słuchawki Beyerdynamic Custom one pro, ponieważ są w podobnej cenie, zaś po specyfikacji sądzę, że one rówież są przeznaczone do urządzeń typu tablet/smartfon.
Ktoś z Forum może miał styczność ?

Bardzo dziękuję Wam za wszelkie porady i dotychczasową pomoc przy wyborze słuchawek.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Bastian1998
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Od dawna mam G2, podłączałem do niego parę różnych słuchawek od pchełek po duże zamknięte. Po wielu kombinacjach pozostałem przy Koss Porta Pro. Żadne inne nie dały ich komfortu oraz przyjemności ze słuchania. Tak wiem, że nie takie wypisałeś założenia, jednak wypróbuj kossy. Nieźle maskują przeciętny dźwięk z G2, są lekkie i wygodne. W pracy siedzę w nich parę godzin, czasami w domu, do biegania również są świetne.

Małą moc możesz trochę poprawić instalując sterownik viper4android (potrzebny root), ma nawet wbudowany profil pod KPP. Do samego poprawnego odtwarzania wystarczy poweramp, współpracuje z V4A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam :)

@alchemik Model Koss porta pro kompletnie nie pasuje do moich oczekiwań, więc niestety odpada z listy, tym niemniej dziękuję Ci za propozycję :). Instalowania V4A nie planuję, bo tak jak pisałeś wymaga zrobienia roota.

Macie Panowie jeszcze jakieś propozycje czy to już wszystkie słuchawki (do smartfona), na które warto zwrócić uwagę w tych przedziałach cenowych ?

Do 300 zł :

-Creative Aurana Live!
-Takstar HD6000
-Hyperx Cloud


Do 500zł-550zł :

-Sennheiser Momentum On Ear
-Beyerdynamic Custom one Pro

Serdecznie dziękuję Wam za wszystkie odpowiedzi, jeżeli macie jeszcze jakieś propozycje słuchawek lub opinie na temat wyżej wymienionych modeli to z chęcią poczytam.
Myślę, że wątek zbliża się ku końcowi, bo chyba nie warto "szukać dziury w całym", więc proszę o ostatnie podpowiedzi, porady, sugestie.

Pozdrawiam.


refresh Edytowane przez Bastian1998
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jakbyś miał możliwość, to koniecznie przetestuj Superluxy HD562. Dźwiękowo na 99% będą dobre, ale nie leżą dobrze na dużych, a zwłaszcza szerokich głowach. Można dogiąć pałąk, i wtedy pasują na każdą głowę, ale wymaga to podgrzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam :)

@ZenekHajzer Dziękuję za podesłanie linku, choć większość słuchawek podanych na stronie wydaje się być zbyt wymagająca jak na smartfona. Ale zawsze poprawia to rozeznanie.

@Perul Hmmm... Cena słuchawek dużo niższa niż mój maksymalny limit, lecz na pewno znasz się na rzeczy więc może to być ciekawa propozycja. Dziękuję :)
Tylko w sumie mogą dość słabo wypaść w porównaniu z MOE itp.

@Kertoip007 Dzięki za propozycję, ale chyba nie będę miał możliwości odsłuchu tego modelu w okolicy, więc pozostałby zakup "w ciemno".

Sam zaś będę chciał odsłuchać w najbliższym czasie jeszcze kilka modeli słuchawek, oczywiście jeżeli sklep do którego się wybiorę wyrazi na to zgodę. Będą to m.in :

-AKG K550 (pochlebne opinie na forum)
-Audio Technica ATH M50x
-Beyerdynamic Custom One Pro plus
-Sennheiser MOE

Jeżeli nie będzie możliwości odsłuchu będę musiał pozostać przy poprzednich propozycjach.
Fajnie by było, gdyby trafiły się gdzieś Superluxy HD562 o których pisał Perul, bo może faktycznie nie warto przeznaczać tyle kasy na słuchawki pod takie źródło.
Dziękuje Wam z wszelkie odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Bastian1998
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

...@Perul Hmmm... Cena słuchawek dużo niższa niż mój maksymalny limit, lecz na pewno znasz się na rzeczy więc może to być ciekawa propozycja. Dziękuję :)

Tylko w sumie mogą dość słabo wypaść w porównaniu z MOE itp....

 

Nie słuchałem MOE, ale HD562 to jedne z niewielu słuchawek w których dźwiękowo nic nie poprawiałem i mi pasują. Nie miałem okazji bezpośrednio porównać z HD25, z których są zerżnięte, ale tak z pamięci, to nie mają się czego wstydzić. Co do napędzenia, to jedne z łatwiejszych słuchawek jakie znam, ale ma to tez minus, bo wyciągają szumy urządzenia. Dźwiękowo, to bardzo fajny (dość szybki i mocny) i zróżnicowany bas najbardziej rzuca się w uszy. Reszta pasma też dobrej jakości, wysokie lepsze niż w większości Superluxów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

@Perul Dziękuję za dość szczegółowy opis brzmienia Superluxów. Lecz niestety nie wiem czy będzie mi dane posłuchać ich w najbliższym czasie ;/

Okazało się również, że z odsłuchem K550, ATH M50(x) i MOE rev,1 nie powinno być problemu i wstępnie planuję posłuchać tych modeli w najbliższą środę.

Dużo trudniej wygląda sprawa słuchawek Beyerdynamic Custom One Pro (Plus), gdyż raczej żaden sklep do odsłuchu (Rzeszów) mi ich nie udostępni.
I tutaj mam wielką prośbę. A mianowicie czy któś z Was słuchał, ew. miał jakąkolwiek styczność z wyżej wymienionymi słuchawkami i chciałby się podzielić wrażeniami ?

Jeżeli zdecyduję się na zakup zakup słuchawek za ~500zł to chciałbym mieć pewność, że wybrałem najlepszą opcję w tym przedziale cenowym.
Zdaję sobie sprawę, że każdy ma inne gusta brzmieniowe, ale nawet opis według subiektywnych odczuć będzie dla mnie pomocny :) .

Na pewno wielu osobom nie chce się czytać mojego wątku od początku (co jak najbardziej rozumiem :D) dlatego napiszę jeszcze raz czego oczekuję od słuchawek :

-Rodzaj : nauszne/wokółuszne,
-Budowa : zamknięte/półotwarte,
-Brzmienie : ocieplone i lekko przyciemnione (lubię nisko schodzący, pomrukujący bas oraz wyraźną lecz nie kłującą w uszy górę. Miłym dodatkiem byłaby również większa przestrzeń/scena? słuchawek),
-Źródło: Jak na razie smartfon, który dysponuje raczej jasnym i zimnawym brzmieniem oraz niewielką mocą wyjściową.

Przepraszam również, że zmieniłem trochę założenia tematu co do ceny, ale po prostu tak wyszło, nie chcę zaśmiecać forum kolejnym wątkiem ze zmienioną ceną.
Miałem, także powoli zamykać ten wątek, lecz okazało się że jeszcze potrzebuję Waszej pomocy.

Pozdrawiam :)



Ref.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

Haha Thomm :D Dla mnie każde słuchawki w tym przedziale cenowym będą bardzo dobre, ale chciałbym aby były jak najlepsze w swojej klasie. Na pewno posłużą mi kilka dobrych lat :)
A w przyszłości może kupi się jakiś lepszy odtwarzacz (czas pokaże) niż smartfon, więc na prawdę wolę się 20 razy zastanowić przed zakupem.

Dlatego bardzo mi zależy na opinii odnoście Custom pro/plus. Chciałbym mieć w głowie listę wszystkich polecanych słuchawek do ~500zł i wybrać świadomie, więc jeżeli ktoś ma jeszcze jakąś propozycję to będę bardzo wdzięczny.

Ale tak swoją drogą MOE to chyba najładniejsze słuchawki w stawce ^^ , ale jednak bardziej zależy mi na jak najlepszym brzmieniu.
Co prawda nie jestem audiofilem czy melomanem i wolę bardziej funowe brzmienie z dużą przestrzenią i mruczącym basem, ale myślę że coś takiego się znajdzie w tej cenie.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Bastian1998
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zapytasz po kolei o wszystkie słuchawki do 1000zł? ;)

Jedż do sklepu i kup te które Tobie będą pasowały... Nie ma innej metody.

 

Wysłane z G2

Edytowane przez alchemik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam :)

@alchemik Nie. Po prostu zależy mi na opinii o słuchawkach Beyerdynamic Custom One Pro, gdyż najzwyczajniej w świecie nie zostaną mi one udostępnione do odsłuchu, więc pomyślałem że może warto chociaż zapytać o nie na forum ;)
Poza tym jak już pisałem będę miał możliwość odsłuchania w środę słuchawek AKG K550, Audio Technica AtH M50(x) oraz Sennheiser MOE + ew. coś z wystawy.
Wiem, że to wszystko długo trwa, ale jeszcze się uczę i mam również inne obowiązki :) .

@babeo Wyżej już chyba napisałem jak się sprawy mają :) Nie rozumiem tylko po co w twojej wypowiedzi ta "nuta" złośliwości, chyba że to tylko jest moje odczucie.
Jeżeli chodzi o Lg to po prostu smartfon jest obecnie moim najlepszym źródłem dźwięku, i na razie nie mam pieniędzy na dedykowany odtwarzacz,
który miałby zauważalnie lepsze brzmienie, dlatego sytuacja wygląda tak, a nie inaczej.

Więc jeżeli ktoś z Was miał styczność ze słuchawkami Beyerdynamic Custom One Pro (plus) to proszę o krótką wypowiedź na temat ich brzmienia.
Ewentualnie może ktoś miał styczność z modelem CAL! 2, jak one prezentują się na tle konkurencji ?
Końcowego wyboru oraz kupna/zamówienia chcę dokonać w tą środę.
Proszę o jak najszybszą odpowiedź.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Bastian1998
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności