Skocz do zawartości

Fanklub pchełek


Play

Rekomendowane odpowiedzi

Niby czemu? Basu mają sporo, jest szybki i schodzi jak rzadko kiedy w pchełkach.

Dla mnie basu było malutko, (miałem u siebie pierwszą wersję, aż tak bardzo v2 się różni od poprzedniej ?)

Teraz kocham bezplusowe Monki głownie za dociążenie. Plusów nie brałem bo ponoć mniej basu oraz 64 ohmy trochę zniechęcają, boję się, że Lumia 640 i Sansa clip zip ich nie napędzą. Kupiłem kiedyś Cresyny c500e i dla mnie tragedia. Zero basu, zimne i kłująca góra.

W pierwszej wersji ostrów o dociążenia dźwięku nie uświadczyłem, wydaje mi się, że całościowo będą za lekkie i góra może kłuć, jeżeli zwykłe monki tak bardzo mu się podobały.

Tak świetnego basu i dociążenia, jak w Zenach na piankach jeszcze w pchełkach nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ve Zen mają 320 omów? Nie mam zamiaru kupować wzmaka słuchawkowego. Nie wiedziałem też, że ostry kc08 są 2 wersje. Rozumiem, że w sprzedaży jest już tylko ta druga. Jest gdzieś jakieś porównanie obu wersji?

No i co z tego że 320 omów ? Jak to pchełki ! Mi z nano 6g fajnie grały.

Nie potrzeba ci żadnego wzmaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ve Zen mają 320 omów? Nie mam zamiaru kupować wzmaka słuchawkowego. Nie wiedziałem też, że ostry kc08 są 2 wersje. Rozumiem, że w sprzedaży jest już tylko ta druga. Jest gdzieś jakieś porównanie obu wersji?

 

Tak jak przedmóca napisał, wzmaka raczej nie będziesz potrzebował, to cały czas pchełki i mały przetwornik. Co do ostry to tak, jest wersja KC08 oraz KC08T. Ta druga, jest nowsza, kopułki ze stopu tytanu i poprawa brzmienia w stosunku do kc08, w szczególności w górnych partiach. Z porównywaniami bezpośrednimi to raczej ciężko bk kc08t to świezynka jeszcze.

Edytowane przez bigmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superbart. Czy miałeś okazję posłuchać monków bezplusowych? Jeśli tak, to jakbyś je porównał do ostych? Podobne dociążenie? Zdania na forum mocno podzielone.


Odnośnie impedancji pchełek Inszy porównując Monki zwykłe i plusowe pisał "Podwyższenie impedancji słuchawek wiąże się tu jeszcze z jedną rzeczą, a mianowicie wzrostem wymagań odnośnie ilości prądu, który musi zostać dostarczony przez źródło. O ile nie miałem żadnych problemów z wysterowaniem VE za pomocą któregokolwiek z moich odtwarzaczy, to już w telefonie był zauważalny spadek kontroli nad przetwornikiem, co owocował rozmyciem dźwięku i zanikiem basu" Monki plus mają 64 omy i był problem to co dopiero 320 omów. I komu wierzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie miałem okazji słuchać Monków bez plusa jak i z plusem. Ja słucham teraz z FiiO X7 z modułem AM1, który jest do bardziej skutecznych słuchawek dousznych/dokanałowych. Nie jestem zbyt miarodajnym źródłem wiedzy ponieważ mało sprzętu słuchałem i nie mam szerszego punktu odniesienia jednakże jak dla mnie KC08T w połączeniu z X7 są jasnymi słuchawkami. Czasami tak prawie na granicy sssssykliwości :). Bas jest ale punktowy i taki dynamiczny tam gdzie być powinien. Nie zalewa pozostałych pasm. Być może to przez tą jasność te słuchawki są mega "rozdzielcze" bo słychać naprawdę wiele szczegółów i wszystko jest super wyraźne bez kocyka. Odnośnie sceny to mam duże problemy z jej opisywaniem - jets mniejsza niż w Sennheiser HD600 ale nie jest też strasznie klaustrofobiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja filozofią nie strzelę, ale przy KC08T, jak już Inszy zauważył, monki, czy to plusy czy classic czy candy, brzmią jak popsute. Nie mają podejścia ani w średnicy ani w górze ani w basie i jego kontroli. I w sumie, to ja KC08T jako lekko jasno-ciemne słuchawki odbieram, taki złoty środek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sakic Inszemu możesz wieżyć w sprawie monków. Ale Zenów nie testował i nawet nie słuchał dlatego się na ich temat nie wypowiada.

Na nano, iPhonie 5s było przyjemnie i co najważniejsze głośno :P

Miałem monki bez plusa, Zeny to takie monki z dużo lepszą rozdzielczością, szczegółowością i większą ilością świetnego basu, ciepłe muzykalne granie. Nie wydaje mi się żeby Ci się spodobały ostry jeżeli szukasz czegoś podobnego do monków. Chyba że sam nie wiesz czego tak naprawdę chcesz.

Czemu nie ma jeszcze osobnej kategorii marki Venture Electronics? Monki to obecnie dosyć popularne słuchawki.

W sumie zaraz mogę zrobić.

Tyle że tak naprawdę o wszystkich pchełkach rozmawiamy w tym temacie. I chyba nie ma sensu się rozdrabniać, na jakieś tam firm

 

Edit ostry też miałem.

Edytowane przez Sound John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sakic Inszemu możesz wieżyć w sprawie monków. Ale Zenów nie testował i nawet nie słuchał dlatego się na ich temat nie wypowiada.

Na nano, iPhonie 5s było przyjemnie i co najważniejsze głośno :P

Miałem monki bez plusa, Zeny to takie monki z dużo lepszą rozdzielczością, szczegółowością i większą ilością świetnego basu, ciepłe muzykalne granie. Nie wydaje mi się żeby Ci się spodobały ostry jeżeli szukasz czegoś podobnego do monków. Chyba że sam nie wiesz czego tak naprawdę chcesz.

 

Czemu nie ma jeszcze osobnej kategorii marki Venture Electronics? Monki to obecnie dosyć popularne słuchawki.

W sumie zaraz mogę zrobić.

Tyle że tak naprawdę o wszystkich pchełkach rozmawiamy w tym temacie. I chyba nie ma sensu się rozdrabniać, na jakieś tam firm

Edit ostry też miałem.

W sumie racja, fanklub pchełek nie jest jeszcze jakiś bardzo rozległy, narazie może funkcjonować w jednym temacie. Ale może kiedyś :) Edytowane przez spay8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, że pojawiła się nowa edycja limitowanych VE Monk Candy? Bo aż się dziwię, że dalej wiszą u BigMarasa - link

Jaka nowa wersja edycja? Wydaje mi się, że to ta sama. Kupiłem od bigmarasa z tego właśnie linka i mam nr. 458. Już dosyć długo stoją, a ja rezerwowałem na tydzień przed, bo myślałem, że momentalnie zejdą patrząc po statystykach sprzedaży na grupie FB. :D

Edytowane przez spay8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wiecie, że pojawiła się nowa edycja limitowanych VE Monk Candy? Bo aż się dziwię, że dalej wiszą u BigMarasa - link

Jaka nowa wersja edycja? Wydaje mi się, że to ta sama. Kupiłem od bigmarasa z tego właśnie linka i mam nr. 458. Już dosyć długo stoją, a ja rezerwowałem na tydzień przed, bo myślałem, że momentalnie zejdą patrząc po statystykach sprzedaży na grupie FB. :D

 

To jest druga edycja i po raz kolejny jedynie 1000 sztuk na świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wiecie, że pojawiła się nowa edycja limitowanych VE Monk Candy? Bo aż się dziwię, że dalej wiszą u BigMarasa - link

Jaka nowa wersja edycja? Wydaje mi się, że to ta sama. Kupiłem od bigmarasa z tego właśnie linka i mam nr. 458. Już dosyć długo stoją, a ja rezerwowałem na tydzień przed, bo myślałem, że momentalnie zejdą patrząc po statystykach sprzedaży na grupie FB. :D
To jest druga edycja i po raz kolejny jedynie 1000 sztuk na świat.
Hmm... To mnie trochę zaskoczyłeś. Ciekawe na ilu "jedynie 1000 sztuk" się skończy :) Purple będziesz miał?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Wiecie, że pojawiła się nowa edycja limitowanych VE Monk Candy? Bo aż się dziwię, że dalej wiszą u BigMarasa - link

Jaka nowa wersja edycja? Wydaje mi się, że to ta sama. Kupiłem od bigmarasa z tego właśnie linka i mam nr. 458. Już dosyć długo stoją, a ja rezerwowałem na tydzień przed, bo myślałem, że momentalnie zejdą patrząc po statystykach sprzedaży na grupie FB. :D

 

To jest druga edycja i po raz kolejny jedynie 1000 sztuk na świat.

 

Hmm... To mnie trochę zaskoczyłeś. Ciekawe na ilu "jedynie 1000 sztuk" się skończy :) Purple będziesz miał?

 

Jest w tym rzucie tak samo jak w poprzednim jedynie 1000 sztuk i na 1000 kończy, nie doszukiwał bym się tutaj podstępu. Zresztą każdy egzemplarz jest numerowany. Uwierz mi, że gdybym mógł sam bym wziął te 1000 bez chwili zastanowienia ;)

 

Purple bedą ale gdzieś za dwa maks tygodnie dopiero.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Wiecie, że pojawiła się nowa edycja limitowanych VE Monk Candy? Bo aż się dziwię, że dalej wiszą u BigMarasa - link

Jaka nowa wersja edycja? Wydaje mi się, że to ta sama. Kupiłem od bigmarasa z tego właśnie linka i mam nr. 458. Już dosyć długo stoją, a ja rezerwowałem na tydzień przed, bo myślałem, że momentalnie zejdą patrząc po statystykach sprzedaży na grupie FB. :D

To jest druga edycja i po raz kolejny jedynie 1000 sztuk na świat.

Hmm... To mnie trochę zaskoczyłeś. Ciekawe na ilu "jedynie 1000 sztuk" się skończy :) Purple będziesz miał?

Jest w tym rzucie tak samo jak w poprzednim jedynie 1000 sztuk i na 1000 kończy, nie doszukiwał bym się tutaj podstępu. Zresztą każdy egzemplarz jest numerowany. Uwierz mi, że gdybym mógł sam bym wziął te 1000 bez chwili zastanowienia ;)

 

Purple bedą ale gdzieś za dwa maks tygodnie dopiero.

Wiem o co chodzi. Jednak candy ogólnie miało być limitowane do 1000 sztuk. Teraz będzie 2000 jeśli dobrze zrozumiałem. Ale jesli ma w tym interes i słuchawki dają efekt uśmiechniętej mordy zwykłemu użytkownikowi (m. in. mnie :) to nie dziwne, że robi kolejną partię. BTW znam Lee z grupy na fb i porządny gość z niego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności