Skocz do zawartości

5.1 do salonu


azzario

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie nie przeczytałem ale chyba za małe pomieszczenie będę miał na to. Rozmawiałem ze znajomym od nagłośnien estradowych, i mówi to samo co większość ludzi na forach że lepiej dobre 2.0, bo żeby był dobry efekt przestrzenny to trzeba 100m2 pomiesczenie mieć. Już nie jestem pewny czy rezygnować z tego 5.1, zależy mi na tym ale pokój 4,6 x 4,1 a meble jeszcze do niego nie wstawione i chyba nie da rady tego rozstawić jak należy pomijając już fakt że dobre stereo kupię dużo taniej i będzie dobrze grać:/

Hahaha... padlem i nie moge sie podniesc, wiekszej glupoty jeszcze w zyciu nie czytalem :D. Chlopie, zaden zestaw 2.0 nie zastapi Ci "kina domowego", chocbys nie wiem jak mial rozstawione kolumny,

to i tak nie uzyskasz efektow wielokanalowych z dwoch glosnikow, jest to fizycznie nie mozliwe :).

 

Kiedys w MM mieli punkt pokazowy, takie male "iglo", a w srodku zestaw Logitech-a z THX-em i efekt byl wiecej, niz satysfakcjonujacy, zwazywszy na bardzo maly metraz i jakby nie patrzec.. zestaw glosnikow

komputerowych ;).

 

Wiec jezeli pierwotnie miales w planach zestaw 5.1, to spokojnie masz szanse go zrealizowac, nawet w 5m2:), tylko zrob to z glowa, a na 100% bedziesz zadowolony z efektu.

Edytowane przez PENDRAGON
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to jak z głową to zrobić te logitechy z906 będą wszyscy je jadą ale ja nie mam kasy żeby za ponad 2k kupić Edifiery, chyba trochę przepłacę za jakość ale do 5.1 nie będzie innego wyjscia, jedyna alternatywa to jakiś pomysł jak tanio podpiąć dwa optyki do tych geniusów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się też nad taką możliwością - karta dźwiękowa z wejściem optycznym do komputera. Do wejścia podłączona konsola, do wyjścia jakieś głośniki 5.1 np. geniusy. Miałbym dźwięk 5.1 z kompa ale czy miałbym z konsoli ? Czy np. ta karta AIM SC807 zdekoduje mi sygnał 5.1 przesyłany z konsoli po optyku ? Ewentualnie Maya U5 oraz Sound Blaster Z maja wejście optyczne. Czy to może się udać ? Zakładam, że komp musiałby być włączony, żeby to ewentualnie zadziałało.

 

PENDRAGON - budżet 1000 zł

Edytowane przez azzario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tutaj nie widze innego wyjscia, jak kupic uzywke amplituner 5.1 i do tego jakies wzglednie grajace glosniczki, ale te 1000zl to jest troche malo, doloz z 500zl i bedzie mozna cos kombinowac ;).

Ewentualnie w/w Logitech-i Z906, szalu nie bedzie, ale efekty dokolne calkiem niezle, choc osobiscie bym wybral pierwsza opcje ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

optyk nie obsłuży kodeków dźwiękowych z "HD", dźwięk nimi zakodowany w postaci cyfrowej może być przesyłany tylko po HDMI.

 

Jeśli jednak to ma być pełnoprawne kino domowe to nie ma co kombinować, tylko kupić amplituner AV z HDMI, zasada jest taka, że nie ma zbyt mocnych ampli, są tylko za słabe. I jeśli ktoś ma dość ograniczony budżet to lepiej rozłożyć zakup w czasie niż kupić coś z czego potem będzie niezadowolony. Najsłabsze amplitunery nie nadają się do 19m2. nie dadzą rady porządnie wysterować kolumn. Zawsze można zakup rozłożyć na raty, najpierw kupić amplituner i dwa frontu, potem resztę kolumn, na końcu suba (o ile będzie potrzebny). Albo całość od razu kupić na raty i spłacać potem przez jakiś czas, są sprzedawcy na allegro którzy dają raty na używany sprzęt.

 

Głośniczki komputerowe i 19m2 :D , tak się nie da.

 

19m2 przy wysokości około 2.5m to około 47m3 (1660 cubic foot) powietrza do poruszenia (start odrzutowca, czy ryk dinozaura ma zrywać czapkę z głowy, musi być zapas mocy by odpowiednio prz...walić dźwiękiem kiedy tego potrzeba, i to przy oglądaniu z normalnym poziomem głośności -> tzn., że można normalnie powiedzieć do kumpla- patrz jakie ona ma wielkie.. oczy, i on to usłyszy, nie ma potrzeby krzyczeć czy podnosić głosu, a potem ten ryk odrzutowca czy wybuch wulkanu, a grać a nie hałasować na granicy przesteru.

 

Jeśli pytający bangla po angielsku to -> http://www.thx.com/consumer/home-entertainment/home-theater/

warto poczytać, i nie chodzi to o to by wywalać kasę na sprzęt z certyfikatem (nie wszyscy producenci się w to bawią) tylko by wyrobić w sobie jako-takie pojęcie o zagadnieniu. Poprawnie grające kino domowo imo trudniej złożyć i rozmieścić w pomieszczeniu niż zestaw stereo, (ale stereo jest do muzyki nie do filmów czy gier).

Niestety aranżacje pokoju, meble, TV, kolumn itp, należy ściśle dopasować pod wymagania kina, tutaj nie może być kompromisów bo nie będzie to grał tak jak powinno.

Miałem wątpliwą przyjemność słuchania kilku ryczących kin domowych, i właściciele niby byli zadowoleni, że tam ma być, bo co jakiś czas coś nahałasowało z tyłu czy kaloryfer wpadł w rezonans.

 

Wielkość i odległość siedzącego do TV do temat do innych rozważań.

 

Ja z kina zrezygnowałem po przeprowadzce, w obecnym domu nie jestem w stanie sensownie tego zrobić, pozostają tylko słuchawki.

Edytowane przez wdehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wdeche

Ale Ty proponujesz pelnoprawny sprzet dla videofila, z calym szacunkiem.. amatorowi, ktory na dodatek ma mocno ograniczony budzet.

 

Trzeba mierzyc sily na zamiary, bo w przeciwnym razie skonczy sie propozycjami za grube tysiace i adaptacjach pomieszczenia za drugie tyle, a nie o to autorowi przeciez chodzi .

 

W jego przypadku wystarczy standard DD, czy DTS, gdzie ampli dostanie za ok. 500zl a glosniki za ok. 1000zl, jak dobrze poszuka .

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może bym to zrobił tak że na razie za 1k stereo jakieś zmontował, a jak będzie zastrzyk gotówki to rozszerzę to do 5.1, dało by radę?

Na razie głośnki potem amplituner i dodatkowe głośniki?

Bo jedyna opcja to pozostają te z906, ja ich nawet nie słyszałem ale są masakrycznie jechane, niestety w tej cenie nic innego nie ma z dekodowaniem 5.1.

Albo takie coś i głośniki http://allegro.pl/amplituner-5-1-harman-kardon-avr-130-gwarancja-i5555580981.html i bym się w budżecie w mairę zmieścił powiedzmy 1200? tylko ewentualnie jakie głośniki?

Edytowane przez azzario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mo¿e bym to zrobi³ tak ¿e na razie za 1k stereo jakie¶ zmontowa³, a jak bêdzie zastrzyk gotówki to rozszerzê to do 5.1, da³o by radê?

Na razie g³o¶nki potem amplituner i dodatkowe g³o¶niki?

 

 

Bardzo dobry plan! Na początek kupić amplituner kina domowego i dwa duże fronty!

 

Zastanów się czego oczekujesz od amplitunera, potrzebujesz w nim HDMI czy nie?

np. Onkyo lubi się z Jamo, jest kilka serii Jamo do wyboru, łatwe do kupienia.

 

Parę uwag do amplitunera:

ważne jest to co pisze z tyłu na tabliczce znamionowej, jeśli w opisie jest że np. 5x105W a z tyłu koło kabla zasilającego jak wół stoi 270W to wiedz, że coś się dzieje, że ktoś robi kogoś w jajo. Producenci często podaj± maksymalną moc do osiagniecia przy wysterowaniu jednego kana³u, przy stereo będzie tego mniej, przy 5 kanałach jeszcze mniej. Perpetum mobile jeszcze nie wynaleźli, czasem można znależć testy które rzetelnie mierzą takie rzeczy.

Lepiej kupić starszy ale mocniejszy ampli.

Poczytaj instrukcję do PS4 (ma ona w ogóle wyjście dżwięku po optyku?) w jakim formacie jest w stanie przesłać dźwięk po optyku? PS3 potrafiło wstępnie zdekodować "dżwiêk HD" do PCM (czy jakoś tak).

Kolumny:

fronty i centralny powinny być z tej samej serii by zapewnić spójność brzmienia.

 

zajrzyj na http://www.hdtv.com.pl/forum/ sporo wątków, linków, testów, poczytaj

 

 

EDYCJA> zeżarło mi polski znaki, powstawiał krzyżyki tip.. czemu?

Edytowane przez wdehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas pisania poprzedniego posta przeoczyłem twoja odpowiedź, dużo czasu mi zeszło na napisanie, coś mi przerwało w połowie.

 

Twoja forsa, twój wybór, świetny zakup, ale raczej przeznaczony do czegoś innego.

Życzę powodzenia - będzie ci potrzebne, chcesz zestawem biurkowym nagłośnić normalny pokój, gdybyś miał pomieszczeni o połowę mniejsze to może i miałoby to sens. Staraj się porozmieszczać te głośniczki jak najbliżej miejsca odsłuchowego centralny nie musi stać pod tv, może stać na ławie przed słuchaczem, byle tylko był w osi z tv, a pozostałe głośniki zgodnie z zasadami ale też blisko miejsca odsłuchowego, przy samej kanapie, to może da to radę.

 

Podziel się za jakiś czas (za parę tygodni) wrażeniami z oglądania filmów na tym logitechu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na hdtv to niech sie zajma obrazem, a nie uderzaja z kolorymetrem w tematy dzwiekowe :P.

Głośniki bardzo wychwalane, na hdtv forum większość mi poleciła że lepiej je brać niż montować kolumny z ampli, wiadomo że dało by się lepiej ale to i koszty inne, dam znać jak wrażenia.Pzdr.

 

Nastepna glupota, ktora jakby miala skrzydla, to by latala. Do tysiaka ciezko by bylo zlozyc komplet 5.1, ale jak juz wczesniej wspomnialem za 1.5tys.zl. dalbym rade, i taki zestawik Logitech-a

wyszedlby delikatnie mowiac cieniutko, w bezposrednim porownaniu.

 

Chcialbym zobaczyc wtedy miny tych "specow" z hdtv, kocie mordki jak nic :huh::D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności