Skocz do zawartości

FLC Technology FLC8 i FLC8S - 36 brzmień w jednym


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Zagrają zdecydowanie słabiej ;). Gr07 BE się zmieniają na pozytyw przy wygrzewaniu, ale nadal nie ta klasa, nie ta jakość. Przesiadłem się z prawdopodobnie lepszych jakościowo słuchawek, a i tak mam banana na twarzy pół dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dołu: szare-szare-zielone, jakie to jest pinkne, żyletki na górze po założeniu zielonego (ale to z samego ajfona, na złotym tego nie było) :woot: zakładam, że z Mojo zagra to idealnie, w pracy nie miałem czasu bawić się filtrami (szare-szare-złote). Średnica doskonała, scena na tyle szeroka na ile pozwala utwór, bas jest na tyle detaliczny, że nawet najlżejsze uderzenia stopą na perkusji mają kontur, nic tu się nie rozmywa. Sub bas niżej już nie musi sięgać, na szarym filtrze jest idealnie.

Edytowane przez razvizion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dołu: szare-szare-zielone, jakie to jest pinkne, żyletki na górze po założeniu zielonego (ale to z samego ajfona, na złotym tego nie było) :woot: zakładam, że z Mojo zagra to idealnie, w pracy nie miałem czasu bawić się filtrami (szare-szare-złote). Średnica doskonała, scena na tyle szeroka na ile pozwala utwór, bas jest na tyle detaliczny, że nawet najlżejsze uderzenia stopą na perkusji mają kontur, nic tu się nie rozmywa. Sub bas niżej już nie musi sięgać, na szarym filtrze jest idealnie.

Lel szacun. Po tym co słyszałem na szarym to zielonym będę co najwyżej dzieci straszyć :P

Edytowane przez xDrope
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagrają zdecydowanie słabiej ;). Gr07 BE się zmieniają na pozytyw przy wygrzewaniu, ale nadal nie ta klasa, nie ta jakość. Przesiadłem się z prawdopodobnie lepszych jakościowo słuchawek, a i tak mam banana na twarzy pół dnia

 

Nawet prosto z pudełka GR07be zagrały bardzo dobrze, przestrzeń, szybkość, dynamika i sygnatura ok, ale FLC8s grają jeszcze lepiej. Jak ktoś liczy na wysyp FLC8 w komisie, to chyba poczeka, aż powstaną lepsze doki w tej cenie... czy nawet 2x wyższej. Nawet jeszcze nie majstrowałem przy filtrach, a jestem pod wrażeniem. Bardzo czysto grają, całe pasmo z wigorem, dół ma moc, góra blask, jest głębia dźwięku. Przyjemność jak seks dla siedemnastolatka!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą, będą w komisie. Nie bój żaby :). Dla mnie póki co ten "blask i głębia" są jeden most za daleko. Dla mnie za dużo ekspresji i takiej pewnej szorstkości na średnicy. I to raczej nie jest kwestia ilościowa, a sposobu podawania tego zakresu.

Od razu widać, że są dwie szkoły oczekiwań. Dla jednego taki charakter to mus, bo inaczej dźwięk odbiera jako pozbawiony życia, dla drugiego to już trochę za dużo. Ja jestem ten drugi :D. Powalczę pewnie jeszcze do weekendu z konfiguracją, a później... to wiadomo. Ale i tak wolę prezentację moich Westonów W40, pomimo że wiele osób jej nie cierpi.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym ja, W40 całkiem mi nie podeszły... Co do zielonego filtra przy połączeniu z Mojo, myliłem się, za dużo tej góry, przydałoby się coś między med a high na HF.
Ale dalej nie jestem w stanie ocenić co mi się bardziej podobało, Ety ER-4S (je porównywałem bezpośrednio z W40 i W50) czy FLC, holografia na pewno jest lepsza w Etymotic, scena taka sama, cała reszta na korzyść FLC.

Edytowane przez razvizion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sugeruję spróbować z piankami Comply. Zwłaszcza jak ktoś uważa, że "za dużo ekspresji i takiej pewnej szorstkości na średnicy".

Pianki lekko je ugrzeczniają, uspakajają. Zawsze będą jakieś kompromisy, ale dla mnie FLC z piankami brzmią dużo przyjemniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sugeruję spróbować z piankami Comply. Zwłaszcza jak ktoś uważa, że "za dużo ekspresji i takiej pewnej szorstkości na średnicy".

Pianki lekko je ugrzeczniają, uspakajają. Zawsze będą jakieś kompromisy, ale dla mnie FLC z piankami brzmią dużo przyjemniej.

 

Ja już zamówiłem wczoraj. Tylko o jakiej wersji piszesz (T, Ts), bo największy wpływ na samo brzmienie będzie na pewno miała każda wersja z filtrem przeciw woskowinie.

Edytowane przez razvizion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sugeruję spróbować z piankami Comply. Zwłaszcza jak ktoś uważa, że "za dużo ekspresji i takiej pewnej szorstkości na średnicy".

Pianki lekko je ugrzeczniają, uspakajają. Zawsze będą jakieś kompromisy, ale dla mnie FLC z piankami brzmią dużo przyjemniej.

 

To też jeszcze i miałem dopisać, zamierzam pokombinować z konfiguracjami filtrów i spróbować uzyskać lepszy seal, właśnie za pomocą pianek. W40 prasują mi wyłącznie na piankach, tak prawdę mówiąc, więc i tu może być podobnie. Kłopot jest tylko taki w tym przypadku, że mają bardzo duży rozmiar tulejki i póki co nie mam pod ręką żadnych pianek do testów.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, dopiero dziś mogłem się im bliżej przyjrzeć i potestować opcje. I okazało się, że fabrycznie nie przyjechały w konfiguracji neutralnej. Bo przyjechały z wkręconymi złotymi filtrami, które faworyzują średnicę. Stąd moje wrażenia poprzednie. Po założeniu "Gun Blue" charakterystyka się uspokoiła. I jak na mój gust, tak powinni je przysyłać skonfigurowane. Ale nic to, od tego są opcje, żeby je ustawiać. Ja póki co jadę na czerwony - szary - szaro niebieski, czy jak go tam nazwać ten "Gun Blue".

Teraz zdecydowanie czas na tipsy z lepszym sealem dla pełni obrazu sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie też przyjechały z żółtymi/złotymi - teraz tak słucham.

Używam z piankami.

Myślę że odrobina krytycznego spojrzenia jest zdrowa, ale z drugiej strony...

porównywałem z innymi hybrydami, dunu dn2000, fidue a83 - tutaj dla mnie flc8 wypada zdecydowanie najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też przyszło z zamontowanym złotym/vocal - ta cała zabawa z filtrami bardzo fajna, łatwo się je zmienia (no może w autobusie to bym nie polecał) i rzeczywiście działają

 

na minus - kabel trochę sztywny, no i "splitter" i tulejka za "splitterem" to jakaś parodia, jak rozpakowywałem to o mały włos tego nie zacząłem zrywać, bo myślałem, że to jakaś folia zabezpieczająca... przecież to się rozleci w trymiga

 

ale kabel ładny, niebieski opalizujący tak jak słuchawki i nie mikrofonuje tak jak dość podobny zastosowany w ER4S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrobnę coś poważniejszego wieczorem jak się wyrobię. Które comply wchodzą? Ja nie piankowy jestem strasznie, ale może stestuję.

 

T400. BTW jeśli te pianki z Warszawy do Warszawy będą mi szły dłużej niż FLC z Singapuru, to zwątpię...

Edytowane przez razvizion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i przydatna wiadomość, że tulejkaT400. Bo sam się zastanawiałem jak podejść do zagadnienia.

 

A przy okazji muszę pierdyknąć laurkę, ale będzie ona jak najbardziej w kontekście FLC8s. Muszę z tego miejsca podziękować Koledze all999 za nieocenione wsparcie w opcjach odsłuchowych związanych z rzeczonymi słuchawkami. Właśnie dotarło to coś, co jest do nich tak bardzo polecane na headfi. Zresztą nie tylko do nich. A u nas na rynku dostępne niestety na poziomi Yeti. O takie coś:

 

 

2015-12-02 10.52.14.jpg

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andi - możesz rozwinąć swoją myśl w kontekście Fidue?

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

To część historii mojego poszukiwania hybryd. A83 słuchałem (z pha3) celem zakupu, byłem nawet mocno nakręcony na nie i... średnie i wysokie tony były tak nieprzyjemne, że musiałem zrezygnować z zakupu. Oczywiście nie miałem szansy "osłuchać się" z nimi, bo może jest tak że jest inaczej po czasie.

Dla mnie to A83 < dn2000 < flc8.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności