Skocz do zawartości

5.1 do salonu


azzario

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przymierzam się do kupna głośników do salonu, pod TV będzie mini PC i konsola PS4, zastosowanie to filmy gry i muzyka, podłączyć to podobno by było najlepiej po optyku, czyli głośniki pod PC i Ps4.

Byłem prawie zdecydowany na Logitechy z906 bo mają dwa wyjscia optyczne które idealnie by się nadały do podłączenia, ale przeglądając internet to raczej nie są warte ceny i myślę nad jakąś alternatywą, budżet ok 1kzł(jeśli by się dało cos dobrego to taniej), może jakieś kino domowe?

Pomieszczcenie 19m.

Edytowane przez azzario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten artykuł to są jakieś jaja, ja nie wiem jakim trzeba być audio maniakiem żeby kolumny rozstawiać co do milimetra i co do stopnia nachylenia. To naprawdę robi taką różnicę?, jak oglądam film ze znajomymi to wtedy tylkko osoba siedząca centralnie usłyszy efekt przestrzenny? BTW wiem że 2.0 zagra lepszą jakością ale jednak chciałbym tą przestrzenność a nie jestem audiofilem, podobo geniusy 5.1 np 6000 jak na swoją cenę grają ok tylko nie wim jakby je podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6000 grają bardzo ok, ale nie mają cyfrowego wejścia - trzeba DACa z cyfrowym wejściem i wyjściem analogowym 5.1 ;)

Co finalnie wyjdzie słabo pod względem opłacalności ;\

 

Mam wrażenie, że nawet nie przeczytałeś tego, bo tam są głównie minimalne odległości od ścian, minimalne odległości między głośnikami i ZAKRESY optymalnych kątów, które są bardzo ważne, bez nich to sobie 2.0 kup.

Jak zakres jest 20 stopni to wątpię czy cała np sofa się tam nie zmieści D:

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie przeczytałem ale chyba za małe pomieszczenie będę miał na to. Rozmawiałem ze znajomym od nagłośnien estradowych, i mówi to samo co większość ludzi na forach że lepiej dobre 2.0, bo żeby był dobry efekt przestrzenny to trzeba 100m2 pomiesczenie mieć. Już nie jestem pewny czy rezygnować z tego 5.1, zależy mi na tym ale pokój 4,6 x 4,1 a meble jeszcze do niego nie wstawione i chyba nie da rady tego rozstawić jak należy pomijając już fakt że dobre stereo kupię dużo taniej i będzie dobrze grać:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz ampa + kolumienki to może http://www.morele.net/glosniki-komputerowe-microlab-solo-9c-635496/

 

Nie bawiłem się w rozdzielacze cyfrówki :|

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=d&string=spdif+rozdzielacz&bmatch=s0-uni-1-4-0629

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A panowie do takiego Mini PC http://allegro.pl/quadcore-4-x-2-41ghz-4gb-dysk-intelhd-win-8-1e-i5035734963.html, będę podłączał to pod TV, dokupić Soundblaster Xi-Fi Titanium żeby to ładniej zagrało?

A też jestem za edifierami słucham rapu więc lepszy bas, i wykonanie, nie będę odsłuchiwał bo nie mam czasu jeździc za tym, a u mnie w małym mieście nie ma gdzie.

Edytowane przez azzario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solo9C nie słuchałem, ale podobno dużo lepsze dźwiękowo niż Solo7C ;)

 

Solo7C do takiej muzyki imo lepsze niż R2600, ale warto zaznaczyć, że R2730DB to już kompletnie co innego i tego również nie słuchałem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7C i r2600 nie mają optyka, więc będą R2730 lub 9c:) teraz nie mam czasu później jescze zagłębię się trochę w temat co lepsze, narazie dzięki za pomoc i zainteresowanie.

Edit: Jest jescze sprawa z tą kartą ja będę miał tylko złącze PCIe a ta karta jest na PCI, jaka będzie najlepsza opcja pod PCIe?

Edytowane przez azzario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kina to słuchawki!

 

Oczywiście słuchawki działające w systemie dolby headphones czy jakimś podobnym.

Można kupić gotowe zestawy albo kombinować samemu, czasem taniej wyjdzie kupić trochę starszy amplituner kina domowego (np. yamaha minimum z cyfrą 6 z przodu, u yamahy kino na słuchawkach nazywa się silent cinema) podpiąć do niego wszystkie urządzenia i używać tego jako wzmacniacza słuchawkowego i wzmacniacza w ogóle. Warto by ampli miał wyjście pre-out bo wtedy można podpiąć mu końcówkę mocy czy zwykły wzmak zintegrowany stereo i cieszyć się dźwiękiem stereo, jeśli okaże się, że kiepsko gra w stereo.

Plus jest taki, że ampli kd ma wbudowany DAC, obsługuje HDMI itp...

 

Wiem, są tacy, że powiedzą że tak nie da rady, bez woofera to nie kino. W takiej sytuacji trzeba sobie kupic ustrojstwo bass-shaker, przymocować do kanapy i będzie potrząsało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności