Skocz do zawartości

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, ja też kupiłem Listen (za 899). Generalnie jestem bardzo zadowolony, są nawet wygodne, choć faktycznie na początku czułem pałąk. Ale to mija, serio. Jeszcze się nie wygrzały (ze 12h grania w tej chwili).

PSB M4U1 były lepsze (to są wogóle najlepsiejsze słuchawki do 1500 zł na rynku), ale pękł plastik, IMO wada fabryczna / wada designu, ale ch... nie wymienili :(

 

Listen świetnie się sprawdzają w nowych, dobrze wyprodukowanych rzeczach (typu płyta Daft Punk, nowa płyta Carly Rae Jepsen), albo w tych starych, też dobrze wyprodukowanych - typu Pink Floyd. Bas faktycznie jest specyficzny, raz jest, raz nie ma - nie wiem, czy to nie kwestia holografii i ułożenia dźwięku - coś w stylu tego co pisał Maciux - dźwięki poniżej linii uszu (?). To chyba jedyna słuszna uwaga w jego recenzji, hehe. Subbas jest dobry - w muzyce typu Rysy jest naprawdę OK. Z kolei w Madeon trochę brakuje mięska. Więc z braniem ich TYLKO do elektroniki ostrożnie. Przypuszczam, że do bardziej alternatywnych rzeczy jest OK, do EDMów nie bardzo.

 

Wokale, talerze, instrumenty - super.

 

Słuchawki do biura idealne (kurcze, niby jasne / lekkie, a nie męczą w odsłuchu!).

Dokładnie w nowej alternatywie spisują się idealnie, nie zależnie czy to elektronika, dreampopy, techno, czy jazzopodobne, a rysy Same w sobie już są przebasowione to nie wiem co się dzieje na bardziej basowych słuchawkach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hej, ja też kupiłem Listen (za 899). Generalnie jestem bardzo zadowolony, są nawet wygodne, choć faktycznie na początku czułem pałąk. Ale to mija, serio. Jeszcze się nie wygrzały (ze 12h grania w tej chwili).

PSB M4U1 były lepsze (to są wogóle najlepsiejsze słuchawki do 1500 zł na rynku), ale pękł plastik, IMO wada fabryczna / wada designu, ale ch... nie wymienili :(

 

Listen świetnie się sprawdzają w nowych, dobrze wyprodukowanych rzeczach (typu płyta Daft Punk, nowa płyta Carly Rae Jepsen), albo w tych starych, też dobrze wyprodukowanych - typu Pink Floyd. Bas faktycznie jest specyficzny, raz jest, raz nie ma - nie wiem, czy to nie kwestia holografii i ułożenia dźwięku - coś w stylu tego co pisał Maciux - dźwięki poniżej linii uszu (?). To chyba jedyna słuszna uwaga w jego recenzji, hehe. Subbas jest dobry - w muzyce typu Rysy jest naprawdę OK. Z kolei w Madeon trochę brakuje mięska. Więc z braniem ich TYLKO do elektroniki ostrożnie. Przypuszczam, że do bardziej alternatywnych rzeczy jest OK, do EDMów nie bardzo.

 

Wokale, talerze, instrumenty - super.

 

Słuchawki do biura idealne (kurcze, niby jasne / lekkie, a nie męczą w odsłuchu!).

Dokładnie w nowej alternatywie spisują się idealnie, nie zależnie czy to elektronika, dreampopy, techno, czy jazzopodobne, a rysy Same w sobie już są przebasowione to nie wiem co się dzieje na bardziej basowych słuchawkach :P

 

Posłuchaj na M50, to pewnie się dowiesz ;)

A tak serio, to nie wychodzę z założenia, że coś co świadomie nagrał dany artysta może być przebasowione - skoro tak nagrał, to tak ma to brzmieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne są te Listen. Ale w znaczeniu bardziej pozytywnym. Grają w sumie mocno nienaturalnie. Średnica jest bardzo odchudzona względem mojej referencji. Dlatego potrzeba chwili, żeby się z nimi zestroić. Ale ta scena, sposób prezentacji... Nie rozumiem, jak ktoś może pisać, że to są nudne słuchawki. Dla mnie są niesamowicie efektowne. I to mnie do nich przyciąga, czy wręcz wciąga. Świetnie się nadają do brzmień bardziej elektronicznych, obrobionych , gdzie wokale i instrumenty z zasady nie są naturalne, więc słuchawki po prostu podają wszystko na swój ciekawy sposób i nie można się specjalnie do tego przyczepić. Natomiast jeśli chodzi o bardziej "konserwatywne" kapele, to tutaj mam małą zagwozdkę, bo też brzmi to świetnie, ale nie ma nic wspólnego z rzeczywistością i troszkę ją wypacza.

Edytowane przez Jimmi Dragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne są te Listen. Ale w znaczeniu bardziej pozytywnym. Grają w sumie mocno nienaturalnie. Średnica jest bardzo odchudzona względem mojej referencji. Dlatego potrzeba chwili, żeby się z nimi zestroić. Ale ta scena, sposób prezentacji... Nie rozumiem, jak ktoś może pisać, że to są nudne słuchawki. Dla mnie są niesamowicie efektowne. I to mnie do nich przyciąga, czy wręcz wciąga. Świetnie się nadają do brzmień bardziej elektronicznych, obrobionych , gdzie wokale i instrumenty z zasady nie są naturalne, więc słuchawki po prostu podają wszystko na swój ciekawy sposób i nie można się specjalnie do tego przyczepić. Natomiast jeśli chodzi o bardziej "konserwatywne" kapele, to tutaj mam małą zagwozdkę, bo też brzmi to świetnie, ale nie ma nic wspólnego z rzeczywistością i troszkę ją wypacza.

 

I jaki skład i typ kablozy dla nich rekomendujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W focalach listen średnica nie jest chyba jakoś mocno odchudzona. One grają dokładnie, studyjnie wręcz bardziej niż audiofilsko. Podpięte do lepszego toru nie tworzą magicznej wysuniętej pełnej średnicy jak np. niektóre planary lub HD600/650. Ich bas też jest dokłady i akuratny, z bardzo dobrym impaktem i przede wszystkim rozdzielczością na niskich rejestrach. Ale nie jest to bas dla bassheadów. Moim zdaniem są optymalizowane do sprzętu przenośnego bardziej, świetnie się napędzają i dobrą przejrzystość w całym paśmie bez ostrości (no chyba że źródło jest ostre). Mnie urzekają jakością grania bezpośrednio z iphone`a ;)


A ja mam jakiś KGHM by @Jimmi Dragon jest OK. :)
Ale też toru nie mam jakiegoś super.

 

Czy odczuwacie dużą różnicę w brzmieniu po zmianie stockowego kabla ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite. Słucham ich teraz z Alphy (na pokładzie Wolfson) i brzmią tłuściej niż z Fiio K1

 

Ten kawałek zdecydowanie ma bas w nich :)



Coraz bardziej mi się podobają :) Pałąk w ogóle nie ciśnie, na pewno nie założę kolejnego tematu "sprzedam".

Swoją drogą, ktoś kojarzy DACi usb stick w stylu k1 które są lekko ciepłe w brzmieniu?

Edit.

 

Grają świetnie i z K1.

Może się ciut wygrzały (grają na okrągło, na głowie albo i nie ;) ) może ja odwykłem od Kingston HyperX.

Edytowane przez marab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A ja mam jakiś KGHM by @Jimmi Dragon jest OK. :)

Ale też toru nie mam jakiegoś super.

 

Czy odczuwacie dużą różnicę w brzmieniu po zmianie stockowego kabla ?

 

http://forum.mp3store.pl/topic/130593-focal-fanklub/page-57#entry1403115

 

http://forum.mp3store.pl/topic/130593-focal-fanklub/page-42#entry1396134

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj dałem je posłuchać koledze, który ma studio masteringowe - był w szoku, szczególnie góra pasma, żywość przekazu, naturalność brzmienia - słuchaliśmy bezpośrednio z Benchmark DAC-1. Swoje DT-770 Pro uznał za popsute, DT-150 za gorsze, miał też jakieś Ultrasone Pro z s-logic, które brzmiały jak ze studni.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj dałem je posłuchać koledze, który ma studio masteringowe - był w szoku, szczególnie góra pasma, żywość przekazu, naturalność brzmienia - słuchaliśmy bezpośrednio z Benchmark DAC-1. Swoje DT-770 Pro uznał za popsute, DT-150 za gorsze, miał też jakieś Ultrasone Pro z s-logic, które brzmiały jak ze studni.

 

Czyli nie ma sensu kupować DT150 skoro ma się Listeny?

No jak na zamknięte to są super słuchawki. Ale do otwartych nadal daleko... ale gdyby poprawić średnicę, to w sumie mogłoby być blisko...

 

Jakieś przykłady otwartych do 2k?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dt150 to zupelnie inny charakter, u mnie na blogu słychać to wyraźnie. Technicznie dt słabsze ale mają niepowtarzalny urok, na tyle fajne że chciałbym je mieć obok listen, ale na welurach od dt100

Listen wiecej mówią o nagraniach a dt150 bardziej umilają, ale potrafią też zadudnić z lekka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jakieś przykłady otwartych do 2k?

 

Moje he500 kosztowały mniej ;) A tak poza tym to wszystkie popularne nauszniki typu hd650, q701, dt990 oferują naturalniejsze, mniej techniczne i wymuszone brzmienie. No dla mnie słuchawki otwarte i zamknięte to dwa różne światy, które w jakimś stopniu łączą konstrukcje półotwarte, ale granica nadal jest wyczuwalna. Są niby wyjątki typu yh100, czy wariacje t50rp, ale to nadal dość specyficzne granie, które nie każdemu przypadnie do gustu.

 

A wracając do Listen, to rewelacyjnie sprawdzają się na zewnątrz. Świetne z nich portable :>

Edytowane przez Jimmi Dragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano świetna góra w Listen, to ich największa zaleta..jednak mocno wyrazista...co nie zawsze jest ok.

Wolę K702 ,wygodne, wspaniale scenowe, na tyle dobre całościowo że nic mi nie przeszkadza i brakuje...

Listen niewygodne, cisną w uszy..mimo swoich zalet...tylko do wyjść na dwór, biegania, itd.

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno się rozpływałeś jakie to Listeny są super a tu już zmiana zdania?

 

Małe porównanie Listeny vs FSC

 

Listen:

+wyrazista góra

+lepszej jakości dół

+większa scena

+równiejsze pasmo

+szczegółowe brzmienie ale bez przesady

+lepsza izolacja

+bardziej uniwersalne co do źródła

 

-preferują dobrze nagrane albumy

-czasem dołu brakuje

-plastik fantastik

-pałąk imadło

 

FSC

+bardziej mięsiste brzmienie

+większa tolerancja na jakość nagrania

+bardzo mocy bas

+lepszy wygląd

 

-czasami bas zbytnio dominuje nad resztą pasma

-gorsza góra

-przy dużej głośności pojawiające się zniekształcenia

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie listen urzekły od pierwszego odsłuchu. I nadal urzekają. Ale zalety nie przysłaniają mi ich wad. Jako jedyne słuchawki focale to kiepski pomysł. Natomiast jako uzupełnienia otwartych, stacjonarnych nauszników zamkniętymi na różne okazje, listen sprawdzą się świetnie.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności