Skocz do zawartości

Sierpniowe nowości w Łodzi


WojtekC

Rekomendowane odpowiedzi

Przyjechało trochę sprzętu:

- OPPO PM-1

- ASTELL&KERN AK T5P

- AK ANGIE

- HUGO CHORD

- MACAW GT100S

 

Oprócz tego akcesoria do iphone'a typu power bank, etui, zegarki, uchwyty na rower Life Proof.

Ciekawostka z po za audio Fitbit - monitory aktywności i snu. Czekam na testówkę.

Uwaga Oppo i Macaw mam krótko max do poniedziałku może wtorku.

_DSC4499 (Kopiowanie).JPG_DSC4500 (Kopiowanie).JPG_DSC4501 (Kopiowanie).JPG_DSC4502 (Kopiowanie).JPG_DSC4504 (Kopiowanie).JPG_DSC4505 (Kopiowanie).JPG_DSC4506 (Kopiowanie).JPG_DSC4508 (Kopiowanie).JPG_DSC4509 (Kopiowanie).JPG_DSC4514 (Kopiowanie).JPG

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nie :) nudzi już to reaktywowanie danego produktu jako jego następcy w absurdalnej cenie spodziewanej

gdzie dokłada się troszeczke i ma się już flagowca. Gdzie tu sens i gdzie tu logika.

 

Owszem nie przecze że same w sobie mogą być udane i fajne ale po co bazować na produkcie niezniszczalnym, klasycznym i za niewygórowaną kwotę ale co poradzić. Taka moda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nie :) nudzi już to reaktywowanie danego produktu jako jego następcy w absurdalnej cenie spodziewanej

gdzie dokłada się troszeczke i ma się już flagowca. Gdzie tu sens i gdzie tu logika.

 

Owszem nie przecze że same w sobie mogą być udane i fajne ale po co bazować na produkcie niezniszczalnym, klasycznym i za niewygórowaną kwotę ale co poradzić. Taka moda

 

Od lat są trzy technologie przetwarzania dźwięku w słuchawkach ;

 

dynamiki, elektrostaty i planary.

Teraz mamią nas Teslą ;)

 

Dopóki nie wymyślą jakiejś nowej, zupełnie rewolucyjnej technologii to będą z nas wyciskać mamonę i kusić tymi samymi kotletami :

schabowymi, bryzolami, bitkami, devolayami itd.

 

Będą je przyprawiać, podawać na innych talerzach, z innymi dodatkami.

 

No, bo rynek i pieniądz musi się kręcić, a że audioświatek zapierdziela za króliczkiem, że aż grzmi to oni tylko zacierają ręce.

 

A co wysmażą w kuchni to zaraz : rewolucja, nowość, absolutny hit, niepowtarzalne wrażenia smakowe itp. pierdu, pierdu ...

 

 

Dopóki nie zaproponują mi wszczepienia muzycznego chipa to niech się walą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że Tesla to element technologii dynamików jak mniemam ? no chyba że ktoś wyprowadzi mnie z błędu.

v 1.0, v 2.0 v 3.0 celowy zabieg by podkreślić coś nowego lepszego nawet jeśli istotne jest to że mają coś cienszego, z lepszego materiału, bardziej napięty kabel itd itp.

 

Osobiście nie zauważyłem w słuchawkach z tą technologią czegoś na tyle lepsiejszego że to słychać przy pierwszym odsłuchu. Brzmią niektóre fajnie ale czy jest to wynikiem jakiejś zastosowanej technologii ? Zaryzykowałbym stwierdzenie że moje poczciwe DT770 przerobione na DT R10 brzmią fajniej aniżeli np. T5p. Odważne stwierdzenie wiem ale tak uważam, przy czym przetwornik to po prostu przetwornik, żadna tam Tesla.

 

 

Jeżeli tam jest tesla, a piszą że jest 2.0 jakaś nowa, no to raczej nie jest to co piszesz Aallen.

Poza tym nie miałem ich w ręku, ale DT770PRO mam i jakościowo to wygląda na duży skok.

Twoje słowa bardziej pasują do T1 gen.2.

 

Ja cie rozumiem i rozumiem zabieg producenta tylko czy o to w tym chodzi. To tak jak reaktywacja niektórych aut z nową budą przypominającą starą i wnętrzem oraz silnikiem klasy przewyższającej to co kiedyś było o odpowiednio uzasadnionej cenie.

DT770 to świetne proste słuchawki w rozsądnych pieniądzach ale trwa wyścig zbrojeń i trzeba walczyć. Jestem pewien że nowy produkt nie będzie wielkim hitem ponieważ niczym się nie wyróżni. Zobaczcie polityke. Beyerdynamic był zawsze sprzętem o bardzo dobrej jakości o dość rozsąnych cenach w porównaniu do konkurencji no ale rynek przycisnął. AKG było takim samym rynkiem k1000 czy później k701. Gdzie można było dostać flagowca do 1000 zł ? A teraz proszę bardzo każdy wie ile kosztuje k812. Teraz cena dobrych słuchawek uznanych producentów wywinduje w górę i jak kiedyś hobby na poważnie można było zacząć od 700 zł to teraz mamy już 1600 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to element technologi dynamików, tak na prawdę chyba tylko magnesu i głównie tego że ma ponad Teslę indukcji magnetycznej.

Zabieg marketingowy pewnie tak bo inni też takie magnesy mają, a nie nazywają tego w ten sposób, no ale trzeba się jakoś wyróżnić.

 

Co do cen to trochę inna sprawa zrobił się rynek na słuchawki i teraz wszystko wygląda inaczej, kiedyś było tylko kilka firm robiących

słuchawki teraz ma je prawie każdy, kto słyszał kilka lat temu o słuchawkach B&W, Focalach, AudioQuestach, Cardasach i wielu innych ?

To powoduje że tradycyjni producenci próbują się jakoś wyróżnić i głównie robią to wypuszczając słuchawki które dla innych będą

trudne do naśladowania no i niestety próbują odróżnić się ceną.

Jeszcze 15-20 lat temu dominowały Senki i Beyery, owszem były Sony i Philipsy itd. były też STAXy ale niszowe i mało znane

przynajmniej u nas.

Producent musi podążać za rynkiem i go słuchać, jak nie słucha lub nie rozumie to kończy jak Nokia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zagadzam sie z wami absolutnie. Taki mamy czas. Spójrzmy chociaż na rynek odtwarzaczy mp3. Kiedys (w 2007-8 roku) wchodzilem do MediaMarkt i szedłem na odtwarzacze. Pełen wybór od najprostszych do tych najlepszych. Ostatnio chodze i widze scianke rozpaczy 5 modeli na krzyz jakosci zwyklej mp3 z bazaru i jedna Sansa Clip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile realnie powinny kosztować Saudio twoje Edition 5? Mój AK380? Biorąc pod uwagę rozwój rynku,przesz powiedzmy ostatnie 10 lat.

AK wg mnie jak nic minus 50% od tego co jest dziś, a twoje 5 jak nic góra 4 tysie. Tylko co z tego, że mamy świadomość sytuacji. Wykorzystują nas. Dlatego Kuba zmodował sobie DT770, a ja wróciłem do clixa 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie z czarnego dębu :P

 

A tego typu porównania, no cóż ludzie mają różne potrzeby, parkietu akurat nie potrzebuję,

nie kupuję na kredyt, a że lubię audio i muzykę to kupuję to co lubię i chcę :)

No bo jak DT700 takie super to po co komu HD800?

Abstrahując od powyższego, wiesz że mam obie ;)

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności