Skocz do zawartości

TEAC HA-P90SD


mojo_aka_jojo

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

Na razie z wszystkich wypowiedzi wynika,że "hardkorowy" Audiofan powinien mieć 2 DAPY - jeden w stylu Teaca czy QP1R (ewentualnie AK jak go stać) a drugi taki bardziej "przyjazny" i lepiej wyposażony - czyli Taczkę, coś z Sony (ZXy lub Walkmany A).... Mniej "sfanatyzowani" mogą iść w Fiio serii X czy iBasso serii DX jako jedyny DAP. Plus podgrupa smakoszy "kanapek".

Nie jestem hardkorowy z tego wynika...

 

Bo masz więcej niż dwa DAPy?

 

Z portable to mam teraz jednego DAP'a : TEAC

Jednego DAC/AMP: Cayin C5DAC

Jednego AMPA: FIIO E12 DIY

 

A i tak głównie słucham z telefonu :) bo gra świetnie.

 

 

Coś w tym jest, bo ostatnio cały czas męczę zestaw s7 edge + Flare Audio R2pro w pracy korzystając z TEACa jako DACa i testując różne słuchawki.

I cały czas się zastanawiam czy tak naprawdę potrzebuje coś więcej niż s7 + Flare -> gra to po prostu kapitalnie, nic dodać nic ująć. Chociaż jeszcze nie wyleczyłem się do końca z choroby zwanej "niedosytem audiofila" - w końcu zawsze może da się lepiej i trzeba szukać :)

Edytowane przez awayeah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio, będąc na nartach, słuchałem TEACa i VE Monków sporo i zastanawiałem się, czy pomijając wygodę, to potrzebuję czegoś więcej, ale potem wróciłem do domu i podpiąłem SWSy do Cayinów i Little Dota i zmieniłem zdanie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w locie nie zwraca się uwagi na szczegóły. A w domu człowiek się wycisza i skupia na muzyce. Sam uważam, że mobilnie drogi DAP to trochę więcej niż człowiek potrzebuje. Zawsze ktoś zaczepi i o coś chce pytać, ruch uliczny jest głośny i przeszkadza, człowiek myśli o tym gdzie idzie i co chce załatwić. Tutaj telefon daje wszystko czego trzeba; przyzwoitą jakość dźwięku, nie ma dodatkowego urządzenia w kieszeni i do tego streaming.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w locie nie zwraca się uwagi na szczegóły. A w domu człowiek się wycisza i skupia na muzyce. Sam uważam, że mobilnie drogi DAP to trochę więcej niż człowiek potrzebuje. Zawsze ktoś zaczepi i o coś chce pytać, ruch uliczny jest głośny i przeszkadza, człowiek myśli o tym gdzie idzie i co chce załatwić. Tutaj telefon daje wszystko czego trzeba; przyzwoitą jakość dźwięku, nie ma dodatkowego urządzenia w kieszeni i do tego streaming.

 

Tylko po części mogę przyznać rację. Takie Flare'y wchodzą tak głęboko w ucho, że izolacja jest bliska perfekcji. Nawet jadąc tramwajem praktycznie żadne hałasy nie docierają do uszu. Oczywiście nigdy nie będzie idealnie i na pewno zostanie u mnie sprzęt dedykowany wyłącznie kwestiom audio, ale cieszę się niesamowicie, że wszędzie mogę komfortowo słuchać muzyki w najlepszym wydaniu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAPa używam także w domu - np. w ogrodzie leżąc na trawie albo w nocy w łóżku - najczęściej z CIEMami, które dają świetną izolację, dlatego ta jakość jednak bardzo się liczy. Na spacerze po mieście, XPERIA Z1 Compact + VE Monki są wystarczające (przy okazji nie wpadam pod samochody).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ja po ok 60 godziach zaobserwowałem wyraźną zmianę.

Pojawiło się wyraźniejsze różnicowanie planów, więcej powietrza. Poza tym tonalnie jest bardziej neutralnie.

Moim zdaniem ocenianie tego dapa prosto z pudełka nie ma najmniejszego sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie demonizujmy bo to nie jest dzien i noc.

Ja podjalem decyzje na podstawie odsluchow egzemplarza co gral gora 10h.

To co mowisz ma szanse sie dziac... ale juz sam charalter jesli nie podejdzie od razu to potem nie mozemy mowic o jego zmianie a ew. adaptacji naszej lepetynki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o adaptację to nie mówię, że nie. Ale po drobnych zmianach w brzmieniu, które zachodzą z czasem ogólny charakter brzmienia zaczyna mieć sens i trzyma się kupy. Czasami to szczegóły decydują o ogólnym wrażeniu.

Oczywiście według mnie...

Edytowane przez legwan174
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje :)

Bo dla mnie tez czesto szczegoly sa wazne. Bardziej mi chodzi zeby to podskreslic, bo niejedna osoba juz na forum byla zawiedziona ze przeciez po wygrzaniu mialo byc tak pieknie.

Ja jeszcze nie trafilem zadnego sprzetu, podkresle zadnego, o ktorym bym zmienil zdanie ogolne podoba sie/ nie podoba, dobre/niedobre po procesie wygrzania w stosunku do przed wygrzaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP - ja miałem Edition 5 - ale też wydaje mi się, że to kwestia przestawienia głowy. Teraz np. QP1R po kilkudziesięciu godzinach zaczął mi grać przestrzenniej i podoba mi się dużo bardziej niż z pudełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP - ja miałem Edition 5 - ale też wydaje mi się, że to kwestia przestawienia głowy. Teraz np. QP1R po kilkudziesięciu godzinach zaczął mi grać przestrzenniej i podoba mi się dużo bardziej niż z pudełka.

 

Zmysły MUSZĄ adaptować się do impulsów docierających ze środowiska.To warunek przetrwania w środowisku.

Gdyby było inaczej nasz gatunek byłby już tylko wspomnieniem ;)

 

edit : muszę wyraźnie dopisać - nie neguję istnienia procesu wygrzewania sprzętu !

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP - ja miałem Edition 5 - ale też wydaje mi się, że to kwestia przestawienia głowy. Teraz np. QP1R po kilkudziesięciu godzinach zaczął mi grać przestrzenniej i podoba mi się dużo bardziej niż z pudełka.

Tak zebcos sie bardziej podoba, doszlifowalo sie to zgoda. Albo ze nieco mniej sie nie podoba :) Czesto tak mam.

Ale zmienic ogolnego zdania mi sie nie zdarzylo...

To mnie w sumie cieszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności