Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki nauszne do 300zł | Następca CAL!


NexPL

Pytanie

Witam wszystkich

Po jakiś 3 latach moje Creative Aurvana Live padły na amen.

Szukam teraz godnego następcy do 300zł

Słuchawek używam do 50% słuchania muzyki z PC i smartfona, ogólnie to słucham wszystkiego: pop, jakiś rap i wszystko co wpadnie w ucho na spotify a drugie 50% to granie na PC (obecnie CS:GO)

 

Mikrofon mam zewnętrzny, także nie potrzebuje go wbudowanego w słuchawkach i nie lece na gejmingowe świecidełka pokroju Razer Kraken czy SS Siberia V2, chociaż nigdy ich na uszach nie miałem :D

Jak już słuchawki mam podpięte do PC to grają pod integrą, kiedyś jak aurvany działały to zawsze chciałem dokupić Xonara DG.

 

Pierwsza myśl to żeby kupić ponownie Aurvana Live, byłem z nich zadowolony wszystko super jedynie brakowało mi trochę większego basu i wygoda takie 7/10 dla mnie, lubię w ciągu dnia posiedzieć w słuchawkach po 8h i po takiej sesji z założonymi aurvanami troche odczuwałem dyskomfort.

 

Dodam jeszcze, że w aurvanach jakoś tak słabo grało mi sie w CS:GO o ile muzyki słuchało mi się super to w grze kroki przeciwników troche słabo słyszałem tzn. na pewno lepiej słyszę kroki w pchełkach samsungowskich które były dołączone do smartfona

 

Trochę poczytałem tutaj na forum i to propozycje które znalazłem;

-Ponowny zakup Creative Aurvana Live + zrobienie recablingu (w tych co teraz miałem nic nie było przerabiane)

-DENON D1100 słuchawki które na allegro chodzą nawet po 500zł ale jest aukcja z zaufanego mi sklepu internetowego gdzie nówki mają za 280zl

-Nontec zoro hd o tych słuchawkach nic nie wiem po za tym, ze pare osob z forum je poleca

-takstar pro 80 v2 czyli sluchawki ktore razem z denonami d1100 bardzo podobaja mi sie (nie chodzi tu o wygląd sluchawek bo to dla mnie malo istotne), duzo osob mi sie poleca

- i jeszcze HyperX Cloud - to juz bardziej gejmingowe, ale slyszalem ze dorównują wyżej wymienionym modelom

od razu jak juz o hyperx napisalem to przychodzi mi do glowy razer kraken ale chyba przesadzam

 

i tutaj jeszcze jedna kwestia : Zakup uzywanych sluchawek

Sam czesto kupuje z allegro uzywane telefony, komputery i wiem ze jak znajde odpowiednią aukcje to nie zawiode sie, czy sluchawki to taki sprzecik ktory mozna brac uzywany czy mimo wszystko sluchawki kupuje sie nowe? Jezeli jest sens kupna uzywanych sluchawek prosze o propozycje konkretnych modeli

 

Podsumowujac

Prosze o pomoc w wyborze nowych sluchawek, ktore z tych co wymienilem spelnia moje oczekiwania , ktore beda dla mnie najlepsze

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dodatkowo HyperX'y mogą być też otwarte po założeniu welurowych gąbek - one przepuszczają dźwięk, a skórzane izolują i to solidnie.

 

Też mam CALe i hyperxy są ogromnym upgradem. I fakt jak grałem na CAL w cs to ludzie się śmiali że nie słuszę kroków. Te słuchawki do csa to jest warzywniak gwarantowany :D

 

Miałem siberie i roccat kave i to to się nie umywa do hyperków także nawet nie porównuj :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dosyć podobne te słuchawki pro 80 , hyperx i jest jeszcze qpad qh90 niby te dwa to ulepszone takstary

Boje się ze będzie to taki shit gamingowy w porównaniu do CAL

A z używanych coś znajdę za 300zl?

Może trochę z tym graniem przesadziłem tzn chodzi mi o jak najlepszy dźwięk

Dodatkowo HyperX'y mogą być też otwarte po założeniu welurowych gąbek - one przepuszczają dźwięk, a skórzane izolują i to solidnie.

 

Też mam CALe i hyperxy są ogromnym upgradem. I fakt jak grałem na CAL w cs to ludzie się śmiali że nie słuszę kroków. Te słuchawki do csa to jest warzywniak gwarantowany :D

 

Miałem siberie i roccat kave i to to się nie umywa do hyperków także nawet nie porównuj :P

W grach to na pewno hyperx lepsze ale jak wygląda ze słuchaniem muzyki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W grach to na pewno hyperx lepsze ale jak wygląda ze słuchaniem muzyki?

 

 

Tak jak napisałem one są upgradem pod każdym względem w porównaniu do CAL. CAL brzmią jak muły przy nich. HyperX mają czystszy dźwięk, lepszą rozdzielczość, znacznie więcej detali szczególnie w wysokich tonach. Niestety dla CAL nie mam już przez to zastosowania :( Do tego świetne do csa i lokalizacji przeciwników. Można w nich siedzieć 24h.

 

Dodatkowo duża różnica między tymi słuchawkami to fakt, że w CAL pod praktycznie każdym dźwiękiem w każdej piosence słychać pomruk basowy. W HyperXach tego nie ma. W sumie to jedyna rzecz jaka mnie w CAL zawsze denerwowała.

Edytowane przez umcacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

CAL po rekablu i modzie i na mocniejszym wzmacniaczu to są świetne słuchawki, porównywalne z AKG K550/K551.

 

Jak chcesz więcej basu niż w CAL to z tych co słyszałem, to Siberie będą spełniać ten warunek. Z tym, że, żeby one fajnie grały muzykę, to trzeba im antybas moda zrobić i wtedy nie wiem czy będą miały więcej basu od CAL :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie znam HyperX/pro80. D1100 względem CAL mają przede wszystkim większą scenę i lepszą izolację i wygodę. Bas w modzie v2 ma chyba lepszego kopa niż w CAL, ale jest też trochę lepiej odseparowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Nie znam HyperX/pro80.

Wstyd na całą wieś :)

 

Nikt mi jeszcze nie przysłał do zmodowania, to nie znam, przecież nie będę kupował tylko dlatego, żeby dokładniej posłuchać jak grają. Kiedyś słuchałem ich krótko w Audiomagic i jak dla mnie to przegrały barwą z HD2000, tak więc na pewno byłoby co poprawiać ;)

 

Co do K550/K551 to po (moim) basmodzie całkiem rozrywkowe słuchawki, spytaj Gregio. Dużo frajdy (basu dobrej jakości) a jednocześnie reszta bez większych zmian względem tego co Zenek Hajzer ma, może ciut bardziej dociążone średnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności