Skocz do zawartości
  • 0

Sensowne zakupy. JVC HA-KX100, Shure SE215, Carbo Tenore?


maslonatoscie

Pytanie

Szanowni Państwo,

padły mi ostatnie już z działających słuchawek. Były to Xiaomi Piston 2.1, ale mniejsza o to.

Rozglądam się za nową parą, patrzę na modele wymienione w temacie.

Budżet mocno ograniczony. Zawsze to był mój problem, a obecnie wyjątkowo słabo u mnie z finansami. Znalazłem używane Shure za ~290zł, JVC za ~130zł, Carbo Tenore - o nich wiem najmniej - 130zł nówki.

Zależy mi na możliwie jak największej szczegółowości, neutralności, uwarunkowane jest to tym że słucham głównie techno i ambientów (Recondite, Pantha du Prince, 36, takie rzeczy).

Uczuciem szczerym i głębokim nienawidzę rozlanego, przesadzonego basu.

 

Luźne, krótkie, subiektywne, mało znaczące, wszelkie opinie i przemyślenia mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Tu masz test Tenorków, naszego forumowego kolegi. Ja wybrałem właśnie Tenorki, prawie rok temu.

http://zakupek.pl/test/sluchawki/recenzja-zero-audio-carbo-tenore-zh-dx200-ct/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tenorki to bardzo dobre doki i na fali hype ;)

Z tej trójki wybór bardzo dobry.

 

Można jeszcze podrzucić do rozterek MEE M6 Pro, tutaj recki forumowych kolegów:

http://zakupek.pl/test/sluchawki/recenzja-meelectronics-m6-pro/

https://muzostajnia.wordpress.com/2015/03/01/meelectronics-m6-pro/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tenory wobec powyższego sobie odpuszczam. M6 Pro wyglądają super ciekawie, ale jedyna oferta na Allegro to taka za 169zł. To normalna cena tych słuchawek, czy mam prawo mieć podejrzenia co do ich autentyczności?

Ogólnie super propozycja, dzięki za to!

A, i jakby ktoś był w stanie się do nich odnieść przez pryzmat JVC to byłbym wniebowzięty.

Ogólnie na te JVC się napaliłem po przeczytaniu recenzji na audiofanatyk - generalnie ufam temu człowiekowi, sądząc po recenzjach to ceni sobie cechy brzmieniowe podobne do tych, na których mi zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W takim razie na tą chwilę M6 Pro wydają się numerem 1.

Z tym, że są dość bogato wyposażone jak na słuchawki za 169zł. Jest szansa na znalezienie czegos do 200zł z uboższym wyposażeniem, ale za to lepszym jakościowo brzmieniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Techno to dość rozległy gatunek, ale nisza której słucham nie bazuje na waleniu basem na prawo i lewo. Do tej pory najlepiej słuchało mi się na superluxach 668B, którym wielu zarzuca brak basu i ostrą górę, a dla mnie są przewspaniałe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W takim razie na tą chwilę M6 Pro wydają się numerem 1.

Z tym, że są dość bogato wyposażone jak na słuchawki za 169zł. Jest szansa na znalezienie czegos do 200zł z uboższym wyposażeniem, ale za to lepszym jakościowo brzmieniem?

za 300 masz audeo na zielonych filtrach, jak mało dołu to czarne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja co prawda tenorków nie słuchałem ale mam i sobie chwale M6 pro. Basowe grajki to nie są na pewno. Fajna scena, szczegółowa i jest w mairę równo. Do tego są świetnie wyposażone. Dwa kable, pianki comply etc. Z ciekawości tej fali hype sam zacząłem nawet się zastanawiać też nad tenorkami i zdaje się użytkownik Noise porównywał oba w wątku tenorków na forum.

 

Co do sprzedawcy to możesz brać w ciemno z alle, to dystrybutor mee i jest na oficjalnej stronie producenta podany wraz z linkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jesteście wszyscy super. Dawno nie widziałem tak ogarniętej społeczności w polskim internecie.

Wybór padł na M6 Pro z racji cięcia kosztów, słuchawki i tak będą używane głównie do treningów więc nie ma się co wykosztowywać.

Audeo 012 wpisane na wishlistę, oczekują zapełnienia skarbonki-roz******lki.

 

Jeszcze raz wszystkim serdeczne dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jesteście wszyscy super. Dawno nie widziałem tak ogarniętej społeczności w polskim internecie.

Wybór padł na M6 Pro z racji cięcia kosztów, słuchawki i tak będą używane głównie do treningów więc nie ma się co wykosztowywać.

Audeo 012 wpisane na wishlistę, oczekują zapełnienia skarbonki-roz*******ki.

 

Jeszcze raz wszystkim serdeczne dzięki!

 

Z tymi treningami to nowość. Zdecydowanie Tenory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Trening siłowy, więc wypadać nie powinny - jeśli o to chodzi. No i nie będzie to też jedyny scenariusz użycia, ogólne outdoor.

Wiem, że nie są za dobre w tłumieniu dźwięków otoczenia, ale jest to kompromis na który jestem w stanie pójść :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli chcesz dobrego basu z mniejszą szczegółowością, wzorową izolacją, pancernych wykonaniem ---> bierz shurki.

Natomiast jeśli szukasz słuchawek z większeą szczegółowością, z mniejszym basem, który nie zasłania innych pasm, słabym wykonaniem, bardzo dobrą izolacją, o 2x niższą ceną, ciekawym graniem ----> bierz tenorki.

Osobiście przesiadłem się z shure na tenore i jestem zadowolony jak najbardziej. Basu nie brakuje. Jakość wykonania tylko nie powala. Poza tym pamiętaj, że w shurkach kabel prowdzony jest za uchem( wspominam o tym, bo wiele osób tego nie lubi np. ja :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności