Skocz do zawartości
  • 0

Następca dt990pro ->dt880?


Jaworrr

Pytanie

Cześć koledzy:) myślałem, że przez jakiś czas pomilczę, ale nagle mnie kłuć wysokimi,moje dt990pro zaczęły...

...a to za sprawą kontrastu. Miałem przyjemność posłuchać dt880pro kolegi, które zagrały bardzo urzekająco, wręcz ckliwie, ale z mała sceną i dużym zagęszczeniem dźwięków. Wszystko podane jak na talerzu, bezpośrednio do głowy i zaraz obok. I ze spokojnymi wysokimi, po prostu pięknie. Kupiłbym sobie takie.

 

Ale nie pisałbym tych słów, gdyby nie fakt małej sceny w stosunku do dt990pro, czego wiem że będzie mi brakowało.

Teraz się zastanawiam czy wersja dt880 edition (premium) zagra dźwiękiem równie miłym ale z większą ilością powietrza względem dt880pro?

 

Internety mówią, że tak, a Wy jak powiecie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Do 600ohmów nie mam podejścia. Wzmacniam sygnał przez fiio E12:) (+xduoo x2)

 

W DT990PRO podoba mi się wielka scena, ale sopran sprawia że uszy krwawią, a bas jest bardziej wyczuwalny niż słyszalny. W DT880PRO wszystkie dźwięki były namacalne, na wyciągnięcie ręki, ale scenicznie zlepione i przyczepione do głowy.

 

Zatem potrzebuję połączenia najlepszych walorów z obu:)

Edytowane przez Jaworrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zrób moda swoim 990pro, wywal z obydwu muszli te plastikowe zasłony białe. No i kabel im zmień na coś lepszego, chociażby sonolene będzie lepszy bo starquad mi nie pasował nie pamiętam już czemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czytałem ten wątek, dlatego napisałem że na nadmiar basu nie narzekam:)

Bo mod poprawia przestrzeń (o matko! Jeszcze więcej przestrzeni!?), uwypukla dolną średnicę i wycisza bas:/

 

Koniecznie podziel się swoimi spostrzeżeniami:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kurczę, trochę się dziwię, że opisujesz DT880 jako grające bezpośrednio i z małą sceną. Ja bym powiedział, że jest zupełnie odwrotnie, tylko, że ja mam wersję Edition/Premium. DT990 co prawda nie słuchałem niestety.

 

Może ta bliskość dźwięku wynikała z tego, że jesteś przyzwyczajony do wycofanej średnicy w DT990?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może tak jest, również czytałem pochlebne informacje o scenie dt880 i pro i nie pro. Chociaż nie pro podobno nieco szerszą scenę mają.

Czekam na informacje z mp3store czy będzie możliwość posłuchać obu modeli.

Trubul modowaleś już:)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zastanawiam się jaka byłaby reakcją na pojawienie się w tym plebiscycie hifimanów he-300.

Recenzje zbierają pozytywne, nie grają audiofilsko, ale przyjemnie w bogatym basem i dobrze zgrywaja się z moim fiio e12.

Warto ryzykować i pchać się w te hifimany czy zostać przy bajerach 880/pro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja u siebie zrekablowałem, nie brakuje mi basu, co prawda nie telepią ale bas jest stonowany i przyjemny, zależnie od jego ilości w nagraniu. Myślę że za taką kasę warto je kupić, fakt że trzeba podłubać i kabel zrobić ale moim zdaniem lepsze to niż kupować coś drogiego bo chyba dopiero T90 zagrają w pełni lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobrze mówisz, bo dźwięk dt990pro mi się podoba, trochę szkoda wycofanej średnicy (ale fakt - można zrobić full open moda). Jednak uszy już mam pełne żyletek, a z tym żyć nie mogę.

 

Odnośnie he-300 doczytałem, że mają mikrofonowy kabel co je dyskwalifikuje.

 

Chwilowo czuję się tak jakbym stał przed podniesioną kurtyną, za którą jest ściana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

dt990/600ohm ponoć nie mają tak wycofanej średnicy ponoć bardzo fajne słuchawy tylko to nie jest do portable ampa

 

pro są tak strojone aby miały więcej basu

 

jest jeszcze hd580 hd600 300ohm taka impedancja jeszcze nie wymaga prądu z gniazdka a bas miał podobne do 880pro z mojego porównania


ns pewno więcej niż dt880 premium ...

Edytowane przez retter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności