Skocz do zawartości

Poczta Polska, kurier DPD UPS,paczkomaty inpost 24/7 i inne usługi spe


retter

Rekomendowane odpowiedzi

To dobrze, że się znalazł, bo tak to byś musiał czekać miesiąc na rozpatrzenie reklamacji i dostałbyś jakiś śmieszny pieniądz rekompensaty. Przypomnieć choćby moją przygodę jak Noise wysłał mi słuchawki za które zapłaciłem prawie 200zł, Paczka24 zginęła na sortowni w Wawie, po miesiącu udało się nam wywalczyć odszkodowanie ok 100zł... W reklamacji dostali kopię korespondencji potwierdzającej zakup, potwierdzenie przelewu, ale i tak nie ma się na to wpływu co zrobią. Z tego co się orientuję to chyba nawet wykupienie ubezpieczenia nie pomaga. Trzeba brać deklarację wartości, która kosztuje majątek, mieć twarde potwierdzenie wartości zawartości paczki, a i to nie daje gwarancji 100% wypłaty.

 

UPS - potwierdzam, że formularz przeadresowania działa pod warunkiem, że zgłosi się takie przeadresowanie do godziny 17. Wspomniana paczka do której dostałem awizo po g.14 została przeze mnie zgłoszona do przeadresowania (ponowne doręczenie) po g.16 i mimo, że kurier zostawił ją na koniec dnia w punkcie, to na drugi dzień przyjechał z nią jeszcze raz. Szczęście w nieszczęściu, że akurat dziecko mi się rozchorowało i byłem w domu, bo szanowny pan kurier przyjechał bez żadnego kontaktu po g.10.

Edytowane przez sn4ke
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, że się znalazł, bo tak to byś musiał czekać miesiąc na rozpatrzenie reklamacji i dostałbyś jakiś śmieszny pieniądz rekompensaty. Przypomnieć choćby moją przygodę jak Noise wysłał mi słuchawki za które zapłaciłem prawie 200zł, Paczka24 zginęła na sortowni w Wawie, po miesiącu udało się nam wywalczyć odszkodowanie ok 100zł... W reklamacji dostali kopię korespondencji potwierdzającej zakup, potwierdzenie przelewu, ale i tak nie ma się na to wpływu co zrobią. Z tego co się orientuję to chyba nawet wykupienie ubezpieczenia nie pomaga. Trzeba brać deklarację wartości, która kosztuje majątek, mieć twarde potwierdzenie wartości zawartości paczki, a i to nie daje gwarancji 100% wypłaty.

Mnie ostatnio zaintrygowało jak widziałem sprzedawcę ostrzegającego przed PP listami poleconymi, że po zmianach regulaminów, w razie zaginięcia brak odszkodowań. Się zastanawiałem czy to jest prawda... Ale jak jest problem nawet z odszkowaniem za paczkę24 to może coś w tym jest :P

Czyżby to był nowy sposób na oszczędności PP...

 

Z innej beczki, dzisiaj zdziwiłem się - inpost polecony, wysłany wczoraj, doszedł dzisiaj :o Cud świąteczny normalnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ubezpieczenia w paczka24 to pani na poczcie powiedziała mi, że dla jego uwzględnienia trzeba posiadać dokument potwierdzający zakup. Co oznacza, że w przypadku kiedy ktoś nam wysyła sprzęt wraz z tym dokumentem w paczce, to ubezpieczenie jest gucio warte :).

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak od ok roku nie można ubezpieczyć listów jako usługa (po za papierami wartościowymi) bo od tego są paczki, a ludzie to wykorzystywali.

 

Co z tego ze "kurier" PP daje ubezpieczenie, jak w razie czego to nie z PP walczymy ale z zewnętrznym ubezpieczycielem. Trzeba przedstawić wartość etc, ale dalej wiadomo jak ubezpieczyciele kombinują przy autach. Wniosek drogie od tych 300/500 dpd dhl czy kto co tam woli.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zamówiłem paczkę listem ekonomicznych poleconym, dzisiaj przyszła.

W środę list polecony priorytetowy, również przyszedł następnego dnia.

Z mojej strony bardzo wielki plus dla poczty polskiej, tym bardziej z uwagi na okres świąteczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że to nie reklama poczty polskiej :D U mnie to nie dali rady w jeden dzień przewieźć paczki z tego samego miasta do innego urzędu pocztowego (odbiór w wybranej placówce) :P

Teraz to naprawdę zdarzył się cud na święta - ekonomiczny dochodzący następnego dnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie gość wysłał pady poleconym ekonomicznym po Warszawie (z Pragi na Białołękę). Wysłał we wtorek rano, przed świętami nie doszły. To tyle odnośnie terminowości poczty. Może w przypadku mniejszych ośrodków istnieje terminowość, ale w Wawie nie. Już to przerabiałem kilka razy w tym roku, że ekonomiczny po Wawie idzie conajmniej D+3, bo zdarzało mi się coś kupować, albo wysyłać dokumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie gość wysłał pady poleconym ekonomicznym po Warszawie (z Pragi na Białołękę). Wysłał we wtorek rano, przed świętami nie doszły. To tyle odnośnie terminowości poczty. Może w przypadku mniejszych ośrodków istnieje terminowość, ale w Wawie nie. Już to przerabiałem kilka razy w tym roku, że ekonomiczny po Wawie idzie conajmniej D+3, bo zdarzało mi się coś kupować, albo wysyłać dokumenty.

WER Warszawa to loteria niestety. Nawet poza okresem świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inpost tak się rozpędził na święta, że jeszcze nie zdążył wyhamować :) Wczoraj i dzisiaj otrzymałem do rąk własnych przesyłki nadane poleconym allegro, zamówione dzień wcześniej. Cud normalnie :D Jeszcze miesiąc wcześniej musiałem czekać tydzień, żeby dostać smsa iż kurier łaskawie zostawił przesyłkę w jakimś kiosku, a teraz proszę jaki standard za 4zł xd Oczywiście nie łudzę się, że taki stan potrwa długo... Paczkomaty też działają na pełnych obrotach. Wczoraj kupiłem, dzisiaj z samego rana (6:20) sms, że paczka już czeka w skrzynce. Fajnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można ich też męczyć przez PW na ich profilu na facebook. O ile w przypadku reklamacji mailowej nie dostałem nigdy odpowiedzi, to w przypadku FB wcześniej czy później, ale zawsze coś mi odpisano. Nigdy nie zdarzyło mi się czekać miesiąc, ale goniłem ich jak przez tydzień nie było komu wyciągnąć paczki nadanej przez sprzedawcę (przez prawie tydzień status "nadano w paczkomacie"). Można też wykłócić się dodatkowo o jakieś kody na darmowe paczki w ramach rekompensaty. W przypadku tej paczki idącej już miesiąc mam jednak poważne wątpliwości, czy ona czasem nie została zgubiona - jak w tym swoim ******lniczku nie znajdą, to cisnąć o odszkodowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj(tzn wczoraj, bo już jest trochę po północy) w końcu dowiedziałem się że paczka zaginęła... wcześniej po prostu tłumaczyli się zamieszeniem z okazji świąt :(

 

No nic, rano się ogarnie jak ich męczyć dalej, bo jak 70% tak i ten sprzęcik nie jest z fabrycznej produkcji i ciężko coś takiego nawet mnie wycenić :/

Edytowane przez Ugz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miła Pani na poczcie zapytała mnie, czy wiem kiedy będą podwyżki cen u nich :)

A to sie okazuje ,że listy juz od lutego będą droższe o około 20% .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta na temat paczkomatów,

w mojej okolicy są 3 paczkomaty - 1 na Krzywoustego i 2 na Kiełczowskiej. Nie wiem jak oni to obsłóguja ale w paczkomacie na Krzywoustego paczki są ZAWSZE do odebrania następnego dnia po nadaniu, w paczkomatach na Kiełczowskiej to 2, 3 dni i jaszcze kurier czeka ponieważ nie ma miejsca w paczkomatach - oczywiście żadnego kuriera przy paczkomatach nie ma. Tak się zastanawiam czy tych paczkomatów inne firmy nie obsługują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na pocztę polską od dawna nie narzekam, wszystko w terminie. Jak mam bramę i bramkę zamkniętą to listonoszka zadzwoni i dopyta :)

 

Za to dziś byłem odebrać paczkę w oddziale InPostu, gdyż wczoraj nawet awiza nie dostałem. Kurier podesłał ino sms'a o 12 że mogę sobie odebrać w oddziale...

Zszedłem pod dom, chodnik zasypany śniegiem, i nie widać ani śladów butów ani auta na ulicy. Widzę że im już się nawet nie chce awiza dostarczać.

 

Poprzednia paczka zaginęła, sprawa w toku. Jak się rozwiąże to może dam znać. Jak na razie zawsze byłem źle nastawiony do inposta za kijowe terminy i awiza, ale ostatnio dzieje się patologia. Szkoda tylko że u niektórych sprzedawców na allegro u których często coś kupowałem jest tylko inpost :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednia paczka zaginęła, sprawa w toku. Jak się rozwiąże to może dam znać. Jak na razie zawsze byłem źle nastawiony do inposta za kijowe terminy i awiza, ale ostatnio dzieje się patologia. Szkoda tylko że u niektórych sprzedawców na allegro u których często coś kupowałem jest tylko inpost :(

Dlatego, że niektórzy ludzie to chodzące cebulaki. I mogą zażądać od firmy zwrotu pieniędzy oraz zwrotu kosztów za przesłanie towaru.

Wysyłając inpostem zwroty są darmowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie można żądać zwrotu wysyłki w drugą stronę przy zwrocie do 14 dni o_O I nikt pewnie nie przystaje na takie żądania :)

Można, było o tym głośno gdy zmieniali prawa konsumenckie przy zakupach przez internecie.

Wystarczy powołać się na odpowiednią ustawę i firma ma związane ręce.

Ale to jest dla mnie czyste chamstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności